„Workspace - smart space" (PASIBAIGĘS)

Agnija Ponomariova

Balsai:
12

Agnija Ponomariova

Architektūra ir interjero dizainas

El. paštas agnijaponomariova3@gmail.com

Šiuolaikiniam žmogui, kuriam kompiuteris tapo neatsiejamu darbo įrankiu ir kuris vis dažniau pasirenka lankstų darbo grafiką bei nenori dirbti niūriame, uždarame biure, siūloma alternatyvi bendradarbystės erdvė „Workspace-Smartspace“. Tai šiuolaikinė darbo erdvė, kurioje kiekvienas ras sau tinkamiausią vietą, kurioje visi patogumai yra vienoje vietoje, o aplinka įkvepia siekti naujų tikslų. Norint sukurti kokybišką darbo erdvę, buvo iškelti svarbiausi biurų interjero aspektai: apšvietimas, ergonomiškumas, patogumas bei įvairovė. Todėl, projektuojant naują bendradarbystės erdvę, buvo pasirinkti kokybiški ir patikrinti produktai, kurių sprendimai šiuos aspektus padarė įgyvendinamus.

JUNG. Jungikliai, kištukiniai lizdai yra nors ir maža interjero dalis, tačiau itin reikalinga. Projekte pasirinkti kištukiniai lizdai JUNG SCHUKO su A ir C tipo USB jungtimis patogumui užtikrinti. Taip pat pasirinkti jungikliai JUNG LS 990, kurių išmanusis apšvietimo valdymas ne tik leidžia reguliuoti šviesos intensyvumą, reikalingą darbo patalpose, bet ir pagal laiką bei žmonių judėjimą patalpose taupo elektros energiją ir sąnaudas. Be to, integruota išmanioji valdymo sistema JUNG KNX leidžia visiems elektros prietaisams darniai funkcionuoti, užtikrindama saugumą, tinkamą mikroklimatą ir temperatūrą. Visi JUNG produktai puikiai dera biuro interjere, nes turi didelį spalvų, dizaino pasirinkimą.

NARBUTAS. Bendradarbystės erdvės plane vyrauja atviro tipo išdėstymas: sanitariniai mazgai, susisiekimo ir pagalbinės patalpos yra plano viduryje, o aplink išdėstytos įvairiausių tipų darbo zonos, tenkinančios skirtingus žmonių lūkesčius. Labai svarbu, kad kiekvienas sau rastų patogią vietą darbui pagal poreikį – nuo izoliuotos, privačios, konferencijų salės iki atviro tipo erdvės. Projekte pasirinkti gamintojo „BuzziSpace“ baldai, nes jis siūlo itin didelį pasirinkimą biurų erdvėms. Pavyzdžiui, sofos „BuzziSpark“ su mažais staliukais ir aukštomis nugarėlėmis sukuria jaukaus privatumo efektą norintiesiems padirbėti atskirai. Bendroje salėje ir pusiau privačiose darbo erdvėse naudojamos kėdės „BuzziFloat“ yra lengvos ir jaukaus minimalizmo estetikos. Jos puikiai dera su stalais „BuzziDesk“, kurie pagal pasirinkimą gali turėti garsą izoliuojančią pertvarą per stalo vidurį, tačiau ji palieka vietos bendradarbiavimui. Lengvai judinamos akustinės sienelės „BuzziBlinds“ padalina patalpą, palikdamos ją lengvai transformuojamą ir bebarjerę, be to, leidžia pasiekti norimą privatumo lygį. Nors daugiausia projektuojamos lengvai transformuojamos ir atviro tipo bendradarbystės erdvės, yra numatyti ir uždari kambariai privatiems susitikimams, kuriuose baldai yra lakoniški, minimalistiniai, mažiau blaškantys: danų gamintojo „+Halle“ transformuojami stalai „Nest System“ ir „Andreu World“ kėdės „Brandy“. Kad darbo aplinka būtų įkvepianti ir dar produktyvesnė, numatytos erdvės poilsiui su stalo žaidimais bei virtuvėlė. Šiose erdvėse pritaikyti „+Halle“ „Proto“ ir „Andreu World“ ,,Alya“ žaismingi minkštieji baldai atsipalaidavimui arba darbui, kuriam nereikia didelio susitelkimo.

GAJA DECOR GROUP. Seniai įrodytas teigiamas biofilijos harmonizavimo poveikis žmogui. Todėl visas bendradarbystės erdves lydi augalai ir žaliosios stabilizuotos „Gajos“ dekoro sienos.

THINK LIGHT. Kadangi darbo patalpose svarbus itin kokybiškas apšvietimas, kuris kuo mažiau vargintų akis ir būtų tolygus, pasirinktas „Think Light“ apšvietimas „Molto Luce“, slankiosios sistemos „Dash AC Track“ su šviesos intensyvumo ir krypties reguliavimo funkcija bendram patalpų apšvietimui bei į lubas įmontuojamais šviestuvais. Vietoms, kurioms reikia papildomo apšvietimo, naudojami šviestuvai „Flos Cap“. Erdvėse, kurioms reikia papildomo akcento, pavyzdžiui, poilsio vietose, naudojami „Flos Lightbell“.

KAMĖ. Vonios kambaryje įrengtos pilko kašmyro spalvos „D-Line“ serijos pakabinamos apatinės spintelės su paspaudus atidaromomis durelėmis kartu su stalviršiniu keraminiu praustuvu „Tondo“ sukuria šiuolaikišką interjero sprendinį. Be to, dušo kabinos sistema su grūdintu, lengvai valomu stiklu ir sandariai užsidarančiomis magnetinėmis durimis užtikrina maksimalų komfortą kambaryje.

GEBERIT. Taip pat vonios kambaryje naudojama šiuolaikinė potinkinė sistema „Geberit Duofix“, apimanti universalius ir savilaikius montavimo elementus. Jie gali būti montuojami gipskartonio konstrukcijose įrengiant bet kokius santechnikos įrenginius. Tai montavimo elementai, kuriuos galima naudoti pertvarose, lengvasvorės konstrukcijos karkasinės sienelės vidinėje pusėje ir dalinio aukščio bei patalpos aukščio potinkinėse konstrukcijose. Pasirinkti „Geberit“ bekontakčiai vandens nuleidimo mygtukai „Sigma80“ ir jutikliniai maišytuvai „Brenta“, pakabinami unitazai „AquaClean“ su apiplovimo funkcija tobulai sprendžia higienos klausimą biuruose.

MAPEI. Pasirinkta „Mapei“ įmonės grindų įrengimo sistema „Ultratop Terrazzo a la Veneziana“ yra praktiška ir ilgalaikė, ypač tinka viešosioms erdvėms. Be to, „Terrazzo“ stiliaus grįstų akmenų efektas bendradarbystės erdvei suteikia šarmo ir nostalgiškus, šiltus jausmus iš praeities.

DANGŲ STUDIJA. Uždaruose kambariuose privatiems susitikimams naudojamos patvarios PVC lentelės „Camaro Wood“ iš „Dangų studijos“.

AZULEJOS. Vonios kambaryje naudojamos natūralią medieną imituojančios gamintojo „Dualgres“ keraminės plytelės „Wood Essence“, o virtuvėlės zonoje pasirinktos laiko patikrintos ispaniškos keraminės sienų plytelės „Adex“ iš serijos „,Studio Volcánico“, suteikiančios erdvei originalų prieskonį.

ENG

Nowadays, when the computer became a necessary tool for a daily work, when more and more people tend to choose more flexible schedule and do not want to work in a gloomy and boring offices we are proposing a new alternative collaboration working space „Workspace-Smartspace“. This is a contemporary working area where everyone will find it’s own space, where all amenities are in one place and the environment is inspiring to reach dreams.

Agnija Ponomariova

Agnija Ponomariova /Architektūra ir interjero dizainas/ El. paštas agnijaponomariova3@gmail.com