Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Agnė Kvietkauskytė

Balsai:
43

VIZIJA

Moderni švietimo įstaiga išsiskiria savo erdvėmis, skatinančiomis kurti, mokytis, mąstyti ir džiaugtis vaikyste. Joje gausu šviesos, erdvės, įvairių formų ir spalvų. Švietimo įstaigos kompleksą sudaro darželis ir pradinių klasių mokykla. Pastato tūris suformuojamas iš keturių dalių. Vienoje dalyje – vaikų darželio, valgyklos, aktų salės korpusas. Kitoje dalyje projektuojama sporto salė ir baseinas su pagalbinėmis patalpomis. Antrame aukšte – pradinių klasių ir administracijos patalpos. Pradinių klasių korpusas pakeliamas aukščiau nuo žemės ir atsukamas į pietų pusę, kad klasėse būtų kuo daugiau natūralios saulės šviesos. Viena iš pagrindinių idėjų, kuriant pastato erdves, kad vaikai pro langus matytų kuo daugiau žaliosios erdvės. Keturių tūrių kombinacija siekiama kuo daugiau judėjimo tarp atskirų pastato korpusų. Kadangi mokykla ir vaikai asocijuojasi su judėjimu ir aktyvumu, to siekiama ir visa pastato koncepcija.

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Interjere naudojama jungtukų ir kištukinių lizdų serija JUNG LS 990. Klasikinis šios serijos dizainas siauriu rėmeliu puikiai dera visose mokyklos patalpose.

TARKETT. Sporto salėje naudojama „TARKETT Lumaflex Duo Omnisports Reference – Chene Robur Chene Robur“ grindų danga. „Lumaflex Energy“ konstrukcija derinama su „Omnisports Reference Multi-use“, kad būtų pasiektas didelis sportinis našumas ir atsparumas daugkartiniam naudojimui. Idealus sprendimas įvairioms sporto šakoms iki varžybinio lygio. Tikros medienos, pagamintos iš 15 mm storio beržo konstrukcija suteikia komfortą ir reikalingą našumą.

SCALAMID. Sienų ir grindų apdailai sanitariniuose mazguose naudojamos SCALAMID grindų plokštės, „Silver Concrete“ spalva. Aukšta medžiagos garso izoliacija leidžia užtikrinti patalpoms keliamus akustikos reikalavimus. Atsparumas dėvėjimuisi taip pat priskiriamas aukščiausiam SCALAMID grindų ir apdailos medžiagų lygiui (AC5). Dėl savo lankstumo, atsparumo smūgiams ir didelio atsparumo dilimui medžiaga nėra jautri pažeidimams ir įskilimams, o tai yra itin svarbu eksploatacijai.

ISKU. Mokyklos koridoriuose ir holuose naudojami skandinaviška estetiška išsiskiriantys ISKU pufai KIVIKKO. Ši baldų serija idealiai tinka viešosioms erdvėms. Pufai gaminami įvairių formų ir dydžių, gali būti jungiami į mažesnes ar didesnes kompozicijas, taip sukuriant patrauklias ir originalias sėdimąsias vietas bet kokio dydžio erdvėse. KIVIKKO baldų linija pasižymi ekologiškumu – šie baldai kuriami iš gamybos proceso metu likusių atraižų, putplasčio bei kitų medžiagų. Be to, visos medžiagos, likusios gaminant KIVIKKO baldus, yra perdirbamos iš naujo. Spalvoti KIVIKKO baldų linijos elementai kuria dekoratyvumo ir žaismingumo įspūdį.

Pradinėse klasėse naudojamos „Lightness 3280B“ kėdės. „Lightness“ kėdės su kilpos formos kojomis privalumai – funkcionalumas ir stilingas dizainas, nugludintos detalės ir tvirta struktūra.

Administracijos patalpoms naudojami elektra reguliuojamai stalai „Isku Style 1-M“.

GROHE. GROHE vonios kambario maišytuvuose susijungia apdovanojimų pelnęs dizainas, kokybiškiausios medžiagos ir pramonėje pažangiausios technologijos. Sanitariniuose mazguose naudojami „GROHE Essence E Infra-Red Electronic Wall Basin Tap 36447000“ potinkiniai vandens maišytuvai.

CORIAN. CORIAN dirbtinis lietas akmuo puikiai tinka ne tik stalviršiams gaminti, bet ir visam praustuvui suformuot. Sanitariniuose mazguose praustuvai gaminami iš „CORIAN Silver Birch“ medžiagos. Iš CORIAN gaminami praustuvai gali būti net tik norimos spalvos, bet ir formos, kas suteikia patalpoms išskirtinumo ir norimą dizainą.

BRASTA GLASS. Sanitariniuose mazguose naudojamos „BRASTA Compact“ pertvaros. Jos yra gaminamos iš monolitinio 13 mm aukšto slėgio laminato, suteikiančio visas geriausias eksploatacines ir estetines savybes.

BMK. SMART interaktyvieji ekranai sujungia inovatyviausius technologinius sprendimus. Technologijų ir programinės įrangos dermė užtikrina geriausias patirtis naudotojui bei leidžia pasiekti geriausius mokymo(-si) rezultatus. Klasėse naudojami interaktyvieji ekranai SMART GX 86″. GX serija turi automatinį įrankių atpažinimą kiekvienoje aplinkoje, leidžia vienu metu atlikti visų tipų veiksmus: rašyti rašikliu, valdyti programas pirštu ir trinti delnu. Yra visiškas suderinamumas su visomis programomis ir operacinėmis sistemomis. „Energy Star“ ir „Ecodesign“ sertifikatai užtikrina žemiausias energijos sąnaudas ir draugiškumą aplinkai.

BIOWNLIGHT. Administracinių patalpų apšvietimui naudojami „BIOWNLIGHT Skylighter“ šviestuvai. Jie pasižymi itin aukšta kokybe, palaiko natūralų žmogaus bioritmą dienos metu. Šviestuvai automatiškai keičia šviesos parametrus: intensyvumą ir spalvos temperatūrą.

PURSO. Aliuminio gaminiai ir sistemos, skirti įvairioms reikmėms – nuo pramoninių įrenginių, pastatų fasadų iki apšvietimo. Dėl savo išskirtinės kokybės ir dizaino pasirinktas „Purso P50“ profilis vitrinų gamybai.

TOPCOLOR. Mokyklos sienos dažomos ypač atspariais dėmėms ir intensyviam plovimui, didesnio dengiamumo visiškai matiniais dažais „TOPCOLOR Xpert Matix“, balta spalva. Padengtas paviršius sudaro atsparią dangą, kurią galima valyti drėgnuoju ir sausuoju būdais bei dezinfekavimo priemonėmis.

Agnė Kvietkauskytė

Agnė Kvietkauskytė; info@elipse.lt; + 370 609 10 981