Modernios technologijos keičia vartotojų poreikius, lūkesčius, ir skatina progresą. XXI amžiuje neįsivaizduojame savo gyvenimo be išmaniųjų telefonų, kompiuterių, kitų protingų prietaisų, dirbame, leidžiame laisvalaikį, pradedame ir baigiame dieną apsupti vis labiau tobulėjančiomis technologijomis ir inovacijomis. Tačiau kokiuose namuose gyvename? Ar jie – išmanūs? Kuo išmanusis pastatas skiriasi nuo įprasto? Kaip išnaudoti technologijų potencialą ir kokios turėtų būti mūsų modernios privačios ir viešosios erdvės? Į šiuos ir kitus klausimus kviečia atsakyti „Structum“ ir bendrovės „JUNG Vilnius“ organizuojamame konkurse „JUNG showroom”.

Konkurso dalyviai kurs vizualizacijas ir koncepcijas JUNG demo viešbučio kambario ir demo buto projektams. Projektuose bus suderinti energijos pusiausvyros, estetikos, praktiškumo ir efektyvumo elementai, darbai atspindės protingo namo koncepciją ir užtikrins projektų funkcionalumą ir dizaino įvairovę, valdymo patogumą, pažangių technologijų panaudojimą ir estetišką išvaizdą.

„JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis teigia, kad sėkminga bendrovės plėtra turėjo įtakos tam, kad senosios patalpos, nors ir sudarančios apie 1400 m2, taptų per ankštos. Tad įmonė plečiasi ir jau 2020 m. ruošiasi pasitikti naujoje vietoje – atskirame, net 3000 m2 pastate. Naujieji JUNG namai Vilniuje bus tikrai modernūs. Jame planuojame įdiegti pažangiausias technologijas. Tad jau pats savaime pastatas taps savotiška išmaniojo namo demonstracija. Jame veiks milžiniška JUNG ekspozicija bei demonstracinė erdvė, kurioje technologijos bus rodomos ne tik tradiciniuose stenduose, bet ir parodinius realiai sukuriant buto ir viešbučio numerio interjerus. Tad viską bus galima pamatyti ir išbandyti natūralioje aplinkoje.

„Žurnalas ir portalas „Structum“ tapo JUNG partneriu, rengiant šios erdvės interjero konkursą. Iš konkurso dalyvių mes tikimės kelių dalykų: pirmiausia, žinoma, interjero bei išmaniojo viešbučio ar išmaniojo namo (buto) vizijų. Įdomiausios idėjos pakoreguos mūsų demonstracinės erdvės įrengimą: norime joje parodyti ne tik tai, kas šiuo metu jau įmanoma, bet galbūt net šiek tiek užbėgti už akių, į priekį. Į savo demonstracinę erdvę kviečiame ir kitus kokybiškos bei išmanios produkcijos gamintojus, kur galėsime kartu eksponuoti ir jų gaminius, sujungtus su JUNG išmaniosiomis technologijomis. JUNG biure bus rengiami mokymai, seminarai, pristatymai. Tikimės, kad tai bus labai populiari erdvė, kurioje architektai ir dizaineriai gaus visą naujausią informaciją apie visų projekte dalyvaujančių gamintojų produktus,“ – sako R. Skurdenis.

Vokietijos gamintojo JUNG vardas dažniausiai siejamas su griežtų formų elegantiškais kvadratiniais jungikliais. Tačiau šiandien bendrovė jau yra užsitarnavusi išmaniųjų namų ekspertės reputaciją, o jos kuriami produktai yra inovacijų rinkos priešakinėse linijose: nuo aukščiausios kokybės jungiklių bei elektros jungiklių iki inžinerinių sprendimų, elektrotechnikos.

JUNG pastatų sistemos sieja visas pagrindines pastato funkcijas ir leidžia valdyti patalpų apšvietimą, temperatūrą, šildymą, vaizdo bei garso aparatūrą, žaliuzes ir kitus namuose esančius įrenginius. 15 metų Lietuvoje veikianti „JUNG Vilnius“ grupė – viena iš daugelio aktyviai visoje planetoje veikiančių kompanijos atstovybių.