AR Design

Balsai:
128

IDĖJA. Jaunos šeimos namas, maksimaliai orientuotas į gamtą. Nedidelio ploto vieno aukšto namo pagrindinė ašis – vidury namo (svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvėje) įrengtas stiklinis „UPtrijus“ (žodžių „atrijus“ ir angliško „up“ („į viršų“) junginys). Nuo įprasto klasikinio atrijaus šis skiriasi uždara konstrukcija ir vertikalia orientacija. Pirmo aukšto lygyje „UPtrijus“ atskirtas nuo namo patalpų stiklinėmis pertvaromis ir primena žiemos sodą. Čia pasodintas nedidelis medelis, o grindis dengia natūralios žolės veja. Tačiau, kitaip negu tradiciniame atrijuje, ši erdvė nėra vidinis kiemelis po atviru dangumi. „UPtrijus“ turi ir antrą, ir trečią lygius, į kuriuos veda sraigtiniai laiptai. Abu viršutiniai „UPtrijaus“ aukštai yra visiškai įstiklinti – su stikliniu stogu ir stiklinėmis grindimis. Pro antrojo „UPtrijaus“ aukšto duris galima patekti ant namo stogo, kurio visas plotas paverstas terasa, o trečiame aukšte įrengtas darbo kambarys su atsiveriančiais labiausiai įkvepiančiais vaizdais į visas keturias pasaulio šalis ir dangų taip pat. Taip namas atskleidžia gamtą savo gyventojams ne tik pro darbo kambario sienas ar nuo stogo terasos, bet atneša dalelę jos net ir šaltais žiemos vakarais tiesiai į svetainę. Kiemo pusės fasadas visiškai įstiklintas – svetainės, valgomojo ir miegamojo vitrininiai langai orientuoti į įspūdingus kraštovaizdžius, kuriais galima grožėtis net pro automobilio langą, įvažiavus į jam skirtą vietą stoginėje. Šoniniai namo fasadai atitraukti nuo pagrindinių namo sienų ir sukuria savotiškus portalus, kuriuose įrengtos automobilio stoginė ir galerija. Šoninių fasadų pertvarų vidinių pusių ertmėse įrengti įvairūs sandėliukai sodo įrankiams ar dviračiams laikyti bei vietos elektromobilių krovimo įrangai ir namo inžinerinėms komunikacijoms. Bendras namo pirmo aukšto plotas, įskaitant „UPtrijaus“ pirmąjį lygį, – 106,33 m². „UPtrijaus“ antrojo lygio plotas – 3,25 m², o darbo kambario trečiajame – 6,13 m².

JUNG. Visų patalpų apšvietimas valdomas A serijos KNX jutikliniais jungikliais F 50. Visi elektros lizdai taip pat yra iš „Jung“ A serijos, o prieškambaryje ir virtuvės zonoje įrengtos „LS Plus“ serijos vaizdo telefonspynės. Naudoti „Jung“ gaminiai yra juodos spalvos, atsižvelgiant į interjere dominuojančią spalvą.

THINK LIGHT. Naudoti belgų šviestuvų gamintojo „Tal“ asortimento prie lubų ir lubose montuojami techniniai šviestuvai. Virš valgomojo stalo neatsitiktinai pakabinti ir trys „Brokis Whistle PC953“ šviestuvai – stikliniai jų gaubtai neužgožia vaizdo pro langą. Taip pat virš virtuvės salos dalies, skirtos trumpam prisėsti, pakabinti trys siaurus juodus vamzdžius primenantys „Inarchi Rutil“ šviestuvai. Namo interjero orientaciją į gamtą labiausia pabrėžia miegamojo šviestuvai „Axo Light Mountain View“, esantys lovos galvūgalyje. Jie savo stiklinio gaubto apačioje atkartoja kalnų reljefą.

GROHE. Name naudojami „Grohe“ maišytuvai: virtuvės plautuvei pasirinktas maišytuvas „Grohe Red Duo“ su vandens šildytuvu ir vandens filtru, o voniai – ant sienos montuojamas praustuvo maišytuvas „Grohe Allure“, potinkinė dušo sistema „Grohe therm F“ su ant lubų montuojama viršutinio dušo lietaus plokšte „Rainshower F“.

GEBERIT. Vonios kambaryje pakabinamas klozetas sumontuotas ant „Geberit Sigma“ potinkinio WC bakelio su bekontakte vandens nuleidimo plokšte „Sigma80“. Vanduo nuleidžiamas automatiškai, ranka pamojus prie klavišo. Energijos suvartojimas minimizuojamas, nes mygtuke įmontuota automatinė išsijungimo sistema. Šalia praustuvo pakabinta spintelė iš baldų serijos „Geberit Xeno 2“.

ISKU. Pagrindinis svetainės akcentas – šalia minkštojo kampo „Bellus Carisma“ pastatytas ryškiai geltono gobeleno fotelis „Isku Lime“, savo spalva derantis su dideliu paveikslu, pastatytu prie sienos už valgomojo stalo „Pohjanmaan Scandic“. Valgomojo kompoziciją papildo panašaus į svetainės fotelio dizaino balto gobeleno kėdės „Pohjanmaan Fine“. Svetainės baldus papildo „Torkelson“ baro kėdės „Elvis“ ir kavos staliukas „Bergen Bord“. Miegamajame sodriai žalia spalva išsiskiria lova „Bellus Continental Galaxy“ aukštu minkštu galvūgaliu su reguliuojamo kampo atlošais. Prie įspūdingos faneruotų ir natūralaus akmens plokščių su aliuminio juostomis sienos apdailos priderinti „Torkelson Bergen Bord“ staliukai ir konsolė. „UPtriumo“ trečiajame lygyje įkurtam darbo kambariui pasirinkti minimalistiniai „Isku“ biuro baldai – dėmesio neblaškantis ir leidžiantis ramiai gėrėtis kvapą gniaužiančiais vaizdais stalas „BW Rise“ bei darbo kėdė „BW Xenon“.

CLASSIC LINE DECOR. Griežtą minimalistinį vonios kambario dizainą sušvelnina lubų kampinė juosta PCN-2100 ir virš jos įrengtas juostinis LED apšvietimas.

INTERJERO LINIJA. Namo pirmame aukšte numatytos medžio lentų raštą imituojančios vinilinės grindys „Weathered Oak SS5W2524“ iš kolekcijos „Amtico Spacia“.

VALVĖSTA. Kiemo pusėje ir ant namo stogo įrengtose terasose naudojamos „Vintage Oak“ spalvos „Millboard“ gamintojo terasinės lentos.

AR Design

Dizaineris Antanas Ruminas („AR Design“) | Tel. +370 685 48 822 | El. paštas antanas@inumbra.lt | Facebook: ARdesign.lt | www.inumbra.lt