Vilniaus, o kartu ir visos Lietuvos simboliai Gedimino pilis, Katedra, Trijų Kryžių kalnas. Vienas tokių simbolių yra ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, atverianti duris po aštuonerius metus trukusios rekonstrukcijos. Bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas ir rekonstrukciją atlikusios statybų bendrovės „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas sutiko pabūti gidais ir supažindinti su atgimusia Lietuvos kultūros šventove.

Skaityti...

Kai reikia patikimo stogo, užsakovai neretai kreipiasi į skardinimo darbų paslaugų įmonę UAB „Lukarna“, kuri įgyvendina sudėtingiausius stogų dengimo projektus. Ji yra vokiečių kompanijos „Rheinzink Gmbh & Co. Kg“, gaminančios titancinko skardą, oficiali atstovė Lietuvoje. Būtent šiai įmonei buvo patikėta uždengti neeilinių šalies pastatų stogus, tarp jų – ir M. Mažvydo bibliotekos. Įdomu, iš kur toks pasitikėjimas palyginti maža bendrove? Apie tai teiravomės šios įmonės direktoriaus, kartu dirbančio ir kompanijos „Rheinzink Gmbh & Co. Kg“ techniniu atstovu Marjano Borkovskio.

Skaityti...

Itin sudėtingas, iššūkių ir laukimo kupinas metas ir teatrui, ir statybininkams, užsitęsęs net 12 metų, – Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) rekonstrukcija – pagaliau pasibaigė. Tai pirmoji tokios apimties teatro rekonstrukcija Lietuvos istorijoje.

Skaityti...

Ar žinote, kas nutiktų, jeigu penkioms sekundėms Žemėje dingtų visas deguonis? Iš betono pastatyti statiniai virstų dulkėmis! Nes deguonis yra svarbi betono rišamoji medžiaga...

Skaityti...

JAV gamintoja „Crete Colors International“ su pasididžiavimu pristato litį – „mažas, bet labai gerai reaguojančias molekules’’ ir naujos kartos ličio molekulėmis prisotintus silikatinius betono kietiklius ir impregnantus.

Skaityti...

Bet kurios paskirties pastatuose apdailos plytelių siūlės atlieka ne vien dekoratyvinę funkciją. Dažniausiai pagrindinė plytelių dangos siūlių paskirtis yra kompensuoti apdailos sluoksnio deformaciją dėl temperatūrinio ar drėgminio plėtimosi ir nepraleisti vandens. Taip pat išorės laiptų, terasų ir balkonų apdailai svarbu, kad siūlių glaistas neleistų drėgmei patekti po danga, o siūlių plotis ir jų užpildymo gylis bei glaisto kokybė yra labai svarbūs klojant šildomųjų grindų dangą virš šilumą išskiriančių elektros kabelių ar vamzdžių.

Skaityti...

Lyderiaujančios Europoje ir Rusijoje tarptautinės statybinių medžiagų kompanijos „Technonicol“ didmeninės prekybos padalinys Vilniuje ne tik labai išplėtė šalies statybinių medžiagų rinkos galimybes. Jame dirbantys specialistai sumanė švietėjišką misiją ir organizavo su statybomis susijusių įmonių darbuotojams konferenciją.

Skaityti...

Užupis, įkurtas už vinguriuojančios per Vilniaus senamiestį Vilnelės, – vienas neįprasčiausių, bet sostinės gyventojų bene labiausiai mėgstamas mikrorajonas. Tai įspūdinga gyvenamoji vieta ant kalvoto reljefo, kurioje namai pradėti statyti dar XVI amžiuje. Čia išsaugota nemažai istorinių pastatų, o atmosfera iki šiol pritvinkusi meno idėjų ir bohemiškų nuotaikų. Todėl Užupyje šiandien netinka statyti bet kokių namų. Džiugu, kad šios vietos istorinę dvasią išlaikė naujo mažaaukščių gyvenamųjų namų projekto „Užupio etiudas“ plėtotojai ir jį įgyvendinusi akcinė bendrovė „YIT Kausta“.

Skaityti...

Pasaulyje žinoma aliuminio sistemų projektuotoja ir tiekėja „Reynaers Aluminium“ pernai paminėjo savo 50-metį, o jos filialas Lietuvoje – UAB „Reynaers Vilnius“ neseniai pakvietė į 20-ties metų jubiliejaus iškilmes. Padėkoti Lietuvoje dirbantiems kolegoms, architektams, gamintojams, atvyko ir „Reynaers Aluminium“ savininkė Martine Reynaers.

Skaityti...