Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Adelė Dambrauskaitė, Gustė Dubinskaitė, Kamilė Mikalauskaitė

Balsai:
357

Menų mokykla „Trys mūzos“

VIZIJA

Esame komanda, sudaryta iš dviejų pianisčių ir vienos dailininkės, todėl kuriame modernios meno mokyklos konceptą, skirta 6–18 metų mokiniams, kurie turėtų galimybę kurti ir mokytis šiuolaikiškai.

Mokyklos pavadinimas „Trys mūzos“ kilo ne tik dėl to, kad ją projektuoja trys interjero dizainerės, bet ir dėl to, kad šioje mokykloje galima mokytis tris meno sritis: dailę, muziką ir literatūrą. Manome, kad labai svarbu prisiminti žymiuosius Lietuvos meno kūrėjus, prisidėjusius prie Lietuvos kultūrinio muzikos, literatūros ir dailės gyvenimo.

Mokykloje įrengtoje koncertų ir parodų salėje klausytis muzikos bei dailės istorijos bus galima iš anksčiau paminėtų kūrėjų. Kyla klausimas, kaip tai įmanoma? Ogi visai paprastai, salėje bus du hologramų įrenginiai, kurie „prikels“ kūrėjus į šiuolaikinį pasaulį ir leis jiems papasakoti mokiniams pasaulio muzikos bei dailės istoriją.

Salėje įrengtose garso sistemose būtų leidžiami balso įrašai, kurie paliktų įspūdį, kad visas istorijas pasakoja hologramos. Mokyklos viduje sienas puošia muzikos klausymosi platformos „Spotify“ dainų kodai, kuriuos nuskenavus mobiliuoju telefonu būtų galima klausyti lietuvių kompozitorių muzikos ir lietuviškų audioknygų.

Taip pat mokykloje planuojama įrengti vietą, kurioje būtų galima atsisėsti ir užsidėti VR (virtualiosios realybės) akinius ir pasivaikščioti po dailininkų paveikslus ar stebėti jų kūrybinį procesą. Klasėse liečiami išmanūs televizoriai, o mokyklos erdvėse panaudoti konkurso partnerių produktai padės sukurti saugią bei mokymuisi patogią erdvę.

PANAUDOTI PARTNERIŲ PRODUKTAI

GROHE bekontakčiai „Eurosmart Cosmopolitan E“ maišytuvai su infraraudonųjų spindulių jutikliu praustuvams su reguliuojamu temperatūros ribotuvu. Šis maišytuvas ne tik užtikrina paprastesnį higienos palaikymą, bet ir taupo vandenį.

JUNG minimalistinio dizaino elektros jungikliai „LS 990 in matt snow white“, puikiai derantys prie modernaus interjero.

ISKU – puikus mokytojų elektra reguliuojamų stalų „Matrix T Classic“ pasirinkimas, dėl kurių reguliuojamo aukščio stalo aukštį galima pritaikyti pagal save ir dirbant keisti poziciją į stovimą arba sėdimą. Mokyklos laukiamuosiuose pastatyti itin patogūs sėdėti „Amphi“ pufai, kurie taip pat yra akustinis elementas, bei „Kivikko“ pufai, kurie gali būti jungiami į įvairias kompozicijas.

Taip pat klasėse daiktams sudėti panaudotos universalios ir stilingos „Oppi“ spintelės. Mokiniams parinkome lengvai stumdomus stalus „Summa Ga“ bei tvirtas, kokybiškas kėdes „Rudolf B209“. Vietoje, kurioje galima prisėsti ir pasinaudoti VR (virtualiosios realybės) akiniais, pastatyti foteliai „Big hug“, itin patogus fotelio dizainas su žemu ir giliu sėdėjimu leis mokiniams atsipalaiduoti. Koncertų ir parodų salėje modernaus dizaino, minkštos „MyFlow“ kėdes.

SCALAMID – mokyklos fasadui parinktos pluoštinio cemento plokštės „Swisspearl LARGO NOBILIS“. Spalva: „Nobilis crystal 124“. „Nobilis HR“ turi specialią dangą, kuri suteikia puikų atsparumą nuo įbrėžimų, sugadinimų ir grafičių. Stogeliui ir kolonai panaudotos pluoštinio cemento plokštės su atsispindinčia paviršiaus danga „Swisspearl LARGO REFLEX“. Spalva: „Reflex Satin white 9291“. Šios medžiagos blizgumas suteikia plokštėms rafinuotą išvaizdą.

CORIAN – WC stalviršiui panaudotas „Corian Solid Surface Silver Birch“. „Corian“ stalviršiai – beporiai ir ilgaamžiai, nesugeria drėgmės, riebalų, lengvai valosi.

TARKETT – vandeniui atspari vinilinė sienų danga „Aquarelle walls HFS uni dark aqua“, panaudota klasėse, šią sienų dangą lengva prižiūrėti, ji atspari įbrėžimams ir nesitepa, todėl puikiai tinka klasėse. Klasių grindų dangai parinktos vinilinės grindys „iQ Granit Acoustic-Granit Beige“, kurios idealiai tinka intensyvaus judėjimo patalpose, yra komfortiškos kojoms bei sumažina garsą 15 dB.

BRASTA GLASS – mokyklos WC kabinose panaudotos ,,Brasta Extra“ pertvaros. Jos yra itin atsparios mechaniniams pažeidimams, gerai valosi bei sukuria puikų estetinį vaizdą.

TOPCOLOR – ypač atsparūs intensyviam plovimui dažai „Premium 20“ dengia mokyklos klasių sienas.

BIOWNLIGHT  SKYLIGHTER SL-B6-2765-1-R3 šviestuvai, kurie palaiko žmogaus cirkadinį ritmą per dieną. Suteikia itin kokybišką mokyklos patalpų apšvietimą.

BMK – klasėse naudojami interaktyvūs ekranai SMART MX265-65, leidžiantys vienu metu atlikti visų tipų veiksmus: rašyti rašikliu, valdyti programas pirštu ir trinti delnu. Su šiomis technologijomis pamokos vyks sklandžiai ir įdomiai.

PURSO – parinkti aukštos kokybės storesnio stiklo langai P50L EI30/EI60, kurie leidžia sumažinti garso izoliaciją.

Adelė Dambrauskaitė, Gustė Dubinskaitė, Kamilė Mikalauskaitė

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK); Konkurso dalyvės: Adelė Dambrauskaitė, Gustė Dubinskaitė, Kamilė Mikalauskaitė; dubinskaiteguste120@gmail.com; +370 677 07 907