Austėja Jurčiukonytė ir Austėja Narusevičiūtė

Balsai:
223

VIZIJA

Mūsų projektuojamas namas X yra minimalistinis objektas. Kubo užstatymo plotas siekia vos 60 m², tačiau viduje kuriamos patalpos išnaudojamos maksimaliai funkcionaliai. Elementari pirminė forma – kubas. Pasirinktos karkasinės konstrukcijos, o juodas pastato fasadas tarsi sugeria aplinkos vizualinį formų, spalvų triukšmą į save, kaip ir fizikoje juoda spalva sugeria visas kitas spalvas. Vidaus erdvėse lieka tyla. Buvimas namo viduje – tai pauzė, tokia, kurios trokštame tada, kai gyvenimas pradeda eiti per greitai. Ši objekto tyla – laisvė mintims ir ramybė. Architektūroje taip pat galime rasti ramybę.

Namas X – privatus, uždaras vidines zonas formuojantis, inovatyvus architektūrinis objektas, atspindintis norą gyventi mieste, bet turėti privatumo. Projektuojama vandens oazė siekiant sukurti bioįvairovę urbanizuotoje teritorijoje. Pasirinktas minimalus angų skaičius sienose atsižvelgiant į vis tankėjantį užstatymą. Dvigubas aukštis svetainėje tarsi išplečia minimalaus ploto erdvę.

Antrojo aukšto erdvės natūralaus apšvietimo gauna per įstiklintas stogo dalis. Atsižvelgiant į popandeminio gyvenimo aspektus matyti, kad darbo vieta namuose tapo svarbi zona ir nemaža dalis žmonių taip ir nebegrįžo į fizines darbo vietas. Siūloma filosofija atsisakyti perteklinio daugiavartotojiškumo, nereikalingų kvadratinių metrų ir daiktų. Pastato stogas naudojamas įrengti saulės baterijoms. Kuriant objektą mums buvo svarbu kokybiškas požiūris į medžiagų pasirinkimą ir energijos suvartojimo klausimus.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

VILNIAUS EJOTRA. Terasos lentoms pasirinkta „Twinson“ (kompozitinė) terasos danga. Projektuojama danga suteikia komfortą namo gyventojams mėgautis natūralia, jaukia medienos išvaizda ir malonumą vaikščioti grindimis basomis. Pasirinkta plieno spalva siekiant išlaikyti minimalistinę objekto architektūrą.

GROHE. Virtuvėje naudojamas modernaus dizaino maišytuvas „Grohe Red Duo“, kuris saugiai ir akimirksniu užvirina vandenį tiesiai iš maišytuvo. Siekiant išlaikyti vientisumą vonios kambaryje parinkta „Atrio two-hole basin“ maišytuvai praustuvams ir „Atrio single-lever“ laisvai pastatomas maišytuvas voniai, kurie savo lengvu ir estetišku dizainu dera projektuojamoje interjero koncepcijoje. Santechnikos prietaisų spalva – „Brushed Hard Graphite“ padeda išryškinti maišytuvų dizainą. Kadangi dušas yra neatsiejama kasdienės rutinos dalis, parinkta „Grohe SmartControl Concealed“ dušo sistema. Ši dušo sistema turi dvi funkcijas, kurias galima naudoti pagal nuotaiką. Viena iš funkcijų – tai lengvas lyg vasaros lietus gaivinantis dušas, o kita – stipri srovė.

LAUFEN. Centrinėje vonios dalyje laisvai pastatoma vonia iš kolekcijos „VAL“. Jos plastiška forma dera prie minimalistinio stiliaus estetikos. Itin lengvai surenkamas unitazas su apiplovimo funkcija ,,Cleanet Riva“ bei montavimo sistema (LIS) – tai puikus sprendimas saugiai, greitai ir lengvai įrengti pakabinamus tualetus. Akcentiniu aksesuaru pasirinktas „Kartell By LAUFEN“ tualetinio popieriaus laikiklis su apskrita lentynėle.

GEROS GRINDYS. Antrojo aukšto erdvėje projektuojama vinilo danga „Tarkett Starfloor Click Ultimate Ąžuolas Bleached Grege“. Ji pasižymi mažu dėvėjimusi ir atsparumu drėgmei, todėl puikiai tinka kloti grindis nuo miegamojo iki vonios kambario.

JUNG. Išmaniosios namo funkcijos yra sujungtos į KNX valdymo sistemą, kuria galima valdyti pastato sistemas centralizuotai. Pagrindiniam valdymui pasirinkome „Smart control 5“, kuri sujungia apšvietimo, šildymo, saugos įrangos bei oro kondicionavimo terpes ir taip užtikrina pastato komfortiškumą. Gyvenamajame name projektuojami „Jung LS 990“ serijos jungtukai ir elektros lizdai, kurie savo griežtomis linijomis bei koloritu tampa ne tik ergonomiškai, bet ir estetiškai patrauklūs.

COSENTINO. Pirmame aukšte, kuriant interjero ir eksterjero bendrystę, pasirinkta „Dekton®“ „Industrial Collection Lunar“ grindų danga, kurios didelis formatas ir minimalios sandūros leidžia išlaikyti švarią interjero estetiką.

SAPA. Name X projektuojami „Sapa 1086“ langai, kurie pasiekia pasyvaus namo lygį, todėl tinka pastatams, kuriems keliami dideli energijos vartojimo efektyvumo reikalavimai. Pasyvus namas yra energiją taupantis namas.

VITTALI. Pirmame aukšte projektuojama „Eurokraab“ kontūrinių lubų sistema, pasižyminti ne tik geromis funkcinėmis savybėmis, bet ir atrodanti novatoriškai. Apvadų nebuvimas sukuria iliuziją, kad įtempiamosios lubos nėra pritvirtintos prie sienų ir lyg palengva tvyro ore.

UAB „DUSĖTAI“. Svetainės zonoje pasirinkome itališkus baldus: elegantišką „Onyx“ sofą, žaismingumo suteikiantį „Dumbo“ fotelį, kuris tampa erdvės akcentu. Darbo erdvėje „Order“ stalas suteikia lengvumo ir minimalizmo pojūtį, o „Youma“ kėdės paverčia darbo laiką komfortišku.

DARKSIDEWOOD. Fasado apdailai išpildyti naudojama deginta, nešukuota mediena, apdorota „Carbon“ metodu. Ši technologija išryškina natūralią ąžuolo tekstūrą ir suteikia išskirtinumo. Naudojamos vertikalios dailylentės „Darksidewood Carbon Ąžuolas“, kurios yra itin atsparios aplinkos veiksniams.

Austėja Jurčiukonytė ir Austėja Narusevičiūtė

Architektė/interjero dizainerė Austėja Jurčiukonytė Interjero dizainerė Austėja Narusevičiūtė a.jurciukonyte@gmail.com +3706 22 03 253