Pasirinkimai, kurie gali būti ribojami nebent fantazijos, jokiu būdu nėra perteklius. Tai laisvė ir inovacijos, brėžiančios rytojaus dizaino perspektyvas. Pasauliui pristačius pirmąjį aukšto slėgio laminatą (angl. high pressure laminate, HPL), tapo aišku, kad pramoninio dizaino galimybės pasieks neregėtas aukštumas.

Dizainas ir technologijos

Aukšto slėgio laminatas – tai 70 % iš popieriaus susidedanti medžiaga, kurios atsparumas tenkina griežčiausius kriterijus. Jį galima naudoti ant bet kokių korpusinių medžiagų, o rinktis siūlomų paviršių gamą šiandien sudaro ir daugiau nei 18 tūkst. pozicijų. Ir tai tik šios srities lyderių – „Abet Laminati“ – pasiūla. Ši italų bendrovė yra tarsi „Apple“ – įnoringiausias fantazijas pralenkiančios technologijos, stulbinantis dizainas ir aukščiausia kokybė.

Įžymiausi dizaineriai

Kompanija „Abet Laminati“ gyvuoja nuo 1950 metų. Jau nuo pat pradžių nusprendžiama, kad aukšto slėgio laminatų gamyboje menas, konceptualumas ir technologijos žengs koja kojon. Meno vadovais bendrovėje darbavosi garsiausi savo srities pasaulio dizaineriai: Ettore’as Sottsassas, Paola Navone, Karimas Rashidas, Joe Colombo’as, Alessandro’as Mendini’is, Diego’as Grandi’is.

„Abet Laminati“ pavyko sukurti tai, ką šiandien drąsiai galime vadinti pasaulinio dizaino avangardu, sutinkamu ne vien svarbiausiose dizaino bienalėse (Venecijos, Belgijos, Milano), tarptautinių parodų paviljonuose, prestižiniuose meno muziejuose (MoMa, 1972 m., Luvras, 1992 m.), bet taip pat ir Lietuvoje.

Įspūdinga gama

„Abet Laminati“ Baltijos šalims siūlo 18 tūkst. skirtingų dekorų, 11 kolekcijų, 7 skirtingus formatus bei storius, prasidedančius nuo 0,6 mm ir galinčius siekti net 30 mm. Na, ir, žinoma, „post-forming“ galimybes.

Technologinė ir kūrybinė „Abet Laminati“ meistrystė įspūdingiausiai atsiskleidžia pažvelgus į naujausias kolekcijas. Būtent jos akivaizdžiai demonstruoja, kad aukšto slėgio laminato gaminiai nebėra vien nepretenzingi ir beveidžiai. Jie tampa atskirais dizaino minties taškais ir savarankiškomis estetinėmis detalėmis, kurios jungia funkcionalumą su dekoratyvumu.

Patvarumas ir atsparumas

„Abet Laminati“ naujausia kūrybos žvaigždė – „Poliaris“. Tai aksomo glotnumas, pavyzdinis patvarumas ir atsparumas net pirštų atspaudams (būtent tai, dėl ko dizaineriai vengdavo tamsių paviršių). Spalvinė paviršių gama įgauna žvaigždynų kelionės per ribinį neskaidrumą nuo šaltų iki šiltų tonų įspūdį. Dešimt skirtingų paviršių dalijasi kolekcijos erdvę lygiomis dalimis: penki šalti ir penki šilti atspalviai. Siūlomi išraiškingi spalvinės gamos vingiai nuo ypač gilios juodos iki baltos, einančios per smėlio smilčių lengvumą į perlinį sodrumą bei intensyvų pilkumą. Spalvinė gamos bazė – ypač sodrus matiškumas.

„Poliaris“ – tai patvarumas ir atsparumas, atsiskleidžiantis ten, kur gamybininkams baigiasi „galvos skausmai“ – pjaunant netrupa, gręžiant neskyla, nesibraižo, atsparus temperatūrų svyravimams bei trintims.