NAMAS X. PROJEKTAS – INOVACIJA (PASIBAIGĘS)

ANNA DRUTEL

Balsai:
0

Namas X: privatus namas Vilniaus pakraštyje, 180 m2

Didelė šeima pasiryžo rekonstruoti 100 metų senumo pastatą, kuris turėjo pavirsti moderniu inovatyviu namu. Viena iš pagrindinių užduočių buvo atnaujinti originalias namo dalis, tačiau interjere pritaikyta daug inovatyvių sprendimų, kurie leido sukurti patogų, šiuolaikišką būstą.

Šiame projekte buvo pagarbiai išnaudotos seno pastato erdvės ir kūrybingai priderintas naujas antras aukštas. Originalaus senovės palikimo ir inovatyvių sprendimų sąjungos koncepcija išlaikoma ne tik eksterjere, bet ir interjere. Netikėtai žaismingas interjeras, kuriame suderintos kontrastingos faktūros, o prie senovinių interjero elementų neįtikėtinai puikiai priderintos ryškios šiuolaikiškos detalės, modernios minimalistinės skulptūros ir įvairios apdailos medžiagos. Šeimininkams šis interjeras išlieka senovės, modernaus meno ir šiuolaikinio dizaino švente bei nepamirštamu estetiniu nuotykiu.

JUNG. KNX sistema namui suteikia patogumo ir ekonomiškumo. Visos namo ir daugybė multimedijos funkcijų sujungtos į vieną tinklą su protingąja KNX sistema ir valdomos centralizuotai. Taip pasiekiamas didesnis energinis efektyvumas, nes automatinis reguliavimas pagal temperatūros, klimato, apšvietimo ir užtamsinimo poreikį padeda sumažinti elektros ir šildymo išlaidas, šeimininkams suteikia galimybę mėgautis maksimaliu komfortu. JUNG išmanieji jutikliniai ekranai suteikia galimybę į sistemą integruoti įvairias multimedijos sistemas ir tai atveria daug papildomų galimybių šeimininkams mėgautis protingojo namo sprendimais.

Namo interjere daug dėmesio skiriama detalėms ir spalvoms. Vienas stilingiausių spalvinių akcentų – jungtukai ir elektros lizdai iš „Le Corbusier“ spalvomis pražydusios LS 990 serijos.

SAMSUNG. Unikali oro kondicionieriaus „WIND TREE Air“ konstrukcija pagerina jo veikimą užtikrindama greitesnę ir platesnę oro cirkuliaciją erdviuose namuose, o skaitmeninis jo inverteris užtikrina pastebimai didesnį energijos efektyvumą.

GEBERIT. Vonios kambaryje svarbu ne tik grožis ir emocijos, bet ir kokybė, todėl potinkines sistemas rinkau iš vieno patikimiausių pasaulyje gamintojų. Pasirinktą komplektą sudaro: montavimo elementas „DuofixBasic“: UP100 bakelis ir vandens nuleidimo mygtukas „GEBERIT Delta 21“.

GROHE. Ypatingam interjerui reikia stilingų daiktų, todėl vandens maišytuvus rinkau iš patikimo, ypatingu dizainu išsiskiriančio gamintojo serijos VERIS. Šios linijos daiktai išsiskiria lakoniškumu ir minimalistinėmis formomis.

AUDRINETA. Baldų apmušalai ir užuolaidų audiniai parinkti iš gamintojo FROCA asortimento, kolekcijos MUSTANG ir VARESE. Sintetiniai audiniai lengvai prižiūrimi ir plaunami, be to, atrodo itin estetiškai ir sukuria jaukią, praktišką aplinką šeimos gyvenimui. Elektroninis užuolaidų valdymas integruotas į protingojo namo sistemą.

BALTIJOS BRASTA. Dušo erdvė atskirta stiklo sienele, kuri buvo gaminama specialiai šiam projektui ir beveik nepastebima. Danga „Greiti lašai“ užtikrina gerą vandens nubėgimą ir lengvą priežiūrą.

ŠIAULIŲ LIFTAS. Vienas įdomiausių gyvenimą palengvinančių sprendimų šiame name yra lifto įrengimas. Modelis TERRY LIFESTYLE pasirinktas dėl kompaktiškumo bei paprastumo naudotis. Nesudėtinga konstrukcija leidžia lengvai ir greitai įrengti liftą ir užtikrina minimalią priežiūrą.

ETERNIT. Naujo aukšto fasadui buvo pasirinktos „Eternit“ plokštelės „Dacora“, pagamintos iš ekologiškos perdirbamos medžiagos. Pasirinkimą lėmė galimybė derinti įvairius dydžius, spalvas ir formas. Šioms plokštelėms būdingas atsparumas, ekonomiškumas, patvarumas, o lengvas montavimas suteikia neribotą kūrybinę laisvę ir leidžia įgyvendinti unikalius sprendimus.

ANNA DRUTEL