Pastato šiltinimas nėra vien termoizoliacinės medžiagos tvirtinimas prie sienos. Geras rezultatas įmanomas tik tuomet, kai visas statinys, jo konstrukcijos apšildytos kokybiškai. Modernios įmonės UAB „Šilputa“ veiklos rūšys – polistireninio putplasčio plokščių gamyba, kompleksinių pastatų šiluminės izoliacijos medžiagų gamyba bei pastatų stogų, grindų ir pamatų šiltinimo medžiagos. Tad tiems, kurie žvalgosi naudingų naujovių namo šiltinimo srityje, įmonė pristato: termines perdangas, nebrangias ir puikias polistireninio putplasčio plokštes šildomosioms grindims bei ICF blokelius – liktinių klojinių sistemą.

 Kas tas polistireninis putplastis?

Tai standi, poringa polimerinė termoizoliacinė medžiaga, dar kitaip vadinama tarptautine santrumpa EPS. Labai lengva, išsiskirianti puikiomis mechaninėmis savybėmis lenkiant, gniuždant ir kt. Šiltinimas polistireniniu putplasčiu statinio konstrukcijoms nesudaro žymesnės papildomos apkrovos. Šiandien jis yra dažniausiai naudojamas kaip ekonomiškai efektyvi termoizoliacija pastatams šiltinti, taip pat keliams ir krantinėms įrengti, interjerui ar eksterjerui dekoruoti, tūriniams elementams formuoti, pramonės gaminių, medikamentų bei maisto produktų pakuotėms gaminti ir kt. Polistireninis putplastis – ilgaamžis, bet biologiškai neutralus. Jis netirpsta vandenyje ir neišskiria tirpių medžiagų, teršiančių gruntinį vandenį, dirvožemį. Medžiaga neturi dirginamojo poveikio, yra nenuodinga, tad gaminius montuojantiems meistrams nebūtina imtis jokių atsargumo priemonių.

Perdangų plokštę galima montuoti rankomis ir vasarą, ir žiemą

Iš polistireninio putplasčio pagamintoje terminėje perdangų plokštėje išilgai įrengti du, 120 mm aukščio cinkuoto plieno profiliai. Terminė perdangų plokštė skirta ir laikomajai galiai padidinti, ir apdailos apkalai sutvirtinti. Ji gaminama iš EPS 150, joje įrengti keturi išilginiai kiauriniai kanalai. Perdangos plotis – 600 mm, ilgis gali būti įvairus – nuo 0,6 iki 12 m, aukštis – 190 mm, apatinio sluoksnio iš putų polistireno storis būna vienodas – 50 mm, kiaurinių kanalų aukštis – 110,5 mm. Įrengiant terminę perdangą, pirmiausia paklojama ištisinė tarpusavyje sujungtų perdangų danga, įrengiama reikiama armatūra ir betono sluoksnis. Atliekant grindų montavimo darbus, terminė perdanga tinka apšiltinti iš karto. Montuojant ją galima ant jos vaikščioti. Oro sąlygos neturi jokios įtakos, galima montuoti tiek vasarą, tiek žiemą.

Pagrindiniai privalumai: terminę perdangą galima sumontuoti tiesiog rankomis, nereikia jokių sudėtingų įrenginių ir kranų, o betono perdangos plokštės be krano neužkelsi ant mūro. Esant rekonstrukcijai, terminės perdangos elementus galima įnešti tiesiog pro langą ar duris. Joms būdingas atsparumas ugniai (E klasė) ir 0,035 W/m2k šilumos perdavimo koeficientas. Tai iškart apšiltinta perdanga, prie kurios gali būti tvirtinama grindų ir (arba) lubų danga. Vienas ilginis jos metras sveria tik 5 kg. Charakteristikose pabrėžiama, kad plokštė nepalaiko degimo, savaime užgęsta, praktiškai neįgeria vandens ir yra atspari užliejimui. Apkrova – nuo 1,5 t/m².

Nebrangios ir efektyvios plokštės šildomosioms grindims

Polistireninio putplasčio plokštės šildomosioms grindims – tai nebrangus ir efektyvus termoizoliacijos elementas, skirtas vandens šildymo sistemai įrengti. Plokščių paviršius yra reljefinis (su iškilusiais gumbeliais), tarp kurių lengvai montuojami 16–18 mm šildymo vamzdeliai. Plokštės matmenys (mm): 1200 x 600 x 47 ir 1200 x 600 x 60, plokščių skaičius pakuotėje – 14 arba 10.

Pagrindiniai privalumai: mažesnis vandens įgeriamumas, todėl išlaikomi stabilūs šilumos techniniai rodikliai, esant drėgnoms ir šlapioms konstrukcijoms. Antra puiki savybė – galimybė išlankstyti vamzdžius pagal įvairias klojimo schemas ir išdėstyti juos skirtingais atstumais. Gaminiai yra labai lengvi, lengvai montuojami, nėra didelės apkrovos pastato konstrukcijoms. Jie chemiškai atsparūs rūgščių, šarmų ir druskų vandens tirpalams, šilumos laidumo koeficientas 0,035 W/m2k.

ICF blokeliai – liktinių klojinių sistema

UAB „Šilputa“ polistireninio putplasčio ICF blokeliai – tai liktinių klojinių sistema. Ji taikoma gyvenamosios, gamybinės ir visuomeninės paskirties (iki 25 m aukščio) šiltų pastatų statybai, tuomet ji tampa itin nesudėtinga ir greita. Polistireninio putplasčio blokai atlieka dvejopą funkciją – yra klojinys betonui, kuriam sustingus tampa apšiltinamuoju sienos sluoksniu. ICF blokeliai surenkami sausuoju būdu vienas ant kito, t. y. nenaudojant jokių klijų ar cemento. Jie sutvirtinami atramomis kas pusantro metro, o tarpas tarp vidaus ir lauko sienų užpilamas betonu. Taip sukuriama vientisa betoninė siena.

Pagrindiniai privalumai: liktinių klojinių sistema – puiki šilumos izoliacija žiemą ir šiluminis komfortas vasarą. Lengvai pasiekiama A++ energinio naudingumo klasė. Konstrukcija be šalčio tiltų, o statantiesiems namą savo jėgomis ji pasirodys nesudėtinga ir greitai montuojama. Garso izoliacija – 44 dB > 56 dB. Kranas nereikalingas – sistemos 1 m² (be betono) svoris – 2,5 kg > 5,5 kg. Didelių matmenų elementai: 1 x 0,3 m = 0,3 m² ir 1 x 0,6 m = 0,6 m².