„DIZAINAS X. RYTOJUS – ŠIANDIEN“ (pasibaigęs)

Julijos Interjeras

Balsai:
70

VIZIJA

Ateities būstas – koks jis? Inovatyvus, technologiškas, išmanus, tvarus, estetiškas – be abejo. Esant dabartinei pasaulinei situacijai, vis labiau kyla privataus būsto paklausa bei jam keliami reikalavimai, nes tai tampa ne tik visaverčio poilsio, bet ir darbo vieta, kurioje kiekvienas šeimos narys nori jaustis patogiai, ramiai, kaip namie.

Mano ateities būsto vizija – tai technologinė pažanga ir kartu grįžimas atgal mintimis, savo siela. Grįžimas ten, kur pažanga dar nepalietė gamtos, jau sukūrusios viską, kas yra tobuliausia, tvariausia bei ekologiškiausia. Siūlomo interjero filosofija – sąmoningas asketizmas, atsisakant nebūtinų dalykų bei savęs ir gamtos sąlyčio puoselėjimas. Įkvėptas etninių motyvų, natūralių, šiurkščių, bet kartu šiltai jaukių tekstūrų, interjeras tarsi kviečia į savo glėbį. Ateik, pasiklausyk vėjo pasakų, ištiesk ranką – pajusk rytinės rasos kvapą; o pažiūrėk ten – išdrįsk savo pėdoms leisti pasimėgauti rankomis pinto kilimėlio šiluma. Ar girdi? Tai senos gentys šnabžda, norėdamos atskleisti gyvenimo išminties paslaptis… Ar matai ten, tarp šakų, laipioja beždžionėlė? Susijaudinai? Iškvėpk, mėgaukis atradęs save, ramybę, mėgaukis būdamas namie.

Namo erdvės suskirstytos į privačią ir bendro naudojimo. Privati erdvė atskirta, tačiau pasiekti svetainę iš jos galima naudojantis atskiru įėjimu. Tambūre suprojektuotas svečių sanitarinis mazgas – būtina priemonė šiomis dienomis higienai palaikyti. Visos namo patalpos labai erdvios, dėl 4 m lubų aukščio bei panoraminių langų ir stogo dalies maksimaliai absorbuojamas natūralus apšvietimas, o tai ypač aktualu mūsų klimato sąlygoms.

EQUITONE. Fasadams panaudotos tiesių linijų „Equitone LT20“ su grioveliais. Architektų sukurtos plokštės puikiai atspindi natūralumo koncepciją dėl cemento tekstūros ir subtilaus grubumo.

JUNG. Apšvietimui valdyti pasirinkti minimalistiniai LS 1912 serijos, retro stiliaus jungikliai bei kištukiniai lizdai. Name naudojama KNX sistema, sujungianti daugumą multimedijos funkcijų ir turinti centralizuotą valdymą. Tai tampa ypač aktualu šiomis dienomis, turint omenyje nuolatinę laiko stoką bei didėjantį technologijų skaičių žmogaus aplinkoje.

RENVERSA. Name įdiegta langus dengiančių išorinių užuolaidų išmanioji sistema, tačiau miegamojo zonos jaukumui sukurti neatsisakyta klasikinio užuolaidų varianto. Pasirinktas patvarus mėlynai pilkas natūralaus pluošto audinys, visiškai blokuojantis saulės šviesą. Užuolaidoms panaudota elektroninė valdymo sistema.

GROHE. Virtuvėje naudojamas tamsaus atspalvio, U formos plautuvės maišytuvas „Grohe Minta“. Maišytuve yra keraminė valdymo rankenėlės kasetė „Silkmove“, kuri suteiks itin lengvą valdymą, o technologija „StarLight“ išlaikys chromo blizgumą, neleis jam nublukti ir suteiks didesnį atsparumą įbrėžimams. Maišytuvo snapą galima pasukti 0–150 arba 360 laipsnių kampu.

Vonioje „Lineare 19577001“ maišytuvo ir dušo sistema su technologijomis „StarLight“ ir „Silkmove“, turinti temperatūros daviklį.

GEROS GRINDYS. Stiliaus vientisumui palaikyti viso namo grindims padengti naudojamos plytelės „Wood Essence Cold GT8A R10 Finish C2“, išsiskiriančios natūralaus medžio tekstūra bei turinčios blankiai pilką atspalvį, derinamą prie rustikinių patalpų sienų.

EASE BALDAI. Didelis audinių ir furnitūros medžiagų asortimentas bei universalus baldų dizainas suteikė galimybę parinkti koncepciją atitinkančius produktus. Svetainės erdvei  išrinkta „Mobitec“ gamintojo kėdė „Pamp 22“ ir „Sits“ gamintojo pakojis iš kolekcijos „Bianca“, minkštojoje zonoje kavos staliukas „Pamp T0500“, virtuvės zonoje kėdės „Pamp C17“.

GAJA DECOR GROUP. Vonios kambaryje gamtinei tematikai pabrėžti naudojama sieninė stabilizuotų augalų sienelė su įmontuotais vonios veidrodžiais.

KAMĖ. Vonios kambaryje naudojama stiklinė dušo sienelė „1532 Brown/Black“, susiliejanti su interjeru dėl savo lengvos konstrukcijos, neturinčios šoninių pertvarų ir durų. Šalia vonios ACW2/90 ąžuolo masyvo suolas, puikiai pritaikytas didelio drėgnumo patalpoms. Jo dizainas atitinka etninį kontekstą.

THINK LIGHT. Apšvietimo įrenginiams šiame projekte skirtos dvi funkcijos: techninis apšvietimas bei dekoratyvinis. Techniniam apšvietimui formuoti naudojamas „Inodesigh Flos Black 205“ sieninis bei subtilių linijų minimalistiniai pakabinami šviestuvai „Kreon“.

LAUFEN. Vonios kambaryje vonia „Laufen Il Bagno Alessi One 3200 Bench Bathtub“ komplektuojama su sėdėjimo bloku. Prie šios stambių bei aptakių formų vonios puikiai dera apvalūs „Laufen“ praustuvai su cilindro formos maišytuvais. Dar vienas dalyvis šioje erdvėje – unitazas „Laufen Cleanet Riva“ su higieninio apiplovimo funkcija. Technologiškas, pritaikytas sveikatai, higienai bei aplinkos švarai.

ARTFIKSA. Vonios sienai užbaigti naudojamos koncepcijai puikiai tinkančios rustikinės plytelės „Pierre Cream“. Jų blankus, pilkšvai šiltas atspalvis bei nelygi, grublėta, stambi tekstūra puikiai dera prie namo sienų apdailai naudojamo tekstūrinio tinko cemento pagrindu.

DIMENSE. Vienas iš miegamojo akcentų – sienos už galvūgalio dekoras su 3D efektu. Efektui sustiprinti naudojamas struktūrinis dažas. Sienos tekstūra išryškėja esant subtiliam naktiniam apšvietimui.

Julijos Interjeras

Julija Žilcova „Facebook“/„Instagram“ @julijosinterjeras, el. p. julija.zilcova@gmail.com, tel. nr. +370 602 35 810