Pasaulinė grindų dangų gamybos lyderė „Tarkett“ atnaujino aukščiausios kokybės homogeninę „iQ“ kolekciją. Nauja gamybos technologija siūlo atsparų, laikui visiškai nepaklūstantį paviršių.

Homogeninių vinilo grindų asortimentas buvo sukurtas jau daugiau nei prieš 60 metų, ir dominuoja rinkoje nuo 1947-ųjų. Tačiau nuo šiol inovatyvi klasikinio dizaino ir estetikos „iQ“ kolekcija tapo dar patvaresnė.

Homogenine „iQ“ konstrukcija yra tvirta ir itin atspari danga, kuri šiuo metu rinkoje savo dėvėjimosi savybėmis yra viena iš geriausių medžiagų švietimo ir sveikatos įstaigų interjero apdailai. „Dangos turi dėvėjimuisi skirtą 2 mm storį ir specialų padengimą, dėl kurio „iQ“ produktas sauso poliravimo metodu gali užtikrinti mažas išlaidas priežiūrai. Naujasis „iQ“ paviršius turi geriausią savo produktų kategorijoje atsparumą chemikalams ir dėmėms. Kartu su „Tarkett“ unikalia atnaujinimo sausai poliruojant technologija paviršius išsaugo išvaizdą ir užtikrina, kad spalva, raštas, atsparumas dėmėms ir techninės savybės išliktų visą eksploatavimo laiką“, - pasakoja „Tarkett“ atstovas Lietuvoje Audrius Mizaras.

Greitai atsiperka

Pasak specialisto, nauja dangos padengimo technologija leidžia sutaupyti lėšas, skirtas kasdieninei priežiūrai. „Nuolat restauruodami paviršių – tiesiog sausai poliruodami – klientai gali sutaupyti iki 30 % priežiūros išlaidų. Nereikia nei vaškuoti, nei lakuoti, todėl sunaudojama gerokai mažiau vandens, chemikalų ir energijos“, - aiškina A. Mizaras.

Beribis asortimentas

Architektai ir dizaineriai gali rinktis iš 11 įspūdingų dizaino raštų bei daugiau nei 257 spalvų. Dėl „iQ“ kolekcijos natūralių tonų, pilkų miesto atspalvių bei ryškių spalvų ir raštų siūlomas beribis asortimentas ir puiki galimybė net patiems išrankiausiems rasti variantą, tinkantį bet kokiai aplinkai.

Be to, galimybių įvairovei siūlomas didelis priedų asortimentas ir drėgnų patalpų apdailos elementai. „iQ“ asortimentas tinka bet kokiems paviršiams – nuo sienų iki grindų. Novatoriški grindų dangos sprendimai taip pat pagerina akustines savybes, atsparumą slydimui ir statinės įtampos valdymą.

„iQ“ kolekcija kartu su „Tarkett“ paslauga „Floorcraft“ padeda dizaineriams lengviau integruoti ir geriausiai pritaikyti individualius grindų dangos raštus ir motyvus.

Draugiška aplinkai

„Tarkett“ nuolat ieško naujų būdų naujinti ir gerinti grindų dangas. „iQ“ kolekcijos sėkmė įrodyta – nuo gamybos pradžios 1947 m. sumontuota daugiau nei 300 mln. m2 grindų. Modernios kolekcijos siūlo viską apimantį sprendimą – tobulai derančias grindis, priedus ir apdailą, tinkamą bet kokiam plotui ar paskirčiai. Džiaugiamės galėdami pristatyti atnaujintas kolekcijas su paviršiumi, kuris užtikrina itin didelį patvarumą“, - sako A. Mizaras.

Atstovo teigimu, visi „Tarkett“ „iQ“ kolekcijų produktai sukurti pagal uždaro ciklo ekonomikos principus siekiant gerinti aplinkosaugą ir gyvenimo kokybę. Grindų danga yra visiškai perdirbama ir joje nėra kenksmingų ftalatų. Ji taip pat gerina oro kokybę patalpose, nes išskiriami LOJ yra iki 100 kartų mažesni, nei reikalauja griežčiausi Europos reglamentai.

„iQ“ produktai yra „Tarkett“ perdirbimo programos „ReStart®“ dalis, kurioje likusi švari medžiaga surenkama bendradarbiaujant su surinkimo tinklais ir apdorojama viename iš aštuonių „Tarkett“ vidinių perdirbimo centrų. Nors ši paslauga Lietuvoje dar neteikiama, tačiau sėkmingi rezultatai didžiojoje dalyje Europos valstybių skatina plėsti veiklą ir kitose šalyse.

Taip pat bendrovė Lietuvoje noriai ir aktyviai bendradarbiauja su valymo įmonėmis. Pasak A. Mizaro, išmokus tinkamai sausai poliruoti ir prižiūrėti grindų dangas galima ženkliai prailginti dangų estetinę išvaizdą ir sumažinti priežiūrai skiriamas lėšas.