NAMAS X. PROJEKTAS – INOVACIJA (PASIBAIGĘS)

DMITRIJ BORODIN

Balsai:
0

Namas X – stilingas, komfortiškas, erdvus ir išmanus gyvenamasis namas šiuolaikiškai šeimai su vaikais. Namo vieta – gamtos apsuptis, pušynas.

Namo architektūra parinkta panaši į tradicinę lietuvišką architektūrą. Didįjį tūrį dengia šlaitinis stogas. Po juo išdėstytos gyvenamosios patalpos, kuriose verda šeimos gyvenimas. Kitame mažesniame tūryje suformuota SPA zona, techninės patalpos bei atviras garažas. Abu tūriai formuoja vidinį kiemelį, į kurį galima patekti iš svetainės ir SPA zonos.

MUZIKOS EKSPRESAS. Sistema „Control4 Smart Home“ koordinuoja visus namuose į sistemą sujungtus įrenginius, namo saugą bei apšvietimą. Viskas labai paprastai, greitai ir patogiai valdoma. Taip pat į sienas įleisti garsiakalbiai „LineaResponse X“ – skleidžiantys puikų garsą, tačiau iš išorės visiškai nematomi, tad neapkraunantys interjero ir nekaupiantys dulkių. Visa tai valdoma nešiojamuoju valdymo pultu.

GROHE. Name taip pat panaudotas išmanusis vandens jutiklis „Sense“. Tai nedidelis apvalus prietaisas, kurį galima nešioti ir padėti bet kurioje vietoje, kur kyla rizika nutekėti vandeniui. Jutiklis, pajutęs vandens nuotėkį, automatiškai išjungia vandens padavimą į namą, o žmogus gauna signalą į savo telefoną.

JUNG. Name buvo panaudoti serijos „Les Couleurs® Le Corbusier“ jungikliai ir elektros lizdai. Šios serijos paletė yra ypatinga ir žavi iki šių dienų. Norint išgauti išskirtinio sodrumo spalvas, jungikliai specialiu metodu dažomi rankiniu būdu. Taip sudaroma galimybė išlaikyti tobulai vientisą elektros instaliacijos komponentų stilių ir spalvinę gamą.

ETERNIT BALTIC. Kadangi šeima name ketina gyventi labai ilgai, namo stogui ir fasadui buvo panaudotos pluoštinio cemento „Eternit Baltic“ stogo ir fasado plokštės „Dacora“. Ši danga yra itin ilgalaikė, atspari ugniai, bakterijoms, pelėsiams ir kitiems kenkėjams, kas ypač svarbu gyvenant šalia miško. Danga, be to, kad yra patikima, dar ir atrodo labai dailiai. Dėl vizualaus panašumo šią dangą dažnai apibūdina kaip žvyną.

SAMSUNG. Komfortui užtikrinti panaudoti kondicionieriai „Samsung Wind Free“ su oro filtravimo funkcija. Šie kondicionieriai turi specialų aušinimo režimą, kuris palaiko pageidaujamą temperatūrą ir pašalina tiesioginį oro srautą, tiekdami orą per įrenginio priekinį skydelį. Taip skleidžiamas švelnus oro srautas. Kondicionavimo sistema prijungta prie išmaniojo namo sistemos, tad ją lengvai ir paprastai gali valdyti bet kuris šeimos narys tiesiai iš telefono.

BALTIJOS BRASTA. Miegamojo ir dušo erdvei atskirti buvo panaudota vientiso stiklo 180 x 240 cm matmenų sienelė, kurią pagal individualų užsakymą pagamino „Baltijos Brasta“.

ŠIAULIŲ LIFTAS. Kad būtų patogu patekti iš darbo kambario į miegamąjį, parinktas įmonės „Šiaulių liftai“ kompaktiškas liftas „Vivendi Home Lift“, padedantis patogiai ir greitai persikelti iš vieno namo aukšto į kitą.

GEBERIT. „Geberit“ grindiniai dušo latakai „CleanLine“ buvo pasirinkti ne tik dėl išskirtinio dizaino bei lengvo įrengimo, bet ir dėl to, kad juos ypač lengva išvalyti. Visi nešvarumai užtikrintai nuplaunami nuo vandens surinkimo dangtelio. Nešvarumų gaudyklė paprastai išimama ir išplaunama labai greitai ir paprastai, ko nepasakysi apie įprastus dušo latakus. Be to, atrodo tikrai stilingai.

AUDRINETA. Langams uždengti buvo panaudotos specialiai siūtos įmonės „Audrineta“ naktinės ir dieninės užuolaidos. Beje, jas parinkti gali ir įmonės dizainerė. „Audrineta“ gali pasiūlyti labai didelį audinių asortimentą, tad patinkantį audinį ir spalvą išsirinks kiekvienas.

DMITRIJ BORODIN