Sporto centrui „Delfi“ UAB „Iventi“, „Lindab“ įrangos atstovai Lietuvoje, pasiūlė efektyvų šildymo sprendimą ypač tinkamą aukštoms ir didelėms patalpoms – lubinę vandeninę spindulinio šildymo sistemą.

 Sporto centre buvo sumontuotos UAB „Iventi“ tiekiamos šildymo plokštės, kurios šilumą skleidžia infraraudonaisiais (IR) spinduliais, ją pirmiausiai perduodamos tiesiai į patalpų paviršius ir jose esančius objektus, o ne aplinkos orui. Taip yra išvengiama klasikiniam oriniam šildymui būdingo neigiamo efekto, kuomet šiluma kyla į viršų.

Kaip teigia UAB „Iventi“ specialistai, nors „Delfi“ sporto centrui parinktas šildymo būdas yra labai inovatyvus, pats principas, kuriuo remiantis jis veikia, yra senas kaip pasaulis. Aiškiausias ir mums suprantamiausias tokio šildymo pavyzdys yra Saulė.

Renkant „Delfi“ sporto centrui tinkamiausią šildymo sistemą, pagrindinis reikalavimas buvo sprendinio efektyvumas ir ekonomiškumas. Sporto objektai yra didelių erdvių ir tūrių patalpos, kurioje įprastai būna mažai žmonių, o šiluma yra reikalinga būtent jiems. Tad šildyti pirmiausia visą oro masę tam, kad sušiltų 4–6 žmonės, nėra racionalu. Šiuo atveju spindulinis šildymas yra vienas iš geriausių sprendimų. Tik naudojant spindulinę šildymo sistemą galima tikslingai šildyti objektus ir žmones, taip neprarandant papildomos energijos, kuomet šildoma oro masė.

Palyginti su įprastu oriniu šildymu, natūralus spindulinis šildymas pasižymi mažesnėmis energijos sąnaudomis. Naudojant spindulinį šildymą energijos sąnaudos šilumai yra net 30–40 proc. mažesnės, palyginti su įprastine orine šildymo sistema.

Pasidomėjus, kuo ypatingas buvo darbas, pateikiant efektyvų šildymo sistemos sprendimą „Delfi“ sporto centrui, UAB „Iventi“ pasakojo, kad pastatas pasižymi, gan geromis atitvarų charakteristikomis. Šildymo poreikis šiame pastate yra gerokai mažesnis nei įprastai. Todėl teko projektavimo stadijoje parinkti tinkamų gabaritų ir šiluminių charakteristikų plokštes, kad būtų užtikrtinas viso naudingo ploto šildymas, išvengiant taip vadinamų šaltų zonų. Šildymo plokštės buvo išdėstytos, atsižvelgiant į teniso bei badmintono kortų išplanavimą.

Spindulinis šildymas naudingas ir tuo, kad padeda taupyti erdvę. Šildymo plokštės kabinamos palubėje, todėl jos netrukdo maksimaliai išnaudoti patalpų, o stogo konstrukcijoms tenka tik nedidelė apkrova, kadangi plokštės yra itin lengvos – gaminamos iš aliuminio. Toks šildymas veikia be triukšmo ir nesukelia oro srautų, jis nereikalauja jokios priežiūros ir yra greitai įrengiamas. Šildymo plokštės pritaikomos prie interjero ir galima jas dažyti.

Ne atsitiktinai tokio tipo šildymas buvo panaudotas ne viename Lietuvoje iškilusiame sporto ir kitos paskirties objekte. Pirmasis objektas Lietuvoje su tokio tipo šildymu buvo įrengtas 2004 metais. Jame panaudota „Lindab“ lubinė vandeninė spindulinio šildymo sistema, kurią tiekė dabartinė UAB „Iventi“ specialistų komanda.

„Lindab“ šildymo sistema sumontuota įvairiuose Lietuvos teniso aikštynuose (SEB arenoje, Baltictennis – Vilniuje; Smešas – Telšiuose ir kt.), prekybos centruose (IKEA prekybos centre ir kt.), gydymo įstaigose (LSMU VŠĮ Kauno klinikų laboratorinis korpusas ir kt.), logistikos centruose, tokiuose kaip „Airport Business Park“ ir pan.