KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) – KLAIPĖDOS komanda

Balsai:
0

Išnagrinėti pasirinktą teritoriją miesto kontekste; išnagrinėti sklypą teritorijos esamos situacijos kontekste; parinkti geriausiai teritorijai tinkamą koncepcijos ir funkcijų derinį; išskirstyti sklypą funkcinėmis zonomis, atsižvelgiant į miesto teritorijų jungiamumą; sujungti šias funkcines zonas; pasiūlyti tinkamiausius ir geriausiai teritorijoje pritaikomus inžinerinius sprendimus; pasiūlyti modernizacijos, renovacijos arba konversijos sprendimus esamiems pastatams, esant būtinybei juos griauti, pasiūlyti naują projektą.

 

Sklypas įsikūręs labai geroje strategiškai vietoje, netoli senamiesčio, Danės upės, Trinyčių ežero, netrūksta parduotuvių, mokyklų. Susisiekimas vyksta Bangų g., Šilutės pl. ir Tiltų g. Šią teritoriją planuojama pakeisti iš pramoninės į komercinę ir visuomeninę zoną. Mūsų pasiūlymas – prijungti prie šių zonų plėtros dar ir gyvenamosios paskirties būstus, sujungiant Klaipėdos senamiestį ir aplink esančius parkus žaliosiomis erdvėmis, dviračių ir pėsčiųjų takais. Didžiausias teritorijos trūkumas – aplink įsikūrusios gamyklos. Tačiau visas greta esančias pramoninės paskirties teritorijas ketinama iškelti dar iki 2030-ųjų pagal bendrąjį miesto planą dėl netinkamo prestižinės miesto vietos naudojimo, todėl tolesnei idėjos plėtrai tai neturėtų trukdyti. Pasirinktas sklypas priklauso senamiesčio vizualinės apsaugos zonai, tad siūlant projektus bus atsižvelgta į pastatų aukštingumą ir bendrą miesto vaizdą. Pasirinktoje teritorijoje planuojami trijų rūšių pastatai: daugiabučių namų zona, gyvenamųjų vienbučių ir dvibučių pastatų zona, viešbutis ir komercinių pastatų siūlymai. Pastatus, jų jungtis ir mažąją architektūrą jungs bendra architektūrinė idėja.

 

Nagrinėti pasirinkti analogai

Vakarų Škotijos universitetas (3 pav.). Idėja: pastatas yra palankus aplinkai, atitinka BREEAM kriterijus (exellent), suprojektuotas visas studentų miestelis su bendrabučiais ir parkais. Pastatas kurtas siekiant kuo mažiau sugriauti nusistovėjusį gamtinį vaizdą ir atmosferą. Naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai, tokie kaip biokuras.

 

Idėjų pritaikymas: vidaus ir išorės tąsa; senojo gamtovaizdžio išsaugojimas, pastato integracija į gamtinę erdvę; BREEAM kriterijų atitikimas. Richardsono butai, San Franciskas, Kalifornija (4 pav.). Universalaus dizaino daugiabutis namas, skirtas 120 buvusių benamių, kurie turi fizinių arba psichologinių problemų. Visi pastato fasadai skirtingi.

 

Kaohsiungo uosto urbanistinio dizaino konkursą nugalėjęs pasiūlymas (5 pav.). Konkurso idėja buvo sukurti jungiamąją teritoriją tarp dviejų stambiausių rajonų Taivane, Kaohsiunge. Beveik 15,5 ha apleistos teritorijos, buvusią uosto teritoriją, paversti kultūrine erdve. Vienoje pusėje yra kultūros paveldo objektai, kitoje – nuosavi namai. Architektai nutarė suformuoti linijinį parką ir taip sukurti gražų vaizdą visiems gyvenantiesiems netoli.

KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (KTU) - KLAIPĖDOS komanda