Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero dizaino studija „Aform“

Balsai:
165

VIZIJA

Mokyklos išskirtinumas – šiuolaikiškas požiūris tausoti gamtą. Tokiame svarbiame visuomeniniame projekte didžiausias iššūkis – panaudoti kuo daugiau natūralių medžiagų. Natūralaus medžio stalai susitikimų kambariuose, kavinėse, mokymosi erdvėse, medinės kėdės susėsti pietų prie bendro socialinio valgomojo stalo. Įvairūs iššūkiai ir sprendimų paieškos vedė prie neįtikėtinų rezultatų: pavyzdžiui, lyg ant žemėlapių kontūrais drėkstančių Senamiesčio sienų buvo įkomponuoti augalai.

Džiaugiuosi išsaugojusi Senamiesčio palikimą – senas plytų mūro sienas, ne tik puošiančias koridorius, bet ir jungiančias privačią mokytojų darbo erdvę antrame aukšte. Mokyklos „širdyje“ – atrijuje – įrengtos italų fabriko „Fantoni“ akustinės plokštės kuria ne tik malonią ir jaukią atmosferą, bet ir užtikrina nepriekaištingas akustines koncertų salės savybes.

PARTNERIŲ PRODUKTAI

JUNG. Visi jungikliai ir kištukiniai lizdai parinkti iš LS990 dizaino klasikos kolekcijos. Šios serijos jungikliai, gaminami iš duroplasto arba kelių rūšių metalų, pasižymi kuklia elegancija. Bet kartu ir funkcijų suprantamumu, nes žmonės daug juda įstaigose, kartais nežino, ką kuris jungiklis jungia, ir bijo jį spausti. Šiems produktams siūlome skirti ypatingą dėmesį, jie unikalūs tuo, kad ant jų galima sukurti savo dizainą, kad ir kas tai būtų.

Tai labai aktualu švietimo įstaigoje, ypač kai yra daug skirtingų zonų, be to, tai labai pagyvina interjerą. Taip pat ilguose mokyklos koridoriuose suprojektuoti judesio davikliai, su būvio davikliais projektuojamas sanitarinių mazgų apšvietimas. Projektuojami „Jung Presence Detector“ mini davikliai 3361-1 M WW. Labai pravertė šioje modernioje švietimo įstaigoje būvio ir judesio davikliai, kurie jungia šviesas tik tada, kai trūksta apšvietimo, ir tik tada, kai patalpoje pasirodo žmogus.

Projekte panaudoti „Jung Presence Detector“ mini davikliai 3361-1 M WW, kurie gali jausti judesį trimis skirtingomis kryptimis (ir skirtingai reaguoti), matuoja patalpos temperatūrą ir apšvietimo lygį – taigi valdo ne tik mokyklos šviesas, žaliuzes ir net šildymą!

TARKETT. Ypatingas dėmesys skirtas grindims. Tai buvo pirmas laiptelis, nuo kurio buvo pradėti spalviniai interjero sprendimai. Parinktos vinilinė danga, vinilinė danga plytelėmis ir kiliminė danga. Klasėms projektuojamas šviesios spalvos vinilas, pasižymintis atsparumo dėvėjimuisi ir netgi triukšmo slopinimu vaikštant. Dėl silpnos senamiesčio insoliacijos į patalpas pasirinkta šviesi danga TH 25176050.

Visose kitose patalpose ir net atrijuje buvo pasirinktas vinilas, imituojantis natūralaus ąžuolo dangą, kuri švelniai susilieja su visos mokyklos natūralumo tematika, pasirinktas „TH_HE_Execellence Long Modern Oak Natural-S“ vinilas. Įžengus į bibliotekos aukštą, atsiveria gražus smaragdiniais ir švelniais žalios spalvos atspalviais persiliejantis piešinys, kuris pagerina trečiojo aukšto „Uolos“ erdvės akustiką, padedančią privačiam mokymuisi. Pasirinktas gaminys „THP_Serene Colour 7373-S“.

SCALAMID. Mokyklą juosia metalinė „020 Corten RUST“ tvora iš senamiesčio nuotaiką atitinkančių rūdintojo plieno elementų, o kiemą pagyvino to paties metalo vazonais, borteliais, atramine sienele. Vidinė mokyklos aplinka atspindi miesto, kuriame jie yra įsikūrę, istoriškumą, unikalumą. Tad buvo pasirinkti „Scalamid“. Šis produktas ne tik gražiai susilieja su visa bendra supančia erdve, bet ir pasižymi ilgaamže kokybe.

ISKU. Įėjus į pastatą patenkama į registratūrą, kurios erdvei sukurti panaudotos mokyklos (buvusio „Pergalės“ saldainių fabriko) pastogėje rastos sijos. Asmeninius daiktus galima pasidėti ant natūralių pušies rąstų arba užrakinti juos iš faneros pagamintose spintelėse. Kūrybiniams mokinių darbams eksponuoti iš mokykloje rastų sijų sukurtos degintų ir vaškuotų (kartu sujungtų arba atskirai grupuojamų) sijų instaliacijos.

Klasės kėdės ir stalai pagaminti iš natūralios faneros, dengtos laminatu, dėl praktiškumo ir ilgo naudojimo termino. Klasės kėdžių ir stalų viršutinė dalis pasirinkta baltos spalvos dėl mažos senamiesčio patalpų insoliacijos. Atspindėdamos patenkančią šviesą visi pasirinkti šviesūs paviršiai optiškai didina erdvę. Klasės stalų ir kėdžių kojoms pasirinkta spalva iš standartinės ISKU paletės „Brown 2“.

Smaragdinės spalvos kėdės antrojo mokytojų aukšto koridoriaus erdvėje, turinčios to paties atspalvio kaip ir mokyklos logotipas, pasirinktos iš 100 procentų natūralios vilnos audinio LTH42, trečiojo aukšto erdvėje foteliai ir akustinės pertvaros lenktos formos projektuojamos šviesiai pilkos spalvos iš 100 procentų natūralios vilnos LTH63.

GROHE. Mokyklos kavinės erdvėse suprojektuotas vandens filtras, tad kasdien galima mėgautis skaniu vandeniu. Maišytuvai „Eurocube E Touchless Basin Mixer“ su kubo formos praustuvėmis ir dėl praktiškumo, ir dėl subtilaus dizaino mokykloje panaudoti jutikliniai. Rūsio aukšte prie jogos salės suprojektuotuose sanitariniuose mazguose bei dušinėse panaudoti potinkiniai „Grohe“ prietaisai bei pakabinami tualetai, pisuarai. Duše panaudota potinkinė sistema 36 273 000 su ant vamzdžio pakabinta dušo galva 27 924 001, panaudota iš lubų einanti dušo galva 26 414 000, pakabinamas tualetas 39 427 000 su sensoriniu vandens subėgimo davikliu.

CORIAN. Laboratorijos erdvėje panaudotos neutralios spalvos akmuo, lygus be sudalijimų, kad būtų praktiškas ir atspindėtų į patalpą patenkančią šviesą. Toks pasirinkimas taip pat priderintas prie bendros visos mokyklos klasių ir erdvių stalviršių bei atspalvių koncepcijos, spalva – „Venaro White kv, refined“.

BRASTA GLASS atraminės sienutės panaudotos dušų patalpose rūsyje, prie sporto ir treniruočių salės. Pasirinkta atviro tipo DIJA*3 dušo sienutės sistema.

BMK. Visose klasėse projektuojami išmanūs mokymosi ekranai, kai kuriose netgi po du, nes klasės projektuotos taip, kad stalai nuolat būtų perstatomi, keičiama mokymosi grupių ir stalų išdėstymo vieta pagal projektus ir mokymosi modelius. Panaudoti „Smart Board MX075-V2“ ekranai. Taip pat klasių lubose suprojektuotos hibridinės įrangos į kurias įeina projektorius lubose, ekranas, kolonėlės bei „MeetUp“ nuotolinio vaizdo transliavimo įranga.

Galerijos erdvėje, kur nuolat vyksta darbų ekspozicijos, paskaitos, pamokos, suprojektuotos „Funtronic Floor“, kurios padeda spręsti užduotis, pristatyti projektus, įveiksminti visus parodos / pamokos dalyvius. Jogos salėje rūsyje suprojektuota interaktyvi siena ypač pasiteisina COVID-19 laikotarpiu, kai reikalinga pamokas vesti nuotoliniu būdu. Bibliotekos erdvėje įrengta „Smart Class by Robotel“ kalbų mokymosi laboratorija, nes šioje tarptautinėje mokykloje mokosi ir dirba įvairių tautybių mokiniai ir mokytojai.

BIOWNLIGHT. Panaudotos skirtingos 33 apšvietimo sistemos / scenarijai, vieni svarbiausių mokymosi erdvėse užtikrinti kiek įmanoma artimesnį natūraliai šviesai atitinkantį dirbtinės šviesos spektrą RCI Ra>95 ir RCI R9>90. Panaudoti įleidžiami į akustines lubų plokštes šviestuvai „Skylighter SL-B6-2765-1-R1“. Koridoriuose, kuriuose nevyksta tiesioginis mokymasis, suprojektuojami įleidžiami į lubas LED šviestuvai, keičiantys spektro spalvas iš baltos, mėlynos, rožinės, raudonos, žalios ir kitus atspalvius.

Registratūros erdvėje pasirinkti pakabinami linijiniai šviestuvai iš sendinto vario, primenantys iš degintų sijų gaminto registratūros baldo formą ir struktūrą. Atrijaus erdvėje projektuojami iš visų kraštinių šviečiantys šviestuvai, abiejuose galuose kabinami skirtingame aukštyje, primena tarsi skraidančius elementus ir dera prie skaidrų stiklą laikančių bei skiriančių konstrukcijų sukuriamą žaismingą raštą.

PURSO. Svarbi detalė viso senamiesčio kontekste buvo metalinės žaliuzės, kurios susilieja su raudonų plytų spalvos deriniu. Pasirinkta spalva – RAL8015/RAL8017, langų lamelių profilio tipas – „Helsinki 13815“. Pakilus į trečiojo aukšto bibliotekos erdvę ir patogiai įsitaisius visas dėmesys krinta į praktiškai nematomus stiklus, kurie sujungia skirtingų altitudžių ir tūrių erdves.

Visose klasėse pabrėžiamas atvirumas, todėl kiekvienoje iš jų projektuojami dideli rėminiai langai arba vitrinos, langai su rėmais užtikrina gerą garso izoliaciją tarp klasės ir koridoriaus. Klasėse panaudoti „P50 Uninsulated“ langai su sudalijimais. Visi mokyklos šviestuvai projektuojami išleidžiami ir reikalaujantys mažiau priežiūros, išskyrus erdvėse, kur reikia daugiau jaukumo: kavinės erdvė, mokytojų mokymosi erdvė, įrašų studija ir atrijaus erdvė po skaidriu stiklu.

TOPCOLOR. Mokyklos sienos buvo dažytos klasikiniu baltos spalvos atspalviu „XPERT MATIX 1 CLASS“. Šie dažai ypač atsparūs dėmėms ir intensyviam plovimui, didesnio dengiamumo visiškai matiniai dažai su vaško priedais vidaus darbams. Padengtas paviršius sudaro atsparią dangą, kurią galima valyti drėgnuoju ir sausuoju būdais bei dezinfekavimo priemonėmis.

Interjero dizaino studija „Aform“

Interjero dizainerė, studija „Aform“, Aurelija Slapikaitė Jurkonė; aformstudija@gmail.com; + 370 618 82 376