„DIZAINAS X. RYTOJUS – ŠIANDIEN“ (pasibaigęs)

Architektė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, studija „Aform“

Balsai:
226

VIZIJA

Pajūrio namų interjero neužtenka pamatyti akimis, reikia jį pačiupinėti, gal net užuosti. Pajausti deginto ąžuolo virtuvės rieves, natūralių ševrono principu klotų grindų kvapą, pajusti viduje slypinčius neįtikėtinus potyrius, kad tarsi nėra atskirties tarp vidaus ir lauko, nes tu lyg apsuptas gamtos ir šviesos.

Dviejuose pastato fasaduose langai suprojektuoti per visą sieną, o šoniniuose fasaduose yra ir tokių langų, pro kuriuos galima žvaigždes stebėti…

Po suktais ąžuoliniais laiptais galite rasti erdvę pasislėpti ar pamedituoti. Laiptai, grindys ir durys buvo derinami tarpusavyje, kurti iš tos pačios medienos ir tai tapo pagrindine namų spalvinės gamos ir projektavimo ašimi. Namuose vyrauja minimalizmas, nes norėjosi, kad būtų kuo mažiau trukdžių užsakovams būti gamtoje ar su gamta, ją stebėti. Tad pasižvalgykite ir nors šiek tiek pajuskite pajūrį!

Visos langų ir durų sistemos yra slankiosios arba sulankstomos „Bi-Fold“, tad nuostabiausias dalykas šiame name, kad būdamas viduje gali jausti ir netgi užuosti jūros kvapą, jos ošimą. Kadangi šiuo laikotarpiu namai tampa ne tik vienintele vieta būti, jaustis saugiai ir sveikai! Namuose ne tik suprojektuotos naujos išmaniosios technologijos, valdančios oro padavimo ir ištraukimo srautus, bet ir valdančios apšvietimą (reguliuojami ir prigęstantys šviestuvai, kai yra daugiau šviesos), sulankstomas terasos duris, „Bluetooth“ valdomos kolonėlės ir netgi su telefone įrengta programėle ruošiama kava. Terasa suprojektuota ne tik valgyti, joje puikiausiai telpa vieta jaukiam pietų miegui ir šeimininkai turi jau įrengę sporto sienelę su svarmenimis. Architektūrinė ir interjero išraiška remiasi harmoninga funkcijos ir formos stiliaus estetika: naudojamos natūralios ir ilgalaikės medžiagos, saikingas dekoras ir žemiškų, gamtos atspalvių paletė. Harmoningai derinami kontrastingi elementai: šilta medienos tekstūra su deginto medžio arba tamsaus natūralaus akmens, metalo tekstūromis ir spalvomis.

ARTFIKSA. Vonios sienoms ir grindims parinktos didelio formato (1200 x 1200 mm) rankų darbo plytelės „I&O. Backstage New Color“. Rektifikuotos ir kruopščiai atrinktos po vieną.

DIMENSE. Visos namų sienos bei lubos dažytos klasikiniu dramblio kaulo atspalviu, o panaudojus 3D skaitmeninės spaudos priemones ir motyvus iš gamtos: lapelius, tekstūras visas interjeras įgauna mažus akcentus. Didžiojoje vonioje įrengtos sienos dėl drėgmės papildomai yra padengtos specialu laku, parinktas raštas su koriu: 7.37.43 AM, o miegamajame panaudotas raštas su lapeliais ant sienos 7.30.07 AM.

EASE BALDAI. Patogiausias sėdėjimas ir poilsis suprojektuotas su sofomis „Sits“. Marmuro gyslų su grakščiomis metalinėmis kojelėmis stalas parinktas iš „Mobitec“, o kėdės pagamintos pagal specialų užsakymą, parinkus natūralią odą ir metalines kojeles, pritaikytas prie stalo.

CEDRAL. Pastato priekinį ir galinį fasadą puošia dvigubo dengimo „Cedral“ tamsiai rudos spalvos fibrocementinės plokštės. „Cedral“ plokštės, kurių matmuo 20x20cm specialiai derintos prie medinių dailylenčių dydžio ir spalvos suprojektuotų fasadų šonuose.

GAJA DECOR GROUP. Augalų siena, suprojektuota svetainėje virš būsimo biožidinio, taip pat panaikina ribą tarp vidaus ir lauko.

GEROS GRINDYS. Ypatingas dėmesys skirtas grindims. Tai buvo pirmas laiptelis, nuo kurio pradėti interjero spalviniai sprendimai. Pasirinktos natūralaus ąžuolo degintos grindys „Antique Lava“ išklotos klasikiniu prancūzišku ševrono principu.

GROHE. Tokiam minimalistinio stiliaus namui su aukščiausiais estetikos reikalavimais visose voniose ir virtuvėje panaudoti „Grohe“ maišytuvai. Verta paminėti, kad pajūryje nėra toks kokybiškas vanduo, todėl po virtuvės plautuve sumontuotas vandens filtras su angliarūgšte. Taigi mineraliniu ir skaniu vandeniu galima kasdien mėgautis ne tik jį geriant, bet ir naudojant maisto gamybai. Į juodo akmens stalviršį parinkta juoda plautuvė K700, maišytuvas taip pat juodas „Grohe Red Duo L- Spout“, M dydžio.

JUNG. Visi jungikliai ir kištukiniai lizdai parinkti iš spalvotos JUNG kolekcijos. Elektros lizdai prie lovos su USB įkrovikliu telefonui ar kitokiam elektros įrenginiui. Visuose namuose suprojektuoti išmanieji ekranai, termoreguliatoriai, kurie prijungti ir valdomi telefonu, panaudota sistema „KNX F40 Room Controller“. Miegamuosiuose prie lovos panaudoti antracito spalvos šviestuvai „Plug & Light“.

KAMĖ. Dušo sienelės vaikų ir svečių voniose bei visi dušo, WC aksesuarai parinkti iš „Kamė“ kolekcijos „Exclusive“.

LAUFEN. Didžiajame vonios kambaryje pasirinkta laisvai pastatoma akmens masės vonia su paaukštintu galu iš kolekcijos „Paloma“, taip pat laisvai pastatomi praustuvai ant iš akmens pagamintų stalviršių. Kitose dviejose voniose parinkti keraminiai iš kolekcijos „Paloma H8168020001121“, unitazai irgi priderinti prie kitų prietaisų „Kartell by Laufen 820333“.

RENVERSA. Šlaitinėse lubose suprojektuotos švelnios lininės ir taip pat permatomos dieninės užuolaidos puikiai dera prie švelnios dramblio kaulo spalvos sienų ir supančios gamtos vaizdų. Audinys pasirinktas iš katalogo „Deco New“.

THINK LIGHT. Koridoriuose panaudoti „Lloyd W“ tipo šviestuvai iš gamintojo „Loum“, svetainėje parinkti iš „Apparatus“, „Trapeze“ tipo.

Architektė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, studija „Aform“

Architektė Aurelija Slapikaitė-Jurkonė, studija „Aform“, tel. nr. +3706 188 2376, www.aform.lt