Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Interjero studija „IKS • DE • SIGN“

Balsai:
263

VIZIJA

,,ME|MO“ – MEnų MOkykla, moderni švietimo įstaiga, skirta žmogui, siekiančiam tobulinti savo žinias meno srityse. Išgirdus frazę ,,moderni švietimo įstaiga“ tikriausiai daugeliui mūsų prieš akis iškyla futuristinis pastatas, kuris savo formomis stebintų kiekvieną. Nors akį džiuginantis vizualas yra labai svarbus, jis būtų bevertis be funkcionalaus suplanavimo, kuris turi būti sujungiamas su moderniais vizualiais sprendimais. Atsižvelgiant į tai, pagrindinė iškeliama problema yra tokia: kaip sujungti modernias technologijas ir mokymuisi palankius dizaino sprendimus, kad sukurta erdvė taptų lyg antrais namais ir mokiniai norėtų nuolat sugrįžti?

Technologijų pasauliui plečiantis ir sparčiai užimant „podiumą“, svarbu nepamiršti senųjų vertybių, kad žmogus, ieškodamas ramybės ir įkvėpimo, visais laikais remdavosi į gamtą, kuri yra viso ko pamatai. Istorinė atmintis išsaugota medžių simbolikoje. Būtent tai yra viena iš priežasčių, kodėl vos įėjus į menų mokyklą dėmesį prikausto dešinėje tvirtai šaknis įleidęs medis. Medis – gamtos dalis, o gamta yra tiesiogiai susijusi su kultūra, prie kurios raidos prisidedame steigdami švietimo įstaigas. Pavadinimas „ME|MO“ taip pat gali būti interpretuojamas kaip žodžio „memory“ (liet. atmintis) trumpinys, kuris pavadinime įprasmina svarbiausią žmogaus galią – atmintį, dėl kurios gali tobulėti, formuoti savo asmenybę ir kaupti naują informaciją.

Informacija yra kintanti ir mūsų erdvė turi būti pritaikyta nuolatiniam naujovių integravimui, tad projektuojamos erdvės kuriamos taip, kad atsiradus poreikiui jas būtų nesunku transformuoti. Klasėse yra skirta speciali vieta stalams sustumti / molbertams paslėpti / transformuoti iš mokymosi klasės į konferencijos erdvę / stiklinės sienelės – ne tik estetiškas elementas, bet ir funkcionalumą užtikrinantis sprendimas. Erdvė yra uždara, tačiau nejaučiama atskirtis nuo kitų zonų. Kadangi dėl šio sprendimo, kaip ir dėl aukštų klases juosiančių langų, patalpa gauna daugiau šviesos, yra skatinamas mokinių produktyvumas ir geriau pasisavinama informacija, kas lemia greitesnį tobulėjimą. Negana to, stiklo sienelės gali būti lengvai transformuojamos ir perstumiamos į kitas vietas, taip iš kurios nors laisvos zonos padarant uždarą, tad mūsų erdvės projektuojamos taip, kad būtų atviros pokyčiams.

BMK „Smart“ interaktyvūs ekranai. Kad būtų pritrauktas jaunimo dėmesys pamokos metu ir sukurtas įdomesnis mokymosi principas, pasirinktas BMK siūlomas interaktyvus ekranas „Smart GX 75“. Šie ekranai tausoja gamtą ir išpildo visus poreikius norint pamoką pravesti inovatyviu būdu.

BiownLight  apšvietimas. Vienas svarbiausių žmogaus organų yra akys. Norint užtikrinti apsaugą gerai regai būtina parinkti tinkamą, kuo natūralesnį apšvietimą. Čia pagalbos ranką tiesia „BiownLight Skylighter“ šviestuvai. Pasirinktas SL-B6-2765-1-S modelis.

BRASTA GLASS – dušo zonos akcentas – pusapvalė dušo kabina ADA. Formos susijungia su visuma ir sukuriamas futuristinis vaizdas.

CORIAN – WC ir dušo zonoje pasirinkti „Silver Birch“ ir „Sand Storm“ stalviršiai. Lieto akmens savybės leidžia išgauti vientisą vaizdą be sujungimų ir džiaugtis lengva priežiūra.

GROHE – mokytojų kambaryje pasirinktas „Minta Touch“ maišytuvas. Lengvas dizainas ir „Touch-activated“ funkcija padeda išvengti nereikalingo kontakto liečiant maišytuvo valdiklį.

ISKU – antro aušto laisvalaikio zoną spalvomis papildo „ISKU Kivikko Kaarl“ pufai. Puikus sprendimas zonai, kuri gali lengvai transformuotis į peržiūrų erdvę. Pufai gali būti naudojami ir kaip stendai sustatyti maketams.

JUNG – kuriant modernią ir inovatyvią įstaigą parinkta KNX sistema. Centralizuotas valdymas pagreitina kiekvienos zonos pritaikymą pagal poreikius. Taip pat naudojami LS990 jungtukai.

PURSO – fasadiniai langai parinkti LK78X. Šie trisluoksniai langai izoliuoja klases nuo išorinio triukšmo.

SCALAMID apdailos plokštės yra atsparios dėmėms, bakterijoms, joms reikia mažai priežiūros, tad mūsų projekte pritaikytos tamsesnės plokštės: „WLC 218 318 C industrial grey“ plokštė mokytojų kambaryje bei „WLC 217 318 A industrial black“ plokštės pirmo aukšto tualetuose – būtent tose zonose, kuriose dažniausiai ypač norisi švaros.

Sukurti betono imitacijai pasirinkta TARKTETT siūloma vinilinė grindų danga „Timeless Concrete Light Grey“. Praktiškas sprendimas didelėms erdvėms, kuriose norisi sukurti subtilų vaizdą.

Dušo zonoje pasirinkti ypač vandeniui atsparūs matiniai TOPCOLOR XPERT MATIX S 6000-N dažai. Kitose erdvėse naudojami S 1000-N dažai.

Interjero studija „IKS • DE • SIGN“

Interjero studija „IKS • DE • SIGN“; signiksde@gmail.lt; + 370 639 28 566