Viena svarbiausių užduočių projektuotojams, rangovams ir užsakovams įrengiant sporto objektus, mokyklų sales ar aikštynus yra tinkamas dangos parinkimas. Modernios šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę ne tik naudoti daugiafunkces dangas, bet suteikia ir papildomą apsaugą nuo galimų susižeidimų. Tokie tvirti ir ilgalaikiai paviršiai gali būti naudojami tiek vietose, kur vyksta sporto varžybos, tiek konferencijų, susirinkimų ir kitų renginių patalpose.

Universalus pritaikymas

Dangų specialistas, „Sika Baltic – Lietuva“ vadovas Gintautas Matijoška, sako, kad naujausios kartos dangos puikiai užtikrina smūgių absorbciją, taip sumažindamos traumų galimybę, o kartu užtikrindamos kamuolio atšokimą ir puikias žaidybines savybes.

„Dangos „Sika ComfortFloor“ dažniausiai naudojamos mokyklose, muziejuose, bibliotekose ir ligoninėse, tačiau puikiai tinka ir prekybos centrams, viešbučiams, biurams, restoranams, aukštos klasės, modernaus dizaino gyvenamiesiems namams, jogos salėms arba SPA erdvėms. Visų naudojamų patalpų grindų dangoms keliami tam tikri atsparumo smūgiams, nusidėvėjimui, atitikties saugos reglamentams, antistatinių savybių, atsparumo cheminėms medžiagoms ir gaisrui, o ypač su greitu ir veiksmingu montavimu susiję reikalavimai“, – sako G. Matijoška.

Tinka išrankiausiems

Pasak jo, pasaulinė pramoninių ir elastingų grindų dangų technologijų lyderė „Sika“ savo „ComfortFloor“ grupės produktais siūlo grakščią aukštos klasės estetiką net ir patiems išrankiausiems. Tiek komercinės paskirties patalpose, tiek gyvenamuosiuose namuose, naudojant „Sika“ dekoratyvines poliuretano grindų dangos sistemas, galima lengvai pasiekti tobulų rezultatų.

Aplinką tausojanti sistema „Sika ComfortFloor“ gaminama daugiausia naudojant natūralius aliejus ir organines žaliavas, renkantis elastingas, garsą izoliuojančias plokštes, gaminamas iš perdirbtų gumos ir putų dalelių.

„Sika ComfortFloor“ siūlo beveik neribotą dizaino laisvę – sistemos paprastai montuojamos, yra matinio paviršiaus, galimos 72 standartinės spalvos. Taip pat galima naudoti ir specialias spalvas, pavyzdžiui, dviejų tonų „betono išvaizdos“ dizainus. Galima sukurti individualų grindų dangos dizainą. Papildomi pasirinkimai, kaip pasikartojantys spalvoti žvyneliai, sukuria taškuotą išvaizdą, o lengva, neslystančio paviršiaus tekstūra skirta naudoti drėgnose vietose – dušuose ir tualetuose. Visų dangų spalvos yra itin patvarios.

Specialisto teigimu, tokie dangų sprendimai šiuo metu tampa labai populiarūs visame pasaulyje, nes gali būti puikiai ir įvairiai pritaikomi. Naujas modernias daugiafunkces dangas galima rasti pramoniniuose pastatuose, maisto ir vaistų gamyklose, automobilių aikštelėse, mokyklose, muziejuose, individualiuose namuose ir net butų balkonuose.

Idealios sportui

Sporto objektams taip pat siūlomi ir specializuoti grindų dangų sprendimai.

„Sika Pulastic“ yra vienas sportinių dangų prekių ženklų lyderių pasaulyje. Šios dangos įrengiamos sporto įstaigose, mokyklose, universitetuose, baleto mokyklose, kūno rengybos ir sporto klubuose. Visame pasaulyje esame sumontavę tūkstančius kvadratinių metrų klasikinių ir specialių spalvų sportinių dangų „Pulastic“, – pristato G. Matijoška.

Universalios sportinių dangų sistemos suteikia komfortą ir saugumą vykstant treniruotėms ir varžyboms, taip pat išsiskiria skirtingo lygio atsparumu mechaninėms apkrovoms. Jei pasirenkamas „Eco“ savaime išsilyginantis sluoksnis, dėl padidėjusio mechaninio stiprumo (leistinosios apkrovos) užtikrinamas ilgalaikiškumas, o dėl minimalios emisijos saugoma nuo oro taršos.

„Puikus ilgalaikis elastingumas yra labai patogus sportininkams ir apsaugo nuo susižalojimo. Besiūlis, neakytas ir lygus paviršius tinkamas lengvai priežiūrai, remontui ir paviršiaus atnaujinimo procedūroms“, – pranašumus įžvelgia dangų specialistas.

„Sika“ laiko patikrinti ir patvirtinti metodai paremti daugiau kaip 100 metų grindų dangoms, betono gamybai, požeminei hidroizoliacijai, stogo dangoms, sandarinimui, montavimui ir kitoms pramoninio pritaikymo sritims naudojamų technologijų kūrimo patirtimi.