Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Goda Kiaunytė ir Ksenija Smirnova

Balsai:
73

VIZIJA

Tikriausiai daugelis mūsų vaikystėje norėjome tapti kosmonautais, tačiau augdami supratome, kad tai realybėje sunkiai įgyvendinama. Tam, kad šios svajonės pildytųsi dažniau, sukūrėme modernios ateities švietimo įstaigos projektą – „Jaunųjų astronomų“ mokyklą, kurioje 14–18 metų moksleiviai galėtų ne tik tobulinti savo astronomijos žinias, ruoštis respublikinėms bei tarptautinėms astronomijos olimpiadoms, bet ir pradėti savo kelionę kosmoso link.

Mokykla iš išorės ir vidaus diktuoja, kad čia mokomasi astronomijos: pastato fasadas – unikalių formų, sienos dengtos šviesiomis akmens dekoro SCALAMID „509 giovani 1“ plokštėmis. Šios plokštės yra 5 stiprumo klasės bei nulakuotos itin kokybišku laku, kuris užtikrina ne tik spalvų stabilumą, bet ir atsparumą UV spinduliams bei grafičių dažams. Plokštės gali būti valomos daugybę kartų nepažeidžiant dekoro.

Už laiptų įrengėme poilsio zoną. Joje naudojome ISKU baldus. Derinome pufus Kivikko (jie idealiai tinka viešosioms erdvėms. Šie pufai gaminami įvairių formų ir dydžių, gali būti jungiami į mažesnes ar didesnes kompozicijas), MyFlow stalus (jie yra gana lengvi, kad būtų galima pristumti taip, kaip yra patogiausia, be to, galima rinktis iš įvairių dydžių) bei MyFlow XL fotelius (jie puikiai izoliuoja sėdintįjį nuo išorinės aplinkos, be to, veikia kaip akustinis elementas, slopinantis triukšmą. Viena iš klasių sukurta taip, kad mokytojas ir moksleiviai galėtų kiekvieną kartą prisitaikyti erdvę pagal poreikius, todėl naudojame ISKU universalius stalus MOVE ant ratukų, kurie gali būti laisvai stumdomi ar paslepiami tam skirtoje spintoje.

Poilsio zonoje pro vitrininius langus atsiveria vaizdas į išorę. Čia naudojome PURSO langų sistemas, kurios pasižymi ilgaamžiškumu, gera garso izoliacija bei didele varža, išlaikančią patalpoje esančią šilumą ir taip sumažinančią žiemą išnaudojamų išteklių naudojimą.

Norėdamos sukurti tamsaus nakties dangaus imitaciją sienas bei lubas dažėme juodais TOPCOLOR XPERT MATIX serijos dažais. Šie dažai ypač atsparūs dėmėms ir intensyviam plovimui (1 stiprumo klasė), didesnio dengiamumo visiškai matiniai dažai su vaško priedais vidaus darbams. Padengtas paviršius sudaro atsparią dangą, kurią galima valyti drėgnuoju ir sausuoju būdais bei dezinfekavimo priemonėmis.

Koridoriaus ir poilsio zonoms pasirinkome TARKETT Terrazzo BLUE grindų dangą. Ši grindų danga idealiai tinka intensyviam judėjimui, be to, pasižymi puikiu atsparumu įspaudams (0,01 mm). Galėjome rinktis net iš 127 dizainų, todėl Terrazzo BLUE atitinka mūsų poreikius ne tik dėl techninių savybių, bet ir dėl pasirinkto dizaino.

Klasėse naudojome komercinės klasės ir itin lengvai valomas STARFLOOR CLICK SOLID 55 & 55 PLUS – Antik Oak WHITE vinilines plyteles.

Visoje mokykloje nusprendėme iškabinti ryškius žinomų mokslininkų, astronomų ir fizikų portretus, kurie tapo visos įstaigos akcentu. Dominuojant ryškioms spalvoms, norėjome ir tokių pat ryškių bei išsiskiriančių jungtukų JUNG, kurie įsilietų į bendrai kuriamą atmosferą. Tam naudojome klasikinių jungiklių seriją LS 990, tad galėjome rinktis iš ypatingos spalvų įvairovės. Be to, poilsio zonoje naudojome kištukinius lizdus su USB jungtimi.

Ypač svarbios ir auditorijos, kuriose moksleiviai praleis didžiąją laiko dalį. Tinkamas apšvietimas – vienas iš svarbiausių aspektų besimokančiam moksleiviui. Tad pasirinkome BIOWNLIGHT prie dienos ritmo prisitaikančius ir netrikdančius natūralaus žmogaus bioritmo šviestuvus. Tai ne tik gerina mokymosi produktyvumą, miego kokybę, bet ir mažina nuovargį.

Mokymosi procesą palengvina ir modernizuoja klasėse įrengti BMK interaktyvieji ekranai.

„Smart MX“ interaktyviųjų ekranų serija turi automatinį įrankių atpažinimą kiekvienoje aplinkoje, leidžia vienu metu atlikti visų tipų veiksmus: rašyti rašikliu, valdyti programas pirštu ir trinti delnu. Yra visas suderinamumas su visomis programomis ir operacinėmis sistemomis, tarp jų ir „Chrome OS“. „Energy Star“ sertifikatas užtikrina žemiausias energijos sąnaudas. Visa programinė įranga, įskaitant ir internetinę mokymosi sistemą bei integruotą priedą, yra lietuvių kalba.

Mokyklos tualeto patalpoms naudojome GROHE ALLURE kolekcijos maišytuvus, kurie savo minimalizmu sukuria nepriekaištingą estetiką, bei ESSENCE kolekcijos praustuvus.

Tualeto patalpose taip pat naudojome BRASTA GLASS LTT – COMPAKT WC pertvaras, kurios pasižymi ilgaamžiškumu, patvarumu ir kokybe. Jos atsparios aplinkos veiksniams bei lengvai prižiūrimos, jų medžiaga visiškai netoksiška, atspari vandeniui, šilumai.

WC stalviršiui pasirinkome CORIAN Basalt Terrasso dirbtinį akmenį. CORIAN paviršius nėra impregnuojamas ar padengiamas kokiomis nors izoliacinėmis medžiagomis. Skirtingai nei akmuo ar medis, pati CORIAN medžiaga yra beporė ir vienalytė per visą storį, todėl jokie skysčiai neįsigeria ir nelieka dėmių.

Goda Kiaunytė ir Ksenija Smirnova

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija: Goda Kiaunytė ir Ksenija Smirnova; goda.kiaunyte@stud.vtdko.lt; + 370 678 13 181