AISTĖ MAJAUSKAITĖ

Vadovė, interjero dizainerė | mb.urvas@gmail.com

KONCEPCIJA

Pagrindinės šių dienų tendencijos – sveika mityba, asmenybės individualumas, stilius, mada, minčių ir veiksmų laisvė. Šiuolaikiniam žmogui itin svarbus komfortas ir savirealizacija. Tad vis daugiau dėmesio skiriama darbui, mokymuisi, kelionėms ar kokybiškam laisvalaikiui, o buitis nustumiama į antrą planą. Juk daug smagiau praleisti savaitgalį kuo nors užsiimant su šeima ar draugais, nei tvarkytis namus. Ateityje šis noras tik didės, o sparčiai tobulėjant technologijoms ir gerėjant gyvenimo lygiui vis daugiau žmonių įsikurs išmaniuose būstuose. Tad kaip tas būstas galėtų atrodyti?

„JUNG showroom“ erdvė skirta čia ir dabar parodyti galimą ateitį. Suprojektuota komfortiška ir jauki namų aplinką primenanti erdvė – tam, kad čia atėjęs žmogus pamirštų, jog yra parduotuvėje ir renkasi prekę, bei 100 proc. galėtų pasinerti į protingojo namo teikiamus pranašumus ir pats juos išbandyti.

Kuo ypatingas išmanus būstas? Visi jame esantys daiktai ir įrenginiai užtikrina komfortą visą parą, net kai nieko nėra namuose. Robotukas išsiurbs ir išplaus grindis, išmanus šaldytuvas leis lengvai planuoti subalansuotą mitybą ar užsakyti norimą maistą, išmani orkaitė kaskart viską iškeps tobulai, kiekvieną rytą pasitiks išlyginti drabužiai, o išskirtinėmis vakaro pramogomis pasirūpins išmanus „ambient“ TV. Patalpose nuolat užtikrinamas komfortiškas oro, šilumos bei šviesos lygis, namų saugumas. Visi įrenginiai sujungti į vieną centralizuotą sistemą ir valdomi iš planšetinį kompiuterį primenančio ekrano ar išmaniojo telefono. Tai tarsi dirigento batuta, o būsto šeimininkas – viskam vadovaujantis dirigentas.

Nors ir demonstracinis, butas sukurtas kuo artimesnis namų aplinkai, tačiau nepamirštama ir tikroji jo funkcija – „Jung“ produktų pristatymas. Todėl erdvė padalinta funkcinėmis zonomis ir neturi atskirų uždarų kambarių. Išmaniojo buto erdvė nuo bendros ekspozicijos atskiriama stumdomosiomis durimis. Visas plotas apeinamas ratu, paliekami erdvūs praėjimai, tad vieta pritaikyta ir keliems žmonėms ar grupėms apsilankyti. Taip pat numatyta galimybė atskirti ir (arba) sujungti išmaniojo buto ir viešbučio demonstracines patalpas. Sanitariniam mazge suprojektuotos stumdomosios durys – taip galima ne tik sujungti išmaniojo buto ir viešbučio erdves, bet ir abiem naudoti bendrą demonstracinę sanitarinio mazgo patalpą.

 

NAUDOJAMI PRODUKTAI

JUNG. Žinoma, pagrindinį vaidmenį išmaniajame bute atlieka sistema JUNG KNX, automatizuojanti visų inžinerinių įrenginių valdymą. Pagrindinis valdymo bloko „Smart Control 7“ ekranas montuojamas į pertvarą, skiriančią svetainės ir miegamojo zonas. Šiuo prietaisu valdomi visi įrenginiai: vėdinimo, šildymo, apšvietimo, žaliuzės, garso ir saugos sistemos. Juo galima nustatyti įvairius laikmačius, registruoti ir stebėti sunaudotų išteklių duomenis ar programuoti įvairius apšvietimo scenarijus.

Prieškambario zonoje sumontuojama serijos „LS-design“ vaizdo ir garso telefonspynės vidaus stotelė su sistemine „Siedle“ įranga. Nors „Smart Control 7“ irgi gali atlikti šią funkciją, tačiau taip imituojamas skirtingų zonų suskirstymas, kas būtų aktualu didelio ploto namuose, o kartu pristatomi du skirtingi produktai.

Atskiroms zonoms ar patalpoms valdyti naudojamas kompaktiškas „F 40“ LS serijos valdiklis su OLED ekranu, kuris turi integruotą ryšio su KNX šynos modulį. Centralizuotai galima reguliuoti apšvietimą, temperatūrą ir žaliuzes. Papildomai sanitarinio mazgo patalpoje ties dušo zona sumontuotas išmanusis radijas. Tai jungiklio dizaino prietaisas, kuris priima ir atkuria garso signalus, gaunamus iš išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių.

„Jung“ produkcijos kokybei ir peciziškumui pabrėžti naudojami serijos LS ZERO elementai, leidžiantys visus elektros lizdus ir jungiklius sumontuoti lygiai su sienos ar baldo plokštuma, taip išlaikant itin švarią ir estetišką elektros instaliacijos ir modernaus interjero dermę.

BALTIJOS BRASTA. Išlaikant interjero vientisumą, sanitarinio mazgo patalpoje pasirenkama individualiai gaminta industrinio stiliaus sienelė dušo ir WC zonoms atskirti. Stiklo paviršius dengiamas danga „Greiti lašai“, kuri atstumia vandenį ir nešvarumus, tad jį valyti net iki 90 proc. lengviau. Dušo atskyrimas sienele itin praktiškas ir išmanus pasirinkimas. Atsisakant durų, ypač stumdomųjų, nebereikia valyti sunkiai pasiekiamų tarpelių, o su vientisu stiklo paviršiaus valymu lengvai susidoros langų valymo robotukas.

TECE. Dušo zonoje pasirinktas tiesus latakas „TECEdrainline“ su įklijuojama plytele ir plaukų gaudykle. Latakas montuojamas prie pat sienos, todėl ne tik lengvai suformuojamas tinkamas nuolydis, bet ir išlaikomas didelio formato plytelių kuriamas vientisas grindų paviršius.

GROHE. Remiantis vientisumo ir praktiškumo principais, pasirinkta potinkinė dušo sistema: maišytuvas su trimis mygtukais srovei įjungti ir stiprumui reguliuoti „SmartControl Concealed“, dušo galva su dviejų tipų pasirenkama lietaus srove „SmartActive Cube“ ir rankinio dušo galvutė „Euphoria Cube“. Pritaikant moderniausią technologiją asmens higienos srityje, parinktas išmanusis unitazas „Sensia Arena“ su bidė funkcija.

Išmaniajam būstui svarbus ne tik komfortas, bet ir saugumas. Todėl apsaugai nuo vandens išsiliejimo užtikrinti naudojamas išmanusis vandens valdiklis „Sense guard“ su jutikliais „Sense“, kurie montuojami prie dušo zonos, skalbyklės bei virtuvės plautuvės spintelėje. Taip pat virtuvėje įrengiami du vandens čiaupai – „Blue“ ir „Red“, pastarasis numatomas kaip pagrindinis. Tai itin funkcionalus ir laiką taupantis sprendimas, nes vienu metu vos per keletą sekundžių galima turėti įprastą, verdantį ar gazuotą vandenį.

GAJA DECOR GROUP. Sanitarinio mazgo patalpoje prasideda ir baigiasi diena, todėl labai svarbi jame kuriama emocija. Technologijos ir greitas gyvenimo tempas vargina, o gamta ir ryšys su ja – atpalaiduoja. Todėl sanitarinio mazgo sienoje įrengiama žalių miško augalų bei samanų siena. Ant specialios medinės plokštės suformuotiems augalams nereikia jokios priežiūros – nei laistymo, nei karpymo. Tobulas derinys su visais buitį lengvinančiais išmaniaisiais įrenginiais.

VILLEROY & BOCH. Stilinga ir talpi medžio („Walnut Venner“) apdailos iš kolekcijos „Finion“ (modelis G32) spintelė su pastatomu praustuvu papildo vonios kambarį jaukumu ir išlaiko interjere naudojamo medžio vientisumą.

BEOLA. Gamintojo „Bang & Olufsen“ garso kolonėlės – patikrintos laiko. Tai itin kokybiškas produktas, sukuriantis pridėtinę vertę interjerui, o muzikos klausytoją nukeliantis į kitą dimensiją. Šiam projektui parinkta grakščioji „BeoLab 18“.

GAUDRĖ. Išmanus apšvietimo valdymas leidžia ne tik reguliuoti šviesos intensyvumą, nustatyti scenarijus, bet ir kurti skirtingas nuotaikas. Valgomojo zonoje, lubų nišoje, paslėptas spalvotas LED apšvietimas suteikia atraktyvumo. Jaukiam akcentiniam apšvietimui naudojamas sieninis gamintojo „Flos“ šviestuvas „Wirering“, kuris net išjungtas lieka stilinga interjero detalė. Darbo erdvei virtuvėje virš salos pasirinktas pakabinamas šviestuvas „Compendium Friends of Hue D81SH“ iš „Luce Plan“. Bendram apšvietimui naudojami priglaistomi ir prožektoriniai šviestuvai iš LEDS C4.

THIBAULT VAN RENNE. Tai rytietiški itin aukštos kokybės rankomis rišami kilimai. Pasirinktas „Abstracts 1 grey“ – vilna su natūraliu šilku bei reljefiniais iškarpymais puikiai užbaigia interjerą ir akcentuoja svetainės zoną.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų