JUSTĖ ŽIBŪDIENĖ, DOMINYKA ŠULCAITĖ, JURGITA PURONIENĖ, ALMANTAS APINYS

„Namas X“ – privatus, uždaras, išskirtines vidines žaliąsias zonas formuojantis, ekologines idėjas propaguojantis, inovatyvus architektūrinis segmentas, atspindintis poreikį gyventi netoli miesto centro, bet turėti privatumą.

Mūsų idėja – „inovatyvus namas X“, esantis elementariame, standartiniame sklypų masyve netoli miesto centro (pasirinktas 8 arų sklypas). „Namas X“ suformuoja vidinius atskirus kiemus, panaikindamas ribą tarp vidaus ir išorės. Taip izoliuojamas ne tik pats namas sklypų masyve, bet ir atskiros patalpų grupės name: miegamoji zona, vaikų zona, svetainės zona – jas skiria žali vidiniai kiemeliai. Vieno aukšto architektūra sudaro galimybę turėti skirtingo aukštingumo vidaus patalpas ir džiaugtis apšvietimu iš stogo – taip išsprendžiama insoliacijos problema. Saugant pirmo aukšto vidinių kiemų plotą, pastato stogas eksploatuojamas maksimaliai: įrengiamas stogo daržas, šiltnamis, saulės baterijos.

ETERNIT. Fasadams ir šlaitiniams stogams naudojamos didelio gabarito fasadinės plokštės „Equitone Tectiva“, išsiskiriančios patvarumu, ilgalaikiškumu ir estetine išraiška. Ši apdaila pereina ir į pastato interjerą, sustiprindama idėją panaikinti vizualias ribas tarp pastato vidaus ir išorės.

SAMSUNG. Pastate diegiama inovatyvi šildymo sistema „oras–vanduo EHS“ su našia šilumos siurblio technologija, suteikiančia didelį komfortą ir mažinančia eksploatacines išlaidas. Taip pat naudojami bevėjai kondicionieriai „Samsung Wind Free“. Visos inžinerinės sistemos valdomosvienu įrenginiu.

JUNG. „Name X“ įrengiama inovatyvi plokštė „Jung Smart Control 7“, sujungianti inžinerines, apsaugos, apšvietimo ir garso instaliacijas į vieną sistemą. Pastate naudojama jungtukų ir elektros lizdų serija „Jung LS 990 Le Corbusier“. Taip pat įrengiama vidinio ryšio sistema „Siedle“, leidžianti komunikuoti būnant skirtingose vidinėse ir išorinėse pastato zonose.

BALTIJOS BRASTA. Vonios kambaryje naudojamos berėmės dušo stiklo sienelės skaidriu stiklu su specialia danga „Greiti lašai“, kuri užtikrina patogesnę eksploataciją.

GROHE. Virtuvėje numatomas „Grohe“ įrenginys „Grohe Blue Home“, tiekiantis geriamąjį filtruotą ir (arba) prisotintą angliarūgštės vandenį tiesiai iš maišytuvo. Dušo zonoje numatoma sistema „AquaSymphony“, vonioje – potinkiniai maišytuvai „Grohe Essence“. Bibliotekos poilsio zonoje ketinama įrengti maišytuvą su sistema „Grohe Red“, leidžiančia turėti verdančio vandens kavai ar arbatai paruošti. Visame pastate planuojama sistema „Grohe Sense Guard“ ir „Sense“, kad būtų galima apsisaugoti nuo galimos vandens namams daromos žalos.

GEBERIT. Vonioje numatoma įrengti išmanųjį WC puodą „Geberit AquaClean Tuma Shower“ su „Geberit“ potinkiniu unitazo rėmu ir minimalistinio dizaino vandens nuleidimo mygtuku „Sigma 70“. Duše – „Geberit“ minimalistinio dizaino latakas „Clean Line“.

ŠIAULIŲ LIFTAS. Pastato projekte numatomas mažasis krovininis liftas „Service Lift“, skirtas, kad būtų patogiau naudotis ant stogo esančiu daržu: nusigabenti įrankius, medžiagas ir parsivežti derlių.

MUZIKOS EKSPRESAS. Pastato viduje įrengiama nematomų garso kolonėlių sistema „Stealth Acoustics“. Taip pat įdiegiama „multi-room“ garso sistema, suteikianti galimybę kiekvienoje patalpoje klausytis vis kitokią muziką iš pasirinkto šaltinio. Lauke, vidiniuose kiemeliuose, įrengiama garso kolonėlių sistema „Triad“.

AUDRINETA. Vitrininiai pastato langai dengiami tarpinio pralaidumo lengvais arba aklinai dengiančiais audiniais „Blackout“. Visų langų dangalai montuojami naudojant išmaniojo namo užuolaidų karnizų sistemą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų