Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Austėja Jurčiukonytė ir Austėja Narusevičiūtė

Balsai:
305

Šiuolaikinės technologijos ir pandemijos sąlygos rodo, kad švietimo įstaigai dabar nebūtinas didelis plotas, pamokos ar kursai gali vykti ir „online“ būdu. Remiantis P. H. Diamandiso ir S. Kotlerio (2012) mintimis, rytdienos švietimas remsis asmeniniais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais, o švietimo sistema taps decentralizuota (nepriklausoma nuo socialinių ir ekonominių perversmų), interaktyvi ir pritaikyta asmeniniams poreikiams. Šie pokyčiai leis švietimą priderinti prie kiekvieno žmogaus poreikių ir mokymosi stiliaus.

Mūsų koncepcijoje moderni švietimo įstaiga kuriama apgyvendintoje daugiafunkcinėje miesto teritorijoje įvairių funkcijų pastate ir tampa sudedamąja pastato dalimi. Tai hibridas, kuris leidžia neeikvojant žemės ploto sukurti modernią švietimo įstaigą mieste. Pagrindinė modernios švietimo įstaigos idėja – integruoti jos funkciją į visuomeninius objektus ir sukurti savitą interjerą.

Tyrimai rodo, kad mokymosi aplinka gali pagerinti mokinių pažangą. Moderni švietimo įstaiga mūsų koncepcijoje orientuota į popamokinį švietimą ir žinių tobulinimą 1–12 klasių mokiniams. Nuo papildomų pamokų vedimo siekiant tobulinti mokymosi rezultatus matematikos, istorijos, geografijos ar kitose srityse iki specialybės kursų: internetinio turinio kūrimas, sveikatos mokslai, teisė, verslumas, fotografija ir kitos specialybės.

Centrinėje objekto dalyje kuriamas vidinis kiemas po atviru dangumi, leidžiantis miesto žmogui būti arčiau gamtos. Projekte siekiama naudoti natūralias medžiagas, užtikrinančias pastato tvarumą, sveiką aplinką ir atitinkančias ateities vizijas. Lenktos formos bei natūralių žemės atspalvių naudojimas interjere kuria neblaškančią atmosferą, kurią žmonės paverčia gyvybinga. Projektuojamos atviros erdvės leidžia žmonėms kurti tarpusavio kontaktą.

TARKETT

Pagrindinės švietimo įstaigos grindys klojamos patvaria viniline heterogenine grindų danga. Pasirinktas „Acczent Essential 70 – Soft Stone COLD GREY“ dekoras. Ši danga pasirinkta kaip patvarus ir ekonomiškas sprendimas.

SCALAMID

Didelė gamintojo produktų gausa ir individualus spalvų pritaikymas leidžia įgyvendinti natūralių žemės spalvų interjero koncepcijos idėją. Sienų apdailai ir baldų gamybai naudojamos medžio dekoro plokštės.

PURSO

Pastato fasadui naudojama „PURSO P50L/P50LE“ fasado sistema. Eksterjero apdailai ir interaktyvaus fasado bangoms kurti pasirinktos vertikalios medžio lamelės „Purso Napsu Design“.JUNG

Pastato interjere projektuojami JUNG jungikliai ir elektros lizdai „LS 990“. Pasirinkti JUNG UNIQUE jungikliai ir mygtukai, kurie tampa bendravimo elementais švietimo įstaigos erdvėse. Jie perteikia informaciją, leidžia orientuotis erdvėse ir teikia interjerui žavesio, nes viskas apgalvota iki smulkių detalių. Bendroje atviroje erdvėje ir laiptinėse montuojami būvio ir judesio davikliai „KNX Presence Detector Mini“, kurie įjungia šviesas, kai reikia apšvietimo, ir seka žmogaus judesį. Šis sprendimas aktualus modernioje švietimo įstaigoje ir atsižvelgiant į ekologiškumo aspektą dėl išteklių taupymo. Klasėse projektuojami kištukiniai lizdai su USB krovikliais „LS 1520-15 CA WW“. Pasirinktas naudoti „F 40 KNX Room controller“ kompaktiškas patalpų valdiklis, kuriuo centralizuotu būdu galima reguliuoti apšvietimą, temperatūrą ir žaliuzes.

ISKU

Estetiška mokyklos ugdymosi aplinka daro teigiamą poveikį mokinio, kaip visuomenės nario, brandai, vystymuisi ir saviraiškai. Baldų įvairovė suteikia lankstumo netradiciniams mokymosi metodams, o interjerui – naujų spalvų. Mokymosi erdvėse bei auditorijose pasirinktos grakštaus dizaino „Rudolf“ kėdės, inovatyvus „Summa GS“ stalas, kuris yra pritaikytas įvairaus tipo grupiniams ir savarankiškiems darbams. Transformuojami baldai leidžia kurti įvairius netikėtus scenarijus. Lenkta stalo forma palengvina komunikavimą tarpusavyje ir sukuria netradicinį erdvės pojūtį, kuris skatina kūrybingumą.

BIOWNLIGHT

Pastatomas šviestuvas „Biown“ naudojamas apšvietimui poilsio zonose. Moksleiviai turi galimybę valdyti apšvietimą pagal savo poreikius per mobiliuosius telefonus. Klasėse pasirinkti unikalaus dizaino „SKYLIGHTER SL-B6-2765-1-S“ šviestuvai. Šie šviestuvai prisitaiko prie natūralios žmogaus bioritmikos ir automatiškai keičia šviesos intensyvumą ir šviesos temperatūrą.

BMK

Modernioje švietimo įstaigoje vienas iš svarbiausių aspektų – gebėjimas pritaikyti inovatyvius prietaisus šiuolaikinėje erdvėje ir taip palengvinti įsisavinamos informacijos procesą. Mokymosi erdvėse naudojami „AVTEK TOUCHSCREEN 6 CONNECT 86“ interaktyvūs ekranai, kuriuose galima belaidžiu būdu dalytis vaizdu iš kompiuterių ar mobiliųjų įrenginių ir taip pagreitinti ir pagerinti mokymosi kokybę. Individualiems mokymosi poreikiams pritaikoma „SmartClass+“ kalbų mokymosi laboratorija.

BRASTA GLASS

Pusapvalės formos dušo kabina „Brasta Glass Katarina“ papildo lenktų formų interjero koncepciją ir suteikia elegancijos kompaktiškam vonios kambariui.

CORIAN

Kad būtų išgautos švarios ir lengtos linijos, auditorijose pranešimo stalams pasirinkta lieto akmens medžiaga, ANTARCTICAL spalva. Atviroje erdvėje asmeninei žmonių higienai prie įėjimų į vidinį kiemą projektuojami lieto akmens pastatomi praustuvai, kuriems naudojama CLAM SHELL tekstūra. Vonios kambariuose praustuvams naudojama CORIAN® SOLID SURFACE: DESIGNER WHITE medžiaga.

GROHE

Kompaktiškame vonios kambaryje projektuojamas bekontaktis maišytuvas BAU COSMOPOLITAN E ir moderni „GROHE Euphoria 310 CoolTouch“ dušo sistema.

Austėja Jurčiukonytė ir Austėja Narusevičiūtė

Architektė / interjero dizainerė Austėja Jurčiukonytė; interjero dizainerė Austėja Narusevičiūtė; a.jurciukonyte@gmail.com; +370 622 03 253