Aistė Laisvė Viršulytė ir Mindaugas Miselis

Balsai:
123

VIZIJA

Konceptualus projektas PUSbunkeris – tai XXI amžiaus menininko(-ės) požeminė studija-gyvenamasis namas. Šis projektas ateityje bus realizuojamas. Konkurse jis pristatomas pritaikant STRUCTUM partnerių produktus. Idėja ir sprendimas paveikti pagrindinės temos – bendri ir individualūs poreikiai gyvenamiesiems namams XXI amžiuje Lietuvoje. Dabartinis laikas – kai norisi gyventi atvirai, žvelgiant pro didelius stiklinius langus, bet kartu tarsi reikia ir slėptis, galvojant apie saugumą ir galimas klimato kaitos, radiacijos, (post)pandemijos, inovatyvaus nusikalstamumo ar karines (bombardavimo) problemas. Šiuo namo sprendimu bandome suderinti dabartinio ir ateinančio laikotarpio Lietuvoje poreikius. Namas reflektuoja vertybinius užsakovo (-ės) pasirinkimus. Aplinka, pastatas, interjeras yra integralūs. Projekte nebandoma erdvės užpildyti mažai ką bendro su žmogumi teturinčiais nefunkcionaliais dekoratyviais dizaino objektais. Ten, kur palikta tuštuma ar yra teksto užrašai, bus nuolatinė kaita, atsiras meno kūriniai, projektai. Tokiais principais kuriant interjerą jis įgyja ilgalaikiškumą ir išliekamumą.

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Pasirinkti sienų spalvos JUNG LS ZERO (3 mm)
serijos elektros instaliacijos komponentai – jungikliai, kištukiniai lizdai ir sensoriai. Vizualiai šie objektai tarsi neužima vietos – susilieja su siena savo plokštuma ir spalva. Dėl patogaus valdymo iš mobiliojo telefono ir daugiafunkciškumo pasirinkta namų valdymo sistema „JUNG SP 0081 U KNX Smart Panel 8“.

SAPA. Termosavybės, atsparumas ir draugiškumas aplinkai – dėl jų pasirinkti aliuminiai fiksuoti trijų stiklų SAPA langai (nr. 2086) ir dvivėrės trijų stiklų SAPA durys (nr. 3086).

COSENTINO. Balsva spalva mūsų projekte – beveik visur. Tinkamiausias pasirinkimas – baltos akmens plokštės. Virtuvės stalviršiui ir kambarių grindims – atsparus dėmėms ir rūgštims, įbrėžimams ir smūgiams „Silestone®“ „Iconic White“ akmuo. Virtuvėje pritaikytas vientisas akmeninis stalviršis, po kuriuo įmontuota indukcinė kaitlentė (matinis, dydis – 2 700 x 600 mm, storis – 20 mm). Iš tokių pačių dydžių akmens plokščių planuojama namo grindų danga visuose kambariuose, išskyrus vonios kambarį. Terasai ir takelio plytelėms pasirinktos „Dekton®“ „Uyuni“ akmens plokštės.

MEDŽIO APDAILA. Miegamajame ir daugiafunkciame kambaryje pasirinkti „Balsan“ kilimai. Naudojantis interneto svetainėje pateikta dizaino studija ir šabloniniu piešiniu CDM002, grafinė išraiška perkurta kitomis spalvomis, išgaunant akis traukiantį iš anksto suplanuotą efektą. Ta pati grafinė išraiška pritaikoma lovų, patalynių ir kitų baldų audiniams.

LAUFEN. Dėl geometriškų formų ir plonumo pasirinkti Laufen produktai vonios kambariui: glaudžiama prie sienos vonia SONAR 220347 (1600x815mm), klozetas SONAR 820341, praustuvas SONAR 811341, tualetinio popieriaus laikiklis KARTELL BY LAUFEN 384332, du sieniniai padėkliukai KARTELL BY LAUFEN 38533, du potinkiniai maišytuvai TWINPLUS 3116260041201. Tambūrui pasirinktas potinkinio viensvirčio dušo maišytuvo išorinis komplektas KARTELL BY LAUFEN 3313360040001.

VILNIAUS EJOTRA. Trims tamsiausioms erdvėms planuojami montuoti savaime nusivalantys „Solatube“ natūralios šviesos šviestuvai (šviesos tuneliai) su priedu ventiliacijai ir nesant saulei su elektros apšvietimu. Sprendimas pasirinktas daugiausia dėl to, kad dieną šviestuvai šviečia nenaudodami elektros energijos ir yra keliafunkciai.

GROHE. Dėl superpatogumo ir gazuoto vandens teigiamos įtakos sveikatai pasirinkta geriamo vandens sistema „GROHE Blue Red in One 31727000“ su stilistiškai prie namų dizaino priderintu kranu „GROHE Blue Red in One 31727000“ ir nerūdijančiojo plieno plautuve GROHE K400.

DARKSIDEWOOD. Virtuvės spintoje instaliuota deginto ąžuolo „akis“ primins, kad reikia stebėti virtuvėje vykstančius procesus. Dydis – 10 x 10 cm.

VITTALI. Pasirinkome įtempiamas lubas su integruotu apšvietimu didžiajam kambariui, miegamajam ir daugiafunkciam kambariui. Pasirinkimas paveiktas „Vittali“ įmonės portfelio estetinio tinkamumo mūsų projektui.

BALDAI NAMAMS. Visos name būsimos spintos būtų gaminamos „Baldai namams“. UAB „Dusėtai“ ne vien prekiauja stilingomis moderniomis Italijos gamintojų spintomis, bet ir gali jas kokybiškai pagaminti pagal dizainerių brėžinius ir eskizus.

Daugiau apie projektą PUSbunkeris: http://www.virsulyte.com/competitions-konkursai/

Autoriai:

Menininkė-dizainerė Aistė Laisvė Viršulytė;

fizikas-elektronikos inžinierius Mindaugas Miselis.

Aistė Laisvė Viršulytė ir Mindaugas Miselis

virsulyte@gmail.com + 370 640 77 007 http://www.virsulyte.com/