Naujos statybos mokyklos neretai nuvilia ne tik fasado kokybe, bet ir inžineriniais bei interjero sprendimais, kurie turėtų suteikti visapusį komfortą mokytis, skatinti smalsumą ir norą būti mokymo įstaigoje. Mokymo klasė – mokomoji mokyklos patalpa, skirta ugdymo programai vykdyti. Į kokius kelis aspektus reikėtų atkreipti dėmesį, kad mokykloje būtų užtikrintas saugus, patogus, sveikas, efektyvus mokymasis?

Skaityti...

Įrengiant mokyklų sporto sales ar aikštynus, viena svarbiausių projektuotojams ir užsakovams tenkančių užduočių yra tinkamų dangų parinkimas. Juk sportuodami vaikai labiausiai rizikuoja pargriūti ar patirti traumas, kurios gali skaudžiai atsiliepti ir ateityje. Kokybiškos bei tinkamai parinktos dangos ne tik padeda gerokai sumažinti traumų tikimybę, bet ir užtikrina maksimalų komfortą sportuojant. Tad kokios gi dangos yra tinkamiausios mokyklų sporto salėms, stadionams ir aikštynams?

Skaityti...

Mokiniai blogai girdi, ką sako mokytojas, jiems sunku susikaupti, pablogėja atmintis – deja, visai be reikalo. Tyrimai rodo, kad dauguma klasių neatitinka keliamų akustikos reikalavimų, jose akustika yra labai prasta, foninio triukšmo lygis per aukštas. Tai neigiamai veikia mokymąsi.

Skaityti...

2013 m. sausio 17 d. LR Seimas priėmė Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti ir daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, pagal kurias atsirado dar vienas būdas gauti paramą daugiabučiams namams modernizuoti. Pagal jį jau ne tik daugiabučių namų valdytojai, bet ir savivaldybių paskirtos įmonės gali būti namo modernizavimo projekto administratoriais, galinčiais tvarkyti modernizavimo paskolą.

Skaityti...

Ekovata – puri organinė celiuliozinė termoizoliacinė medžiaga, naudojama naujų ir renovuojamų pastatų konstrukcijoms apšiltinti. Iš kitų šiltinamųjų medžiagų ji išsiskiria ekologiškumu bei kitomis geromis savybėmis. UAB „Ekova“ vadovas Jan Myru atkreipia dėmesį, kad ši medžiaga tinka šiltinti stogams, perdangoms, vidaus ir išorės sienoms, grindims, taip pat kaip garso izoliacija.

Skaityti...

Atnaujinamų daugiabučių ir visuomeninių pastatų Lietuvoje kasmet daugėja. Kaip rodo „Beta LT“ duomenys, 2016 m. pasiektas renovacijos pikas. Vien daugiabučių namų praėjusiais metais atnaujinta 769. Tačiau, kaip atkreipia dėmesį specialistai, iki šiol taikoma modernizuojamų / atnaujinamų pastatų sistema ne visuomet tenkina užsakovus dėl netikslių sąmatų, darbų atlikimo laiko ir kokybės. Galų gale ir rezultatas būna ne toks, kokio tikėjosi užsakovas, ir kartais galutinis vaizdas – ne ką geresnis, koks buvo iki pastato atnaujinimo. Kokios yra viso to priežastys, kaip viskas vyksta? Ką praranda užsakovas?

Skaityti...

Sostinės verslo centre „135“ įsikūrė išskirtinė urbanistinė erdvė – unikalios koncepcijos ir neformalios aplinkos renginių studija „Čiop Čiop“ su interaktyviu baru, žaliąja valgymo ir VIP zonomis, didele konferencijų erdve su scena ir net kino studija. „135“ plėtotoja EIKA teigia, kad suderinti tokio inovatyvaus ir netradicinio nuomininko kaip „Čiop Čiop“ veiklos funkcijas ir tinkamai pritaikyti turimas erdves jo paslaugų koncepcijai buvo nelengvas uždavinys.

Skaityti...

Tenisą, badmintoną ar tinklinį vilniečiai nuo šiol gali žaisti dažniau net ir žiemą. Nes pagaliau Vilniuje atsirado vieta, kur šiuos žaidimus po stogu galima žaisti visus metus. Tai – sausį tarp prekybos ir pramogų centro „Ozas“ bei vandens parko „Vichy“ duris atvėręs moderniausias regione daugiafunkcis „Delfi“ sporto kompleksas, jau pelnęs „Metų sporto infrastruktūros“ apdovanojimą. Naujame sporto komplekse laukiami visi – tiek po darbo dienos norintys aktyviai praleisti laisvalaikį mėgėjai, tiek varžyboms besiruošiantys profesionalai.

Skaityti...

Sporto centrui „Delfi“ UAB „Iventi“, „Lindab“ įrangos atstovai Lietuvoje, pasiūlė efektyvų šildymo sprendimą ypač tinkamą aukštoms ir didelėms patalpoms – lubinę vandeninę spindulinio šildymo sistemą.

Skaityti...

Garso atspindžiai trikdo patalpose esančių žmonių ramybę, trukdo jiems susikaupti ar pailsėti ir ilgainiui gali neigiamai paveikti jų sveikatą. O štai gera akustika leidžia patalpose jaustis komfortiškai ir maloniai. Todėl įrengiant patalpas labai svarbu ne tik pasirūpinti jų interjero detalėmis, inžineriniais sprendimais, bet ir geru garso izoliavimu.

Skaityti...

Visam pasauliui orientuojantis į ekologiją, į beatliekes technologijas, į energijos ir produktų gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, statybos produktų ir technologijų sektoriui taip pat keliami ne menkesni reikalavimai. Statybinių medžiagų kūrėjai sukuria medžiagas, kurioms būdingos ne tik geresnės fizinės savybės, bet ir keleto tradicinių medžiagų funkcijų sujungimas. Pavyzdžiui, vietoje anksčiau naudotų kelių medžiagų ar sluoksnių galima panaudoti vieną medžiagą, atliekančią kelias funkcijas.

Skaityti...

Atokioje ir vaizdingoje Dzūkijos vietoje, Panaros kaime, Varėnos rajone, stovi dailus vieno aukšto namas su mansarda ir rūsiu. Tai – vyrų vienuolynui, pavadintam Pilnų namų bendruomene, priklausanti valgykla.

Skaityti...

Pastato šiltinimas nėra vien termoizoliacinės medžiagos tvirtinimas prie sienos. Geras rezultatas įmanomas tik tuomet, kai visas statinys, jo konstrukcijos apšildytos kokybiškai. Modernios įmonės UAB „Šilputa“ veiklos rūšys – polistireninio putplasčio plokščių gamyba, kompleksinių pastatų šiluminės izoliacijos medžiagų gamyba bei pastatų stogų, grindų ir pamatų šiltinimo medžiagos. Tad tiems, kurie žvalgosi naudingų naujovių namo šiltinimo srityje, įmonė pristato: termines perdangas, nebrangias ir puikias polistireninio putplasčio plokštes šildomosioms grindims bei ICF blokelius – liktinių klojinių sistemą.

Skaityti...

Biurų miestelį „Technopolis Ozas“ 2013-aisiais įkūrusi Suomijos kapitalo nekilnojamojo turto bendrovė „Technopolis plc“ ruošiasi naujam atidarymui – netrukus duris atvers naujasis 25 tūkst. m2 pastatų duetas DELTA.

Skaityti...

„Niekas nežino, iš kur atsiranda dulkės, ir kur dingsta pinigai“ – egzistuoja toks posakis. Na, iš kur atsiranda dulkės, kol kas neatskleisime, tačiau jau atrasta medžiaga, kurioje dulkės dingsta! Tai – naujoviška, lengvai perdirbama kiliminė danga, kuria susidomėjo aplinkai draugiškus biurus (tokius kaip DELTA korpusas Ozo „Technopolyje“) statantys rangovai.

Skaityti...

Lenktos, ovalios, nestandartinių formų gipso kartono sienos ir lubos UAB „Statvilsta“ praktikoje – nebe naujiena. Sukauptą patirtį įmonė itin sėkmingai panaudojo įrengdama naująsias komplekso „Delta“ patalpas: registratūrą, restoraną ir kavinę.

Skaityti...

Nepakankamas patalpų vėdinimas, šilumos nuotėkis, drėgmė ir pelėsis. Su tuo neretai susiduria tie, kurių namuose buvo sudėti nauji plastikiniai langai. Nusivylę gyventojai dėl visko verčia kaltę langams. Nors iš tiesų visas šias bėdas greičiausiai nulėmė montavimo klaidos, dėl kurių net ir kokybiškiausi langai neužtikrina tokios šilumos izoliacijos, sandarumo ir kitų savybių, kurias deklaruoja jų gamintojai.

Skaityti...