„DIZAINAS X. RYTOJUS – ŠIANDIEN“ (pasibaigęs)

Dizainerė Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė

Balsai:
84

VIZIJA

Ateities namo vizija: namai neturi užgožti gamtos, o atvirkščiai – joje nematomai integruotis. Šio projekto pavadinimas – namas „Urvas“. Tai kvadratas, įkastas į žemę kaip urvas. Šūkis „Leiskime gamtai kvėpuoti“ ir paskatino sukurti namą, ant kurio auga medžiai, augalai, pieva, kuriame naudojamos šiuolaikinės technologijos ir kuris skirtas šiuolaikiniam žmogui.

Pasirenkamas minimalistinis modernus interjeras su gamtos elementais, dominuojančiomis žemės akmens pilka, vario, žolės žalia, dangaus mėlyna spalvomis. Erdvus ir neperkrautas interjeras, kuriame skraido paukščiai, o grindys grįstos akmenimis. Šiuolaikinės technologijos turi palengvinti žmogaus gyvenimo būdą ir jo neapkrauti, todėl pasirinktos medžiagos, technologijų naujumas leidžia gyventi, judėti erdvėse laisviau.

EQUITONE. Pirmas žvilgsnis visada krypsta į namo eksterjerą. Kad fasadas būtų išskirtinis, nesusilietų su žeme, naudojama plokštė „Equitone (linea)“, kuri yra unikali 3D formuota fasado medžiaga, skirta šviesos ir šešėlių žaismui. „Equitone (linea)“ turi linijinę tekstūrą, pabrėžiančią pluoštinio cemento natūralumą. Besikeičiantis apšvietimo kampas kiekvieną akimirką fasado medžiagai suteikia skirtingą atspalvį.

JUNG. Kaip išmaniųjų sistemų pagrindas naudojama KNX sistema. Namas „Urvas“ skirtas šiuolaikiniam žmogui, kuris grįžta pailsėti į namus ir valdo visą namą išmaniųjų namų valdymo balsu funkcija. Kaip priedas naudojamas išmaniojo namo valdymo ekranas SC7, kuris yra kiekvienoje erdvėje. Naudojami tik LS990 serijos kištukinių lizdų dangteliai, kurių spalva derinama prie sienų ir grindų spalvų.

ARTFIKSA. Siekiant neperkrauti erdvės skirtingomis medžiagomis, naudojamos 120 x 120 cm akmens masės plytelės „Vanity Pearl“. Atspalvis ir raštas pasirinkti medžio šaknų gijoms perteikti. Akmens masės plytelės suteikia žaismingumo grindims. Jomis dengiamos ne tik grindys, bet ir virtuvės sieninė dalis bei sala, norint imituoti akmens luitą.

GEROS GRINDYS. Kaip atsakas šaltam akmens masės plytelių atspalviui pasirinktas trisluoksnis ąžuolinis parketas „Grey Harmony Live Pure“, kuris naudojamas kvadrato principu visoms keturioms miegamojo kambario plokštumoms padengti.

THINK LIGHT. Laisvė, lengvumas, grakštumas – visa tai suteikia pasirinktas išskirtinis apšvietimas. Taip interjere tarsi apsigyvena paukščiai, o pagrindiniu akcentu pasirinktas gamintojo „Brokis“ ir dizainerio Boriso Klimeko baltas šviestuvas „Night Birds“, kuris sušvelnina griežto namo ir interjero linijas. Kaip pagalbinė priemonė naudojamas kitas organinės formos „Axo Light“ baltas sieninis šviestuvas „Lik“, kuris apšviečia lubas ir dalį sienos, suteikdamas šviečiančio dangaus pojūtį. Augalų paveikslams virtuvėje virš darbo zonos apšviesti naudojamas prie lubų montuojamas „Sattler“ juodas šviestuvas „Paladio Prism 54“.

GAJA DECOR GROUP. Kad name būtų jaukiau, šilumos suteikia tarsi iš sienų besiveržiantys augalų paveikslai. Jie naudojami kone kiekvienoje erdvėje.

EASE BALDAI. Tik įėjus į namus, pasitinka „Mobitec“ BOLERO minkštasuolis. Mažos formos BOLERO foteliukai su juodomis kojelėmis naudojami miegamajame. O minimalaus dizaino, elegantiškas BOLERO pufas, pasirinktas papuošti vonios kambarį. Renkantis baldus, buvo svarbu derinti minimalizmą su elegancija, kad erdvėje vyrautų harmonija. Taip atsirado FLOAT stalas iš „Mobitec“, kurį papildo paukščio sparnų formą atkartojančios ENORA kėdės. O pusbarių PAMP kėdžių forma derinama prie sieninių šviestuvų formos. Pagrindinėje erdvėje pasiriktas minimalaus, tvirto, griežto dizaino „Sits“ gamintojo MILANO minkšta dalis, kuri sudėliota iš atskirų modulių. Tokios baldo galimybės leidžia interpretuoti ir sukurti savo variacijas.

DIMENSE. Miegamojoje erdvėje naudojamas, tarsi debesis primenantis, dažomas 3D efekto DIMENSE dekoras.

RENVERSA. Langams pridengti naudojamos pastelinės spalvos naktinės užuolaidos.

LAUFEN. Vonios keramika pasirinkta balta su elegantišku reljefu iš kolekcijos „Sonar“. Maži praustuvai montuojami ant modernaus dizaino, vario spalvos spintelių „F034 – Sonar“. Virš praustuvų pakabintas 1,80 m veidrodis „Leelo“ su apšvietimu, kad suteiktų erdvės pojūtį. WC patalpoje naudojamas šveicariškas unitazas „Cleanet Riva“ su apiplovimo funkcija. Sujungus naujoviškas „Laufen“ technologijas ir modernų bei kompaktišką Peterio Wirzo dizainą, sukuriamas prabangos pojūtis ir užtikrinama maksimali higiena. Keraminis korpusas elegantiškai slepia išmaniąsias „Cleanet Riva“ technologijas. Naudojamas baltos spalvos stiklinis jutiklinis nuleidimo mygtukas.

GROHE. Elegantiški, lenktų formų maišytuvai „Allure F-Digital“ ant sienos praustuvams ir erdvinis maišytuvas voniai pasirinkti neatsitiktinai. Maišytuvams ir dušo sistemai valdyti pasirinktas modulinis skaitmeninis valdiklis „Grohe F-Digital“, kuris gali būti montuojamas bet kurioje vietoje šalia praustuvo maišytuvų. Viena koncepcija, daugybė interpretacijų, kurios palengvina visą vonios dizaino derinimą. Nepamirštama ir virtuvės zona, kurioje naudojamas maišytuvas „Grohe Blue Home“ tiekia filtruotą ir nefiltruotą vandenį. Naudojama programėlė „Grohe Ondus“ mobiliajame telefone praneš apie filtro, CO2 pakeitimus, taip pat automatiškai galėsite valdyti nustatymus. Su „Grohe Red“ jūs turite standartinį virtuvės maišytuvą, kuris tiekia verdantį vandenį, o tai pagreitina maisto ruošimą ir sutrumpina laiką, praleidžiamą virtuvėje. Prie viso komplekto naudojama iš apačios klijuojama chromuota plautuvė K700U.

KAMĖ. Dušo kabina pasirinkta minimalistinė – kuo mažiau detalių. Naudojama dušo kabina Nr. 15 su juodo metalo laikikliais ir rudu stiklu.

Dizainerė Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė

Projektavimas ir dizainas – dizainerė Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė, 3D vizualizacijos – „Design JM“; jurate@designjm.eu, 862010516