Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero dizainerė Šarūnė Usonytė

Balsai:
32

KALBŲ CENTRAS

Kaip įsivaizduojate modernią švietimo įstaigą? Aš manau, kad pirmiausia tai yra tokia vieta, kur daug erdvės žmogaus dvasiai „kvėpuoti“.  Mano požiūriu, architektūroje erdvės pojūtį kuria ne kvadratinių metrų skaičius, o patalpų aukštis ir gausiai patenkanti dienos šviesa. Tai lemia pastato interjero kokybę ir įkvepiančią aplinką jaunam žmogui tobulėti, siekti daugiau.

Kalbų centras – tai užklasinės veiklos švietimo įstaigos, kurioje vaikai ir jaunuoliai laisvu laiku papildomai mokosi užsienio kalbų, koncepcija. Tai – mokykla, skirta mums įprasto pobūdžio pamokoms rengti, ramiai savarankiškai mokytis bei žaidimų, filmų žiūrėjimo vakarų ir kitos aktyvios veiklos organizavimo. Juk kalbos mokomasi ne tik sėdint suole, tai yra gyvas, praktinis mokslas! Centras –  tai ne tik skambus žodis pavadinimui.

Remiantis centrinės kompozicijos principu formuojama visa pastato architektūra su akcentine stiklo ir metalo konstrukcija viduryje – daugiafunkce bendravimo, mokymosi ir poilsio zona. Virš jos esantis šešiakampis stiklinis stogo segmentas aprūpina dienos šviesa centrinę daugiafunkcę dalį ir papildo visas aplink esančias patalpas. Aplink šią zoną, žiedinėje (išorinėje) dalyje išdėstomos kitos patalpos: inovatyvios klasės, mini valgyklėlė, sanitariniai mazgai, mokytojų kambarys, fojė su spintelėmis vaikų paltams ir daiktams bei techninė patalpa.

Tikiu, kad tokia dizaino ir technologijų aspektais inovatyvi mokykla gali tapti laisvos, kūrybingos ir išsilavinusios visuomenės pagrindu.

ISKU

Pasirinkti funkcionalūs ir ypač gero dizaino „Isku“ baldai įvairioms erdvėms:

  • „Prima“ kėdės ir penkiakampiai „Summa GA“ stalai mokiniams klasėse dėl lengvumo, galimybės lengvai keisti baldų išdėstymą organizuojant skirtingus mokymosi scenarijus;
  • reguliuojamo aukščio stalai „Kivikko, „Matrix T“ ir kėdės „My Flow Meeting“ – visoms mokytojų darbo vietoms dėl galimybės kiekvienam dirbti patogiausioje pozicijoje;
  • kėdės „Riple“ – valgyklėlėje dėl kompaktiškumo ir praktiškumo;
  • pufai „Kivikko“ (taip pat staliukai), „Amphi“ ir „Bazooka“ – centrinėje daugiafunkcėje erdvėje dėl kuriamo jaukumo ir atsipalaidavimo pojūčio, dizaino žaismingumo;
  • „My Flow“ akustiniai foteliai ir akustinė sofa „Inkoo Pro High“ dėl tinkamumo individualiam darbui, garso ribojimo funkcijos;
  • akustinės „Woodland“, „Red Tartan“ ir „Tan“ spalvų pertvaros savarankiškam darbui klasėje ir centrinėje daugiafukcėje zonoje dėl žaismingo dizaino ir būtinos garso sugėrimo funkcijos šiose erdvėse;
  • „Oppi“ spintelės mokytojų kambaryje dėl rakinimo galimybės ir patogaus daiktų susidėjimo;
  • sofa „Babe“ ir „Fotelis Big Hug“ – išskirtinai patogiam mokytojų poilsiui.

JUNG

Projekte naudojami LS 990 serijos elektros audio ir stereo-lizdai, temperatūros reguliavimo įrenginiai ir personalizuoti elektros jungikliai klasėse bei fojė. Tai puiki inovatyvi galimybė, leidžianti žmonėms drąsiai naudotis jungikliais viešojoje įstaigoje, nes individualiai kurti logotipai leidžia aiškiai suprasti, kas konkrečiai yra jungiama.

CORIAN

Sanitariniuose mazguose parinkti „Corian“ (moterų tualete – „Silver Linear“ spalvos) stalviršiai ir dekoratyvinės sienelės bei priderinti apskriti praustuvai „Purity – 7210 Designer White“. Tai itin estetiška ir praktiška apdaila, kurianti nepriekaištingą dizainą ir nesudėtingas priežiūros sąlygas.

GROHE

Elegantiško stiliaus skysto muilo dozatorius „Cosmopolitan“, sifonai 28912000 ir bekontakčiai įmontuojami maišytuvai „Essence E Wall 36447000“ stilistiškai puikiai dera tarpusavyje ir ypač tinka mokyklos sanitariniuose mazguose dėl lengvos priežiūros ir patogaus veikimo.

TARKETT

Dėl estetiškos, ypač natūralios medienos imitacijos, didelio atsparumo trinčiai ir praktiškumo visoms pagrindinėms mokyklos patalpoms Kalbų centre parinkta vinilinė grindų danga lentelėmis – „Starfloor Click Ultimate 30“, spalva – „Liguria Oak Nutmeg“. Sanitariniuose mazguose naudojama homogeninė grindų ir sienų danga, moterų tualete parinktas dizainas – „iQ Surface – VIVID AIRY“.

BRASTA GLASS

Tualetų pertvarų sistema „LTT-Compact“ nedvejojant parinkta dėl konstrukcijos lengvumo, modernaus minimalistinio dizaino ir spalvos pasirinkimo galimybės.

SCALAMID

Projekte naudojamos „Scalamid“ fasadinės plokštės – medienos imitacijos FCW 400 102, betono imitacijos FCC 204 026 ir monochrominis FMC 131 918 dekorai, pasirinkti dėl puikiai dizaino koncepciją išpildančių dekorų ir ilgaamžiškumo.

BMK

Šiandienė pandemijos situacija ir iš jos kylantys nauji poreikiai įpareigoja diegti naujausias technologijas švietimo įstaigose. Būtent todėl klasėse diegiama moderni hibridinės klasės įranga: pamokas įrašantys robotai „Swivl“, „Logitech MeetUp“ nuotolinio vaizdo transliavimo / įrašymo įranga (vaizdo kameros, projektoriai), dideli interaktyvūs ekranai „Avtek TouchScreen 6 Connect 98“, „Think Smart“ garso sistemos. Šios technologijos leidžia mokiniams, esantiems klasėje ir prisijungusiems nuotoliniu būdu, visavertiškai dalyvauti mokymosi procese.

BIOWNLIGHT

Vystantis technologijoms ir žmonėms siekiant vis didesnio rezultatyvumo kasdienėje veikloje, sukurtos išmaniosios apšvietimo sistemos, automatiškai reguliuojančios dirbtinės šviesos srautą ir temperatūrą pagal paros metą. Klasėse kabinami šviestuvai „Skylighter“ leidžia mokiniams būti produktyviems visą dieną, šviesai patalpose neatsiliekant nuo gamtos ritmo.

PURSO

Šiuolaikiniam pastatui keliami ypač aukšti energinio efektyvumo reikalavimai, todėl projektui parenkami didelės izoliacijos trisluoksniai PURSO LK78X  varstomi ir fiksuoti langai, numatomi klasėse, sanitariniuose mazguose, mokytojų kambaryje, valgyklėlėje, fojė ir techninėje patalpoje. Paradiniam įėjimo fasadui įstiklinti kuriama ypač didelė fiksuotų langų ir varstomų durų sistema.

TOPCOLOR

Mokyklos sienas labai svarbu parengti taip, kad būtų galima nesibaiminant pažeidimų jas dažnai valyti, plauti ir naudoti dezinfekcines priemones, todėl sienoms dažyti naudojami geromis atsparumo savybėmis pasižymintys matiniai dažai „Topcolor XPERT MATRIX“.

Interjero dizainerė Šarūnė Usonytė

Interjero dizainerė Šarūnė Usonytė; + 370 690 38 429; susonyte@gmail.com