Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero dizainerė Monika Černych

Balsai:
29

KONCEPCIJA

Mano vizijoje pristatomas mokyklos pastatas, kuriame reziduoja 15–18 metų (o gal net 20-ties) jaunimas. Laikotarpis, kai pasaulis pradeda aiškėti, atsiranda pirmosios sąmoningos vizijos apie save, kokią poziciją nori užimti sociume, tad gali tirti save kaip asmenybę.

Mokykla – pastatas, kurio infrastruktūra skirta tik pasiimti reikalingas žinias. Preliminariai skirta 40-ties mokinių grupei. Dvi testavimo bei grupinio mokymo klasės, savarankiško ir nuotolinio mokymo erdvės. Diskusijų salė ir kūrybinės dirbtuvės. Personalui skirti keli kabinetai nuotolinėms paskaitoms bei asmeninėms konsultacijoms. Rakinamos spintelės asmeniniams daiktams rezidavimo metu. Kokybiškai įrengti sanitariniai mazgai bei geriamo vandens prieinamumas, manau, pakankamas komplektas fiziologijai.

Išaukštintos erdvės ir kupolas, stiklo gausa, tai – mano „galvojimo erdvės“ matymas ir pojūtis.

Maksimalus patalpų peršviečiamumas kuria vienos minties nuotaiką ir taip skatina skirtingų gabumų mokinius vienytis į bendrus projektus. Taip pat galimybė matyti už pastato ribų sukuria platesnį mąstymo kampą.

TARKETT. Minties atmosferai kurti pradžią davė man puikiai pažįstamo ir mėgstamo gamintojo „Tarkett“ kiliminė „Desso“ danga. Kolekcijos „Waves“ (spalva – „Wave B754 8935“) kiliminės plytelės puikiai sukūrė raibuliuojančio vandens įspūdį. Danga šiuo atveju būtų su „SoundMaster“ akustiniu pagrindu, yra aukštos atsparumo klasės bei atitinka ekologinius standartus. Projekte panaudojau „Tarkett“ specialiąsias dangas – sienų danga AQUARELLE WALL HFS bei grindų GRANIT MULTISAFE. Įgyvendintas ne vienas projektas su šio gamintojo produktais džiugina ne tik dizaino prasme, bet ir reikalavimus atitinkančiomis specifikacijomis.

TOPCOLOR. Sienos ir lubos plotai užima didžiąją dalį vidaus tūrio ploto. Kad nekonkuruotų su stikliniais bei blizgančio metalo paviršiais, turėtų būti visiškai matiniai. Šiuo metu puikus siūlomas variantas gamintojo TOPCOLOR XPERT MATIX dažai. Jie pasižymi ne tik puikiomis valymo savybėmis, taip pat nedidele išeiga, greitu džiūvimu tarp dažymo ciklų, skiedžiami vandeniu, yra 1 atsparumo klasės. Puiki spalvinimo paletė. Savo projektui pasirinkau D29-d poziciją.

BIOWLIGHT. Pristatyti šviestuvai SKYLIGHTER labiausiai atitinka ateities mokyklų apšvietimo koncepciją. Jau dabar yra aišku, kad tinkamas apšvietimas svarbus ne tik fizine, bet ir psichoemocine prasme. Turi įtakos produktyvumui. Tad šis gamintojas siūlo maksimaliai natūralią šviesą atkartojančius šviestuvus.

BMK. Ateities mokykla be IT sprendimų… Tai jau galutinai nebeatsiejama mūsų egzistencijos dalis. Tad tokie dalykai kaip planšetės, kompiuteriai, išmanieji ekranai, duomenų kaupyklės, belaidžiai krovikliai, ausinės ir t. t. net negalimi tokio tipo projekte. BMK (Biznio mašinų kompanija) jau dabar siūlo „hibridinio mokymo“ įrangą klasėms.

GROHE. Tiesą pasakius, nežinau, kodėl vis dar laukiama ateities, kai jau šiandien Grohe siūlo higieniškus ir prieinamus sprendimus net biudžetinėms įstaigoms. Bekontakčiai maišytuvai, vandens nuleidimo mechanizmai, automatinė vandens nuleidimo įranga, santechninė keramika, padengta papildomu sluoksniu, kuris puikiai valomas ir yra atsparus. Projekte panaudoti šio gamintojo produktai: „EuroecoCosmopolitan E“, infraraudonųjų spindulių nuleidimo mygtukas, WC puodas ir maišytuvas iš „Euro Ceramic“ kolekcijos.

BRASTA GLASS. Manau, ir ateities mokyklose bus aktualios BRASTA GLASS siūlomos WC pertvaros. Dėl lengvo montavimo, higienos normų atitikimo ir ilgalaikio dėvėjimosi toks produktas kaip LTT-COMPAKT dar ilgai išliks viešuose objektuose.

JUNG. Na, o toks dalykas kaip bendras pastato sistemų valdymas (apšvietimas, kondicionavimas, šildymas, žaliuzės, vaizdo sistemos ir pan.) – savaime suprantamas dalykas. JUNG savo asortimente turi puikų produkto pavyzdį – KNX SISTEMA, kuria galima sujungti anksčiau minėtas funkcijas. Manau, jau šiandien galima pritaikyti paprastą, bet puikų daiktą – kištukinį lizdą, papildytą USB krovimo funkcija (SCHUKO). Ir šiaip smagu įėjus į gamintojo puslapį pamatyti Le Corbusier produktą dizaino koncepcijoje (LS 990) arba gerėtis berėmiais jungtukais, kurie įsilieja į kuriamą interjerą („LS Zero“).

ISKU manpatrauklus baldų gamintojas, kurio sprendiniai tiek kokybiški, tiek išskirtinai paprasti ir racionalūs. Ateities mokykloje matau išskirtinai funkcionalius mobilius baldus. Reikalui esant jais bus galima transformuoti erdves pagal poreikį. Čia panaudoti šie gaminiai: kėdės „Still S2“ irTutor“, stalai „Klik“, „Osio“, „Option“, sofa „Inkoo Pro High“, „Hangaround“.

CORIAN. „Corean Solid Surface/Elegant Grey produktas puikiai tiko komplekte su pasitarimų baldais hole kaip stalviršis. Nors paviršius beveik identiškas sienų spalvai, jo paviršius artimesnis stiklo ir metalo detalėms.

SCALAMID. Fasado sprendimams man pasirodė įdomūs SCALAMID siūlomi fasado apdailos dekorai. Peržvelgus technines specifikacijas, nudžiugino galimybės naudoti juos mūsų klimato sąlygomis.

PURSO. Matyt, svarbiausias mano mokyklos architektūros elementas – stiklo pertvaros ir langai. Žinoma, tai ir privalomos puikios garso izoliacijos, šilumos laidumo, naudojimo našumo savybės. PURSO – vienas iš tų gamintojų, kuris savo asortimente turi tokius sprendinius.

UV spindulių kontrolė, ventiliuojami profiliai, kas įdomu, visiškai utilizuojami ir t. t.

Interjero dizainerė Monika Černych

Interjero dizainerė Monika Černych; info@mondizainas.lt; + 370 657 57 189