Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero dizainerė, architektė Agnija Ponomariova

Balsai:
122

VIZIJA

Siūlomos modernios švietimo įstaigos koncepcija yra įkvepianti bei komfortiška mokymosi erdvė gamtos apsuptyje. Kuriant projektą buvo svarbu atsižvelgti į tokius svarbius aspektus kaip kokybiškas apšvietimas, higieniškumo užtikrinimas, naudojamų medžiagų ekologiškumas ir ilgaamžiškumas, patogus patalpų mikroklimato valdymas, ergonomika ir, žinoma, estetika, kuri yra svarbi psichologiniu atžvilgiu. Remiantis šiais pagrindiniais kriterijais buvo atrinkti ir pritaikyti rėmėjų siūlomi produktai, padedantys įgyvendinti modernios švietimo įstaigos mintį. Pastato vidaus suplanavimas yra erdvus ir šviesus, kuriantis ryšį su supančia aplinka. Švietimo įstaiga susideda iš tambūro su rūbinės zona, pagrindinės, lengvai transformuojamos mokymosi erdvės, bendro aptarimo stalo erdvės, poilsio zonos, virtuvėlės, grupinių ir individualių veiklų zonų, pagalbinės ir administracinės erdvių. Skirtingų funkcijų zonos turi savo sienų spalvą. Bendras interjero įspūdis yra neperkrautas ir neblaškantis mokinių dėmesio, tačiau savo spalvine gama, medžiagomis sukuriantis jaukią atmosferą. Asimetriška pastato plano forma sudaro vidinio kiemelio erdvę su lauko amfiteatru laiko leisti gryname ore. Pastato architektūra savo masteliu, proporcijomis ir vyraujančiomis natūraliomis medžiagomis palaiko balansą su gamtine aplinka.

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Ekonomišką ir higienišką šviesos valdymo koridoriuose ir WC sprendimą užtikrina JUNG būvio ir judesio davikliai „KNX Presence Detector Mini“, kurie jungia šviesą tik tada, kai patalpose yra žmogus. Taip pat projekte naudojama JUNG KNX patalpų valdymo sistema „RCD Compact Module F50“, su kuria lengva valdyti patalpų temperatūrą, apšvietimą ir žaliuzes vienoje vietoje bei SCHUKO kištukiniai lizdai, turintys USB kroviklius.

TARKETT. Projekte naudojama betono imitacijos ritininė vinilinė grindų danga „TARKETT: Acczent Excellence 80-Concrete COOL GREY“. Ji pasižymi dideliu atsparumu įbrėžimams, tinka didelio judėjimo patalpoms. WC patalpose naudojamos lengvai montuojamos, vandeniui atsparios vinilinės plytelės „iD Click Ultimate – Polished Concrete INDIUM“, kurios taip pat imituoja betoną.

SCALAMID. Dalinai pastato išorės apdailai naudojamos SCALAMID fasado plokštės „Wild Rust“ (sendintas metalas), kurios kartu su termomedienos apdaila sukuria kontrasto įspūdį fasaduose. SCALAMID plokštės yra atsparios UV spinduliams, nesideformuoja esant dideliems temperatūros pokyčiams. Taip pat tai yra gera garso, šilumos izoliacija ir puikiai tinka vėdinamiems fasadams.

ISKU. Švietimo įstaigai parinkti minimalistinio stiliaus „ISKU Style“ elektra reguliuojami stalai ergonomiškumui užtikrinti. Prie stalų parinktos juodos, modernaus dizaino kėdės „BW Way“. Poilsio zonoje naudojami rožinių ir pilkų atspalvių pufai „Amphi“, kurie gali būti sustatyti amfiteatro principu ir taip sukurti erdvę, jaukią bendriems aptarimams. Taip pat tyliojoje mokymosi ir grupinių pasitarimų erdvėje yra naudojami foteliai, skirti vienam asmeniui INKOO PRO HIGH 1 ½, ir INKOO PRO HIGH 2 ½, skirti pasitarimams bei darbui grupėse, kurie išsiskiria aukštomis atramomis, užtikrina privatumą bei izoliuoja garsą, todėl ženkliai pagerina mokinių susikaupimą ir susitelkimą.

GROHE. WC patalpose naudojami GROHE bekontakčiai, su infraraudonųjų spindulių jutikliu vandens maišytuvai EUROCUBE E. Šis pasirinkimas argumentuotas ne tik elegantišku dizainu, bet ir higieniškumu, ypač aktualiu viešojoje įstaigoje.

CORIAN. WC patalpose plautuvėms naudojama CORIAN kieta medžiaga „Basalt Terazzo“. CORIAN išsiskiria savo unikalia technologija, sukuriančia vientisas formas be sujungimo siūlių, atsparias įbrėžimams, chemikalams, karščiui dangas su plačiu spalvų ir dizaino pasirinkimu.

BRASTA GLASS. Projekto WC patalpose naudojamos BRASTA GLASS WC kabinų pertvaros LTT COMPAKT, pagamintos iš aukšto slėgio laminato, atsparaus vandeniui ir mechaninei trinčiai, lengvai valomos.

BMK. Bendrojoje mokymosi erdvėje BMK įmonės siūloma hibridinės klasės technologija. Tai inovatyvi sistema, derinanti nuotolinį ir kontaktinį mokymosi būdus, leidžianti ne tik mokiniams matyti mokytojus nuotoliniu būdu, bet ir mokytojui matyti savo mokinius klasės gale esančiame ekrane. Taip pat hibridinės klasės technologija turi lengvai valdomą SMART interaktyvųjį ekraną, išmani vaizdo konferencijų kamera, projektorius, garso sistema su integruotais kryptinių mikrofonų sistema, kompiuteris vaizdui sujungti ir nuotolinis pultas.

BIOWNLIGHT. Švietimo įstaiga yra tokia vieta, kuriai itin svarbu parinkti kokybišką ir ergonomišką apšvietimą. Dėl šios priežasties pagrindinis apšvietimo šaltinis projekte yra į lubas montuojama „BIOWNLIGHT Skylighter“ LED sistema. Šis apšvietimas yra sukurtas atsižvelgiant į žmogaus biologinius poreikius, yra energiškai efektyvus. Lietuvoje sukurta ir neturinti analogų šešių šviesos šaltinių maišymo technologija palaiko žmogaus cirkadinį ritmą, yra labai panaši į natūralią dienos šviesą. Šviesos srautą ir spalvinį spektrą galima lengvai reguliuoti mobiliojoje programėlėje, kompiuteriu arba mygtuku, taip pat galima pasirinkti vieną iš dviejų automatinių šviesos reguliacijos režimų: standartinis ir ECO.

PURSO. Projekto architektūros elementai yra aliuminiai, juodos spalvos PURSO LK90 ECO langai. Kaip žinoma, aliuminis yra patvari, perdirbama medžiaga, kurią lengva prižiūrėti. PURSO langai yra energiškai efektyvūs ir pasižymi puikia termoizoliacija su verte U= 0,64 W/m2K.

TOPCOLOR. Projektą pagyvina spalvotos TOPCOLOR XPERT MATIX dažytos sienos. Šie itin matiniai dažai puikiai tinka visuomeniniams objektams, nes yra atsparūs dėmėms, intensyviam plovimui. Skirtingų veiklų zonas skiria atspalviai: bendroji mokymosi erdvė – švelniai žalia harmoninga gamtos spalva, poilsio / minkštasuolių amfiteatro erdvė – madinga pilkšvai rožinė spalva, kitos mokymosi patalpos pilkšvi atspalviai sujungia interjero spalvų visumą į vientisesnę.

Interjero dizainerė, architektė Agnija Ponomariova

Interjero dizainerė, architektė Agnija Ponomariova; agnijaponomariova3@gmail.com; + 370 602 32 583