Evelina Delekaitė

Balsai:
130

Namas X“ – tai namai žmogui, norinčiam atsiriboti ir pabėgti nuo aktyvaus miesto šurmulio, chaoso, atrasti ramybę, saugumą ir komfortą namuose. Sukurtas nepretenzingas, jaukus ir švarus namų interjeras. Namuose dominuoja žemės tonai, neutralios, neerzinančios spalvos, išskyrus koridoriaus zoną. Ji savo chaotiška grindų danga simbolizuoja šurmulį ir chaosą, iš kurio žmogus pereina į ramybę ir jaukumą. Taip pat ateities žmogui svarbus ryšys su gamta, todėl daug dėmesio skirta langams ir natūraliai dienos šviesai. Pasirinkus vitrininius langus su stoglangių elementais, suteikiama galimybė ramiai gėrėtis gamtos vaizdais bei šviesa. Projektuojant namą, atsiskyrė dvi namo kontrastuojančios dalys: chaotiškas ir aktyvus koridorius su langų eile, kuriuo judėdamas žmogus pasiekia bet kurį namo kambarį, bei neutralios gyvenamosios erdvės.

Taip pat „Namo X“ šeimininkui yra ypač svarbu patogumas, funkcionalumas bei buities palengvinimas, kuris perteiktas pasitelkus visas naujausias rėmėjų technologijas ir produktus, norint užtikrinti gyvenimo kokybę ir patogumą. Visuose namuose stengtasi išlaikyti bendrą medžiagiškumą ir stilistiką. 

CLASSIC LINE DECOR. Ant valgomojo erdvės sienos panaudotos lubinės rozetės (CM 7011 bei CM 7010). Jos dažomos sienų spalva, kad labiau susiniveliuotų su bendra erdve ir per daug neišsiskirtų. Kartu su paslėptu apšvietimu išgaunamas dekoratyvus akcentas, pagyvinantis bendrą erdvės dizainą.

GROHE. Virtuvėje panaudotas C formos snapo maišytuvas su verdančio vandens funkcija „Grohe Red Duo“. Toks inovatyvus sprendimas ne tik papildys bendrą interjerą, bet ir palengvins ateities gyventojo buitį. WC patalpoje panaudota serija „Grohe Atrio“. Praustuvui pasirinktas potinkinis trijų taškų maišytuvas su pliuso formos vandens reguliavimo rankenėle (spalva „hard graphite“). Pliuso formos rankenėlės suteikia klasikinį vaizdą ir žaismingumą. Norint išlaikyti maišytuvų stilistiką, laisvai pastatomai voniai buvo pasirinktas į grindis montuojamas tos pačios serijos maišytuvas atkartotomis rankenėlėmis ir spalva. Pasirinktų maišytuvų gamybai pasitelkiamos inovatyviausios technologijos, todėl net ir naudojant spalvoto metalo paviršių gaminiai yra ilgalaikiai. Norint stebėti, kiek vandens suvartojama, ir išvengti vandens pratekėjimų, namuose įrengtas išmanusis vandens valdiklis „Grohe Sense Guard“, kuris automatiškai išjungia vandenį, jei aptinkamas vandens nuotėkis, be to, mobiliąja programėle leidžia stebėti vandens suvartojimą.

GEBERIT. Norint sukurti šiuolaikišką ir komfortišką vonios kambarį, pasirinkta naudoti ant sienos pakabinamą baltos spalvos WC sprendimą „Geberit AquaClean Mera Comfort“. Jis užtikrina didelį patogumą ir atitinka aukščiausius dizaino bei funkcionalumo reikalavimus. „Geberit AquaClean“ WC puoduose su apiplovimo funkcija turi integruotą patentuotą purkštuko technologiją „WhirlSpray“ ir intuityvią nuotolinio valdymo sistemą. Atsižvelgiant į modelį, gali būti įtraukiamos tokios papildomos patogumo funkcijos, kaip švelnaus apiplovimo funkcija moterims, blogo oro ištraukimo įrenginys, džiovintuvas šilto oro srautu arba šildoma sėdynė. Taip pat naudojamas potinkinis bakelis „Geberit Sigma“ bei priderintas juodos spalvos vandens nuleidimo mygtukas „Sigma 20“.

INTERJERO LINIJA. Bendrose namo erdvėse naudotos kelios labai kontrastingos dangos. Koridoriaus zonai pasirinktas itin margas raštas, reprezentuojantis ateities miesto chaosą ir šurmulį. Šiam grindų rašto dizainui pasirinkti (PVC) vinilinių dizaino grindų (LVT) „Amtico Signature“ kolekcijos dekorai „Tempus Soothe“ bei „Tempus Echo“. Jie savo kontrastingumu pabrėžia koridoriaus zoną ir atskiria ją nuo gyvenamųjų erdvių. Taip pat ši raštuota danga panaudota WC patalpoje, norint išlaikyti vienodą stilistiką ir atskirti dušo bei tualeto erdvę. Kaip bendra WC danga panaudota „Tempus Soothe“. Gyvenamosioms namo erdvėms pasirinkta medį imituojanti danga „Amtico Form“ iš kolekcijos „Barrel Oak Smoke“ (ąžuolo imitacijos dekoras). Medžio raštas gyvenamosiose erdvėse simbolizuoja saugumą, ramybę ir komfortą. Pasirinkta danga yra labai patvari, jai reikia mažai priežiūros, lengvai montuojama, taip pat puikiai dera su pasirinkta lauko danga.

ISKU. Valgomojo bei svetainės zonose panaudotos „Torkelson“ pakabinamos spintelės „Cube Hylla“. Daugiafunkciškumas ir minimalistinis spintelių dizainas neapkrauna erdvės ir padeda kurti bendrą interjero nuotaiką. Svetainėje naudojama gamintojo „Bellus“ sofa iš kolekcijos „Infinity“. Ji savo formomis simbolizuoja komfortą ir ramybę. Miegamajame panaudota elektra valdoma dvigulė lova „Unigold Onni“. Pagrindinis šios lovos pranašumas – ergonomiškumas. Lovos pasvirimo kampą galima reguliuoti valdymo pulteliu. Ši lova – neatsiejama žmogaus, ieškančio poilsio, ramybės ir komforto, dalis. Taip pat greta lovos pastatomas naktinis staliukas „Bergen“ su marmuro paviršiumi. Jis neužgožia erdvės ir leidžia atsiskleisti kitiems interjero elementams. Darbo kambaryje pasirinktas reguliuojamo aukščio darbo stalas „Isku Style“ juodos spalvos stalviršiu bei kojomis. Jis yra tvirtas, klasikinės formos, tačiau labai stilingas ir modernus. Stalo pagrindinis pranašumas ir funkcionalumo išskirtinumas – elektra reguliuojamas aukštis. Tai žmogui suteikia galimybę darbastalį pritaikyti prie norimos situacijos. Prie darbo stalo įkomponuota lengva minimalistinė darbo kėdė „Still Meeting“. Ji neapkraudama erdvės leidžia komfortiškai jaustis darbinėje aplinkoje.

JUNG. Projekte pasirinkta įrengti protingų namų sistemą „Jung KNX“. Tai išmani sistema, jungianti ir valdanti visus elektrinius namų prietaisus. Bendras inžinerinių sistemų (apšvietimo, mikroklimato, temperatūros, žaliuzių, saugos ir t. t.) valdymas yra ne tik patogesnis, bet taip pat taupesnis bei saugesnis. Protingai sujungiant patalpų funkcijas į bendrą tinklą, pasiekiamas didesnis energinis efektyvumas, nes automatinis reguliavimas pagal temperatūros, klimato, apšvietimo ir užtamsinimo poreikį leidžia sumažinti elektros ir šildymo išlaidas, be to, mėgautis maksimaliu komfortu. Išmanieji namai valdomi skirtingas namo funkcijas išskaidant per daugybę smulkių valdymo blokų, kurie susijungia į vieną KNX protingo namo sistemą ir veikia sinergijos principu. Modernus ir minimalistinis valdymo blokų dizainas puikiai įsilieja į namų interjero visumą. Taip pat interjere pasirinkti jungikliai ir kištukiniai lizdai „LS 990 Le Corbusier“. Spalvą pritaikoma prie sienų spalvos, norint, kad tiek jungikliai, tiek kištukiniai lizdai neišsiskirtų iš bendro interjero. Minimalistinis ir nepretenzingas jų dizainas puikiai įsilieja į namo dizaino koncepciją.

THINK LIGHT. Apšvietimas yra vienas svarbiausių harmoningo interjero elementų, todėl jam skirtas ypatingas dėmesys. Bendram apšvietimui kurti pasitelkiama gamintojo „One A“ didelė šviestuvų kolekcija „Storm System“. Ši sistema leidžia, naudojant skirtingus šviestuvus, kurti vientisą, tarpusavyje nekonkuruojantį apšvietimą. Šiuo atveju projekte panaudoti „Storm Long 25“ bei „Storm Short 25“ tipo šviestuvai su juoda ir sidabrine apdaila. Valgomojo zonai pasirinktas gamintojo „Roll & Hill“ pakabinamas šviestuvas „Arbor 02“. Jo dydis ir minimalistinis dizainas paryškina valgomojo zoną ir nepriekaištingai įsilieja į kitas name vyraujančias formas. Taip pat miegamajame bei svetainėje naudojami gamintojo „Axolight“ kolekcijos „Orchid“ pakabinamas ir pastatomas šviestuvai, kurie kuria jaukų akcentinį apšvietimą.

VALVĖSTA. „Namo X“ terasai pasirinkta „Millboard Enhanced Grain“ lygios medienos pilkšvo atspalvio danga „Smoked Oak – MDE176D“. Ji puikiai tinka lauko sąlygomis, yra neslidi, atspari dėmėms, neturinti matomų tvirtinimo taškų, taip pat jai nereikia daug priežiūros. Pasirinkta medžio spalva geriausiai dera su interjere naudojama medžio grindų danga. Taip siekiama išlaikyti vientisumą ir sujungti interjerą su eksterjeru.

Evelina Delekaitė

Interjero dizainerė Evelina Delekaitė | el.paštas evedele@gmail.com | Tel.nr. +370 605 18 954