Garso atspindžiai trikdo patalpose esančių žmonių ramybę, trukdo jiems susikaupti ar pailsėti ir ilgainiui gali neigiamai paveikti jų sveikatą. O štai gera akustika leidžia patalpose jaustis komfortiškai ir maloniai. Todėl įrengiant patalpas labai svarbu ne tik pasirūpinti jų interjero detalėmis, inžineriniais sprendimais, bet ir geru garso izoliavimu.

 Akustinių sprendimų pasiūla be paliovos didėja. Kai kurie jų stebina inovatyvumu. Vienas tokių yra purškiama sienų ir lubų akustinė medžiaga „Sonaspray“. Ji išsiskiria puikiomis garsą sugeriančiomis savybėmis ir gali būti lengvai pritaikoma beveik bet kokiam paviršiui ar architektūrinei formai.

Kaip pasakojo akustinėmis medžiagomis „SonaSpray“ prekiaujančios kompanijos „Asona“ atstovas Ramūnas Eitminavičius, šie produktai yra universalesni ir lengviau panaudojami nei dauguma kitų akustinių medžiagų.

„Šių medžiagų neriboja skirtingos architektūrinės formos, nesvarbu, kas tai būtų – kupolas ar arka. Be to, medžiagas „SonaSpray“ galima naudoti ant bet kokio paviršiaus: betono, metalo. Tam nereikia jokio specialaus paruošimo. O darbas su šia medžiaga užtrunka gerokai trumpiau. Pavyzdžiui, 100 m2 patalpą galima išpurkšti vos per dieną“, – teigiamas akustinės medžiagos savybes vardija pašnekovas.

Puikios „SonaSpray“ akustinės savybės buvo patvirtintos JAV Nacionalinio standartų ir technologijų instituto akredituotoje laboratorijoje ir Europos institutuose. Tyrimai parodė, kad šiai medžiagai būdingas ypač aukštas triukšmo mažinimo koeficientas, puikios priešgaisrinės savybės ir yra ypač didelis patvarumas.

Besirinkdami akustinius sprendimus projektuotojai nemažą dėmesį skiria ir jų vizualinei išraiškai. Šiuo atveju purškiamoji akustinė medžiaga „SonaSpray“ turi privalumų. Šis produktas ne tik gali būti lengvai pritaikomas bet kokioms patalpoms, bet ir turi labai platų spalvų spektrą. Ne veltui ši medžiaga neretai naudojama įrengiant ir visuomenių pastatų, tokių, kaip mokyklos, bažnyčios, bibliotekos, viešbučiai, keleivių terminalai, kavinės, erdves.

O norintiesiems ypač lygiu paviršiumi išsiskiriančios akustinės medžiagos, R. Eitminavičius rekomenduoja rinktis besiūlę akustinę sistemą „Sonacoustic“, kuria taip pat prekiauja „Asona“. Jai būdingos ne tik tos pačios savybės, kaip ir „SonaSpray“, bet ir ypač lygus paviršius. Ne veltui ši akustinė medžiaga priskiriama aukščiausios klasės akustiniams gaminiams.

„Sonacoustic“ taip pat gali būti įvairių spalvų ir storio. Ją galima naudoti ant bet kokio paviršiaus ir priderinti prie bet kokio interjero.