Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Ignė Astrauskaitė, Urtė Augustinavičiūtė ir Greta Bielytė

Balsai:
156

„Eko ratu“

VIZIJA

Išgirdę konkurso temą „Moderni švietimo įstaiga“ nusprendėme, kad mūsų idėja – mokykla, kuri išlaiko pati save. Technologijų mokykla, kuri padėtų neformaliojo ugdymo centro mokiniams jaustis saugiai ir jaukiai mokymo įstaigoje, gerinti psichologinę jų būseną. Mūsų švietimo įstaiga būtų pastatyta mažinant šių dienų užterštumo problemą, taip pat norime atkreipti dėmesį, kad svarbu naudoti perdirbtas medžiagas, spręsti sunaudojamų išteklių problemą bei leisti moksleiviams patiems prisidėti prie mokyklos veikimo procesų.

PURSO. Pastatas būtų daugiausia sudarytas iš PURSO ekologiško stiklo, kuris sukurtų šiltnamio efektą ir padėtų sumažinti šaltojo sezono išteklių naudojimą, pagerintų mokinių psichologinę būklę, darbo kokybę bei apšvietimo išteklius.

ISKU. Pastate būtų daug žalumos, įrengta oranžerija, kurioje būtų galima auginti daržoves, vaisius ir praleisti pertraukas ant „Isku Alias“ sofų. Klasėse naudojami nestandartinės formos „Isku Summa GA“ stalai, kurie būtų sustatomi pagal Karaliaus Artūro apskritojo stalo idėją. Jie būtų ergonomiškai išdėstomi ratu, į kurį įsitrauktų ir mokytojai, visa tai sukurtų bendruomeniškumo jausmą. Stalai yra lengvi, todėl pagal pačių mokinių poreikius galėtų būti perstatomi ar atskiriami. Prie stalų naudotume „Isku MyFlow“ kėdes. Mokyklos patalpose būtų naudojamos „Isku Tendo Oppi“ spintelės mokymo reikmėms laikyti. Taip pat šis neformalaus ugdymo centras turėtų atskiras patalpas individualiems darbams ar darbui grupėse atlikti, taip suteikiant mokiniams saugią ir ramią vietą pasilikti po pamokų. Tokioms erdvėms sukurti naudojame „Isku Inkoo Pro High“ fotelius ir „Isku Haiku“ staliukus.

BMK. Mokymosi procesą taip pat palengvintų BMK „Avtek Touchscreen 6 Connect 75“ interaktyvūs ekranai, kurie lengvai ir nesudėtingai padeda įsitraukti visiems klasės nariams. Laboratorijose būtų galima pamiršti apie sudėtingus praktinius darbus, reikalaujančius daug išteklių, viską būtų galima mokytis ir atlikti naudojant virtualiosios realybės akinius ar hologramas. Visi projektai, atlikti laboratorijoje, būtų skirti mokyklai tobulinti, pavyzdžiui, robotukams kurti, kurie galėtų valyti patalpas ar vėliau padėti patiems mokiniams.

BRASTA GLASS. Mokyklos tualetų patalpoms naudojamos „BRASTA GLASS LTT-Compakt“ pertvaros. Kadangi norėjome minimalistinių pertvarų, „BRASTA Compact“ turi berėmę konstrukciją, kuri neapkrauna pertvarų papildomomis detalėmis, išryškina aukšto slėgio laminato grožį ir tvirtumą, todėl puikiai tiko šioms patalpoms.

GROHE. Mokyklos tualetų patalpoms naudojami lengvai valomi „GROHE Lineare 13382“ maišytuvai.

TARKETT. Moderniam ir jaukiam žemiškų atspalvių interjero dizainui sukurti naudojama žaisminga ir lengvai valoma „Tarkett iQ Eminent 2103 0135“ vinilinė grindų danga. Ši grindų danga pasižymi geromis eksploatacinėmis savybėmis, ypač tvirta ir atspari dėvėjimui ar dėmių atsiradimui visose intensyvaus judėjimo patalpose.

TOPCOLOR. Dažai ir tinkama jų spalva puikiai pagyvina patalpas, todėl patalpų luboms pasirinkome „Topcolor Xpertmatix“ lubų dažus ir tobulą „S100-N“ sienų atspalvį. Viena svarbiausių pasirinktų dažų savybių – ypač atsparūs dėmėms ir intensyviam plovimui.

BIOWNLIGHT. „Biownlight“ šviestuvai padeda apšviesti mokyklą tinkamu apšvietimu bei sukurti darbingą ar poilsio nuotaiką erdvėse. Juos pasirinkome todėl, kad padeda matyti natūralias spalvas uždarose patalpose, padidina vizualinį komfortą, produktyvumą bei našumą, integruotas PIR detektorius reaguoja į judėjimą patalpoje ir padeda sumažinti energijos suvartojimą, kas puikiai atitinka mūsų idėją.

JUNG. Būvio ir judesio davikliai puikiai padeda moksleiviams nepasimesti tarp visų įprastų jungiklių. Būvio ir judesio davikliai, kurie junginėtų šviesas tik tada, kai trūksta apšvietimo, ir tik tada, kai patalpoje pasirodo žmogus. Taip sutaupytume elektros energijos. Daviklis gali jausti judesį trimis skirtingomis kryptimis (ir skirtingai reaguoti), gali matuoti patalpos temperatūrą ir apšvietimo lygį. Taigi valdyti šviesas, žaliuzes ir net šildymą.

SCALAMID. Fasado idėjai įgyvendinti padėtų įmonė SCALAMID, nes jų plokštės yra 5 stiprumo klasės ir nulakuotos itin kokybišku laku, dėl to pasižyminčios stabilia spalva, atsparia UV bei grafičio dažams ir gali būti valomos daugybę kartų nepažeidžiant dekoro.

CORIAN. Poilsio zonose pasirinkome staliukus su „Corian“ stalviršiais dėl jų atsparumo įbrėžimams. Stalviršiai yra vienas liečiamiausių paviršių, o tinkamai valant „Corian“ stalviršius medžiaga neskatina pelėsių ir bakterijų augimo, o tai labai svarbu mokyklose.

Ignė Astrauskaitė, Urtė Augustinavičiūtė ir Greta Bielytė

Ignė Astrauskaitė, Urtė Augustinavičiūtė ir Greta Bielytė; gbielyte@gmail.com; +370 639 14 209