Veronika Žvirblė

Balsai:
67

Ne veltui sakoma, kad tauta, nežinanti savo praeities, neturi ir ateities. Šį posakį galima būtų pritaikyti ir šeimai. Namas projektuotas šeimai, valdančiai daugybę metų giminei priklausiusį sklypą su buvusio „giminės lizdo“ griuvėsiais. Po ilgų svarstymų nuspręsta griuvėsius konservuoti, saugoti ir palikti užfiksavus esamą būseną, o jų perimetro viduje integruoti naujos statybos būstą.

Namas skirtas 4–5 žmonių šeimai, tačiau jo plotas ribotas dėl griuvėsių perimetro. Būsto šeimininkai gerbia savo šeimos istoriją, todėl išsakė pageidavimą naujam būstui naudoti istorines plytas, likusias demontavus kitus, karo suniokotus, neturinčius architektūrinės bei istorinės vertės ūkinius XIX a. pastatus, dalinai išlikusius sklypo teritorijoje. Savininkai, vadovaudamiesi tvarumo principais ir pasitikėdami praeities gamintojais, nutarė būti ekologiški ir panaudoti senas plytas naujo namo statyboms. Taip buvo pasiektas asimiliacijos su aplinka efektas – naujas pastatas tarsi išauga iš griuvėsių, atkartoja stilizuotas buvusias architektūrines formas, ertmes, tačiau išsiskiria moderniu stiklo fasadu, kurio fone ypač aiškiai matoma išlikusių griuvėsių linija, istorinės architektūrinės detalės. Pastatui būdingos ir originalios lietaus sistemos, paslėptos sendinto žalvario plokštėmis apdailintuose fasadų elementuose ir išvestos į specialius kolektorius, surenkančius lietaus vandenį, skirtą naudoti pakartotinai (pavyzdžiui, vejai, daržui laistyti, vandeniui tualete nuleisti ir pan.). Įrengti stoglangiai bei pietinis stiklo fasadas leidžia taupyti elektros bei geoterminio šildymo sąnaudas. Taip pat aukštos patalpos leidžia tausoti elektros energiją vėdinant patalpas, nes aukštose atmosferinėse patalpose kitaip pasiskirsto oro masės ir srautai, susidaro natūralūs skersvėjai, todėl gerokai sumažėja priverstinės ventiliacijos poreikis.

Name įrengta svetainė išdėstyta bendroje pirmo aukšto erdvėje su prieškambario zona, virtuve, valgomuoju ir biblioteka. Suaugusiųjų miegamasis kartu su privačiu sanitariniu mazgu taip pat suprojektuotas pirmame aukšte. Šalia svetainės įrengta atskirta darbo erdvė ir bendro naudojimo sanitarinis mazgas. Išskirtinis interjero akcentas – puošnūs laiptai su galerija antresolėje. Laiptai ypatingi tuo, kad atlieka dar vieną funkciją – apatinė laiptų aikštelė naudojama kaip stacionarus dviejų lygių svetainės stalas, aplink kurį išdėstyti sėdimieji baldai.

Antrame aukšte – antresolėje – įrengti vaikų kambariai ir vaikų sanitarinis mazgas.

Interjere naudojamos natūralios medžiagos (medis, metalas ir pan.), žali augalai suteikia vidaus mikroklimatui papildomos gaivos, taikoma „loft / barn“ stilistika. Taupant erdvę, visur įrengtos stumdomosios „kišeninės“ konstrukcijos durys, o visa inžinerinė, elektroninė ir apšvietimo įranga paslėpta sijinėje lubų konstrukcijoje, kuri neturi perdangos, todėl stoglangių šviesa papildomai apšviečia ir pirmojo aukšto patalpas. Sendinto žalvario dekoras ir augalai griežtoms interjero linijoms suteikia santūrios prabangos.

Interjeras puoštas nuostabiais Eigirdo Scinsko tapybos darbais.

NAUDOJAMA ĮRANGA IR APDAILOS MEDŽIAGOS

INTERJERO LINIJA. Kolekcijos „Amtico First“ medį ir akmenį imituojančios („Haven Oak“) vinilinės dizaino grindys (LVT) – ekonomiškiausias sprendimas nedidelių biurų ir namų aplinkai. Puikūs paviršiai, atkartojantys natūralias medžiagas. Kolekcija su vinilo danga atkartoja medžio raštą. Antresolėje, kur įrengti vaikų kambariai, pasirinktos akustinės kiliminės dangos plytelės „Amtico Carpet Check Melton“. Kadangi jų garantija siekia net 10 metų, naudojant visuomeninėms patalpoms, privačioje erdvėje jos gali būti naudojamos gerokai ilgiau. Be to, tokia danga puikiai sugeria garsus, o tai labai aktualu patalpoms, kuriose gyvena judrūs ir aktyvūs vaikai. Ši danga puikiai tinka esant intensyviam naudojimui, yra atspari išorės poveikiams, lengvai išklojama ir išsiskiria estetišku dizainu.

CLASSIC LINE DECOR. Grindjuostė (244 x 11,1 x 1,4 cm) SK-4011. Šis grindjuostės profilis pasirinktas dėl jo ypatingo vizualaus universalumo – tinkamas klasikiniame interjere, bet puikiai pritaikomas ir kitokios stilistikos patalpose, pavyzdžiui, lofto, stimpanko ar kt. Kietas poliuretanas lengvai dažomas ir atlaiko smūgius (pavyzdžiui, stumdant baldus ar užkliudžius koja), taip pat ši medžiaga lengvai dažoma ir montuojama. Grindjuostė dažyta išskirtine metalą imituojančia spalva, dėl šios priežasties ji tampa ryškiu patalpų akcentu.

ISKU. Prekių ženklo „Bellus“ modulinė sofa „Robust“ projektui parinkta dėl ypatingos skandinaviškos kokybės ir dizaino, nepakartojamo komforto bei ekologiškumo. Jai būdingos aiškios ir grakščios formos, atmosferiškumas, lengvumas, natūralumas ir dar daug visko. Taip pat – puiki galimybė operuoti siūlomais baldo moduliais. Labai patraukliai atrodo gamintojo garantuojama aukšta kokybė bei ilgas naudojimo laikas. Sofą puikiai papildo tekstūriški pufai iš kolekcijos „Round“.

Stalas „Torkelson Fly“ su kėdėmis valgomajame pasirinkti dėl išskirtinio dizaino, ergonomiškumo ir naudojamų natūralių medžiagų. Medinis stalviršis puikiai dera prie aplinkos, juodo metalo kojos harmoningai sąveikauja su kitomis interjero metalinėmis detalėmis.

Miegamojo staliukas „Bergen“ puikiai dera prie itin patogios lovos „Continental Urban“, kurios nepakartojamas komfortas tinka prie modernios išvaizdos, pritaikomos praktiškai bet kuriame interjere. O paauglio kambaryje įsitaisė lakoniška, ergonomiška ir lengva lova „Sandra“.

THINK LIGHT. Taškiniam apšvietimui sukurti panaudoti „Molto Luce“ produktai iš kolekcijos „Orbital“, kuriems būdinga vienoda forma. Šiais elementais sukuriama išmani priešgaisrinė ir garso sistema.

GEBERIT. Šiam projektui labiausiai tinkama pasirodė sanitarinės įrangos kolekcija „My day“ (praustuvas, vonia, vonios baldai, unitazas, veidrodis su apšvietimu). Akį traukia išskirtinės formos, džiugina unitazo „Rimless“ sistema, užtikrinanti itin paprastą būdą palaikyti higieną. Nepaprastai patogi baldų kolekcija, pritaikyta šiam santechnikos modeliui, yra išskirtinės kokybės bei itin ilgalaikė, o pati santechnika – labai ergonomiška ir puikiai išspręsta dizaino prasme.

Visuose namo sanitariniuose mazguose naudojamos „Geberit“ potinkinės nuleidimo sistemos. Sistema „Geberit Duofix“ užtikrina, kad sienos būtų sausos. Kadangi namo interjere dominuoja juodos spalvos techninės konstrukcijos, pasirinktas juodas „Geberit“ mechaninio nuleidimo mygtukas „Sigma 30“, leidžiantis reguliuoti nuleidžiamo vandens kiekį ir užtikrinantis sistemos sandarumą.

GROHE. Virtuvės maišytuvas iš „Grohe“ linijos „Blue Home“ pasirinktas dėl išskirtinio dizaino bei galimybės gerti ir naudoti gaminant ne tik švarų filtruotą vandenį, bet ir turėti įvairaus intensyvumo gazuoto.

„Grohe“ dušo sistema „Vitalio Start System 160“ ir SPA sistema „Rainshower® F-Series 40″ AquaSymphony“ pasirinktos dėl daugiafunkciškumo (vandens užuolaida, krioklio efektas, lietaus efektas, įvairios purškimo galvutės SPA sistemoje) bei estetinio grožio. Name įrengtos sistemos „Grohe Rapido® SmartBox“ ir „Grohe SmartControl®“. Termostatai su technologija „Grohe Turbostat®“ visuomet palaiko reikiamos temperatūros vandenį. Įrengtas ir išmanusis vandens sistemos reguliatorius „Grohe Sense Guard“.

JUNG. Name įrengta išmaniojo namo valdymo sistema „Jung KNX“. Ji padeda ekonomiškai valdyti namo sistemas, daugumą sistemų sujungti į vieną tinklą. Taip pat įrengta „Jung“ aukščiausius reikalavimus atitinkanti telefonspynių įranga – vidaus stotelė su sistemine įranga „Siedle“ ir technologija „In-Home-Bus“. Paradinėse patalpose nėra šviesos jungiklių. Taikant „Jung“ technologijas, įrengta valdymo balso komandomis sistema leidžia įjungti ir reguliuoti šviesą tiesiog ištariant reikiamas komandas. Taip gali būti valdomos visos išmaniojo namo funkcijos. Namuose be trikdžių funkcionuoja kiekvienoje patalpoje spalviškai pritaikyti jungikliai ir elektros lizdai LS990.

VALVĖSTA. Terasos grindys pasirinktos iš itin kokybiškos „Millboard“ produkcijos. Kompozitinės terasos lentos gaminamos rankiniu būdu iš unikalaus dervų ir mineralinio akmens derinio, kuris išoriškai praktiškai nesiskiria nuo tikros medienos, o taikant specialią technologiją galima išgauti ypatingas sendintų lentų tekstūras. Danga „Weathered Oak Decking“ pasirinkta dėl patvarumo ir unikalios faktūros.

Veronika Žvirblė

Interjero dizainerė Veronika Žvirblė | +37061711622