Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero dizainerė Gintarė Bendoriūtė, studija „Stilingas būstas“

Balsai:
14

VIZIJA

Talentais gimstama ar tampama? Tikiu, kad kiekvienas žmogus yra talentingas, tik dėl nusistovėjusios sistemos, kai mokyklose vaikai „štampuojami“, būna sunku atrasti tuos talentus.

Mokykla turėtų būti vieta, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi ypatingai. Būtent tokia yra šios mokyklos idėja – sukurti erdvę, kurioje kiekvienas vaikas jaustųsi saugiai, patogiai ir galėtų ieškoti savo talentų. Mokyklos patalpos planuojamos ne atsitiktinai, o pagal žmogaus smegenų pusrutulių veiklą.

Mūsų dešinysis smegenų pusrutulis atsakingas už kūrybą, bendravimą ir vaizduotę, taigi įžengus pro mokyklos duris dešinėje įrengta poilsio zona ir menų klasės. Kairysis smegenų pusrutulis atsakingas už logiką, taigi ir mokyklos kairėje rasime tiksliųjų mokslų klases. Smulkmena, tačiau galbūt tai sužinojęs vaikas susidomės neurologija ir taps gydytoju, gelbstinčiu gyvybes.

Mokyklos eksterjere taip pat užslėpta mokslo mintis – pastato stogo konstrukcija imituoja mūsų planetą, o detalė, jungianti stogą ir žemę, – tai Žemės ašis, rodanti tikslų mūsų planetos pasvirimą.

Kuriant šią mokyklą siekta kuo daugiau informacijos vaikams perduoti įdomiai ir nenuobodžiai. O kad mokykloje būtų jauku ir gera, interjeras planuotas atsižvelgiant į vaikų elgseną ir poreikius. Interjerui naudojami išmanūs sprendimai, neįprastos spalvos, formos ir įdomus apšvietimas.

PARTNERIŲ PRODUKTAI

JUNG. Išskirtinio dizaino jungikliai LS 990 naudojami visoje mokykloje. Tokius jungiklius ne tik lengva suprasti vaikams, jie papuošia ir mokyklos erdves, suteikia žaismingumo ir tampa visą interjerą jungiančiomis detalėmis.

TARKETT. Pasirinkta vinilinė heterogeninė grindų danga „ACCZENT EXCELLENCE 80 – Bubbles COLD MIX“. Ji saugi, atspari įbrėžimams, lengvai valoma ir puikiai atrodanti, todėl tai ne tik praktiškas, bet ir gražus sprendimas.

SCALAMID. Pastato fasadui pasirinktas FCM 122 917 dekoras. Išskirtinė fasado palva sustiprina inovatyvios mokyklos idėją.

ISKU. Mokyklos poilsio zonoje pasirinkta naudoti įvairaus aukščio ir spalvų Amphi“ pufus. Jie žaismingi, patogūs sėdėti įvairaus amžiaus ir ūgio vaikams, taip pat labai lengva keisti jų vietą.

GROHE. Naudojami EUROSMART COSMOPOLITAN E maišytuvai. Modernaus dizaino, bekontaktis maišytuvas – puikus pasirinkimas norint užtikrinti higieną, patogų ir lengvą naudojimą.

CORIAN. Sanitariniuose mazguose praustuvų stalviršiams pasirinkta naudoti SPARKLING GRANITA stalviršis. Jis – tvirtas ir lengvai valomas, o pasirinkta balta spalva puikiai dera prie kuriamo interjero.

BRASTA GLASS. Sanitariniuose mazguose pasirinkta naudoti „EMA“ dušo sieneles. Jos stabilios, saugios ir puikiai atrodančios.

BMK Klasėse ir poilsio zonoje naudojamas interaktyvus ekranas „Avtek touchscreen 6 connect 98″“. Šis ekranas pasirinktas dėl išmanaus valdymo galimybės, veikimo nuo prisilietimo ir didelės įstrižainės.

BIOWNLIGHT. Mokyklos patalpų apšvietimui pasirinkti inovatyvūs šviestuvai „Skylighter“. Jie puikiai išpildo modernios mokyklos idėją, atrodo subtiliai, neapkrauna interjero.

PURSO. Projektui pasirinkta naudoti trisluoksnius langus PURSO LK78X. Jie pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, todėl idealiai tinka mūsų klimatui.

TOPCOLOR. Vaikams skirtos erdvės reikalauja ypatingos priežiūros, todėl mokyklos vidaus sienoms pasirinkta naudoti visiškai matinius „Xpert Matrix“ dažus. Šiais dažais nudažytos sienos yra itin atsparios dėmėms, o prireikus sienas galima valyti tiek sausu, tiek šlapiu būdu visiškai nepažeidžiant dažų.

Interjero dizainerė Gintarė Bendoriūtė, studija „Stilingas būstas“

Interjero dizainerė Gintarė Bendoriūtė, studija „Stilingas būstas“, info@stilingasbustas.lt; + 370 623 51 987