Jūratė Miliauskaitė

Balsai:
48

 

VIZIJA

Tributis namas (194 m2) su 79,8 m2 vidaus kiemu – „Saulės miestas“.

Industrinio dizaino objektas, kuriame dominuoja betonas ir medis. Tai tributis, skirtas trumpiems apsistojimams ilgai vienoje vietoje neužsibūnantiems žmonėms. Namo idėja kilo iš dainos „Saulės miestas“, kurioje saulės spindulius perteikia betonu dengtos lentos ir vidaus apšvietimas.

Nuogos betoninės sienos minimaliam interjerui suteikia žavesio. Neperkrautą, sąlyginai tuščią interjero dizainą lėmė karas su Ukraina ir bėgantys Ukrainos žmonės. Šio namo paskirtis – tarytum laikinai atstoti savus namus, bet kartu priminti, kad tai tik laikina vieta – saugi vieta. Prieš daugelį metų laužas centre ir žmonės aplink simbolizavo bendrumą, taip ir šios terasos namo centre paskirtis – suburti žmones.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Kaip išmaniųjų sistemų pagrindas naudojama KNX sistema. Objektui naudojami klasikiniai dizaino jungikliai „LS 990“, kuriems skiriamas ypatingas dėmesys, nes ant jų galima susikurti dizainą. Šiuo atveju siekiama, kad mygtukai tarsi susilietų su sienomis, imituojant betono raštą ar virtuvės plytelių atspalvį. Tai ne tik pagyvina interjerą, bet ir padaro juos nematomus, tarytum išmanusis namas juos paslepia norėdamas viską kontroliuoti pats.

Miegamųjų zonose naktiniam apšvietimui naudojami kryptiniai juodos spalvosplug & light“ LED šviestuvėliai, pritvirtinami magnetu, skleidžia lengvai reguliuojamą šviesą ir leidžia naujai pažvelgti į vidaus patalpų apšvietimą. Siekiama, kad interjere šviestuvai nedominuotų ir, esant poreikiui, būtų galimybė juos pakeisti į kitą modelį.

Puikus sprendimas – kištukiniai lizdai su USB krovikliais: itin praktiškas ir funkcionalus sprendimas, siekiant sutaupyti vietos ir papildomų kištukinių lizdų.

Išmaniajam namui valdyti naudojamas „Smart Control SC5“ ekranas.

Vonių kambariuose naudojami būvio ir judesio davikliai – tai funkcionalus sprendimas greitai patekti į apšviestą patalpą, o nustačius automatizaciją ir sekant patalpų užimtumą šis sprendimas taupys ir energiją.

SAPA. Namui naudojama SAPA 1086 gerai izoliuota langų sistema, pagrįsta tvirta konstrukcija ir mažinanti garsą. Didesnio buto interjere 2 aukšto kambariams atitverti naudojama SAPA 2086 durų sistema.

COSENTINO. Vidaus interjere nuspręsta naudoti „Silestone®“ kvarcinius paviršius, kurie yra labai atsparūs dėmėms ir rūgštims ir lengvai prižiūrimi. Tvarumas ir inovacijos susijungia į paviršių, sudarytą iš mineralų ir perdirbtų medžiagų, kurios suteikia spalvų gylio ir daug panaudojimo galimybių.

Kadangi atsparus įbrėžimams ir smūgiams, „Silestone®“ „Blanco Stellar 13“ naudojamas vonios kambario grindims.

Pagyvinti virtuvės zoną pasirinkta „Silestone®“ „Arcilla Red“ spalva, kuri virtuvės baldą padaro išskirtinį ir ryškesnį: padengiant jo stalviršį, nugarėlę ir šonines nišos sieneles.

„Dekton®“ – atsparus dilimui. Tai yra puikus pasirinkimas sudėtingiems darbiniams paviršiams, pasižymintis atsparumu karščiui. „Dekton®“ „Aeris“  spalvos plokštė, derinama prie lauko terasinių grindų,  suleidžiama vienu lygiusu lentomis, kad būtų pagrindas lauko židiniui pastatyti.

MEDŽIO APDAILA. Pasirinktos trisluoksnės parketlentės „Boen Castle Live Pure“ ąžuolas Brazilian Brown“ (209 mm pločio).

LAUFEN. Vonios keramika pasirinkta balta su elegantišku reljefu iš „SONAR“ kolekcijos. Reljefas pasirinktas derinant su vidaus apšvietimo linijomis, kurios atsikartoja ant kriauklių ir laisvai pastatomos vonios.

Vonių baldams pasirinkta „F-150 Boutique“ kolekcija: subtilūs, lakoniški, tačiau erdvūs tūriai su natūralaus, šviesaus ąžuolo medžio faneruotės apdaila ir suplonintomis briaunomis, harmoningai derantys prie praustuvų  ir industrinio vonios kambario. Ši tekstūra diktavo ir faneruotės pasirinkimą viso namo baldų medžiagiškume.

Spintelė po kriaukle panaudota netradiciškai: įleista į betoninę detalę. Tai suteikia žavesio. WC patalpoje naudojamas šveicariškas „Cleanet Riva“ unitazas su apiplovimo funkcija. Malonus prabangos pojūtis, užtikrinantis maksimalią higieną ir komfortą bei naudojimosi malonumą. Keraminis korpusas elegantiškai slepia sumanias „Cleanet Riva“ technologijas. Naudojamas juodas stiklinis sensorinis nuleidimo mygtukas. Nesudėtingi, intuityviai valdomi (unikaliu integruotu valdikliu, nuotoliniu pulteliu ar tiesiog mobiliąja programėle telefone).

VILNIAUS EJOTRA. Kuriant vientisumą eksterjere, netradiciniam terasos sprendimui – ji yra namo centre – pasirinkta „Twinson“ (kompozitinės) 286 sidabrinio ąžuolo spalvos terasų danga. Šviesi, jauki medienos išvaizda susilieja su lauko šviesių grindų danga. Tai itin kokybiškos, medžio savybių, nesideformuoja, lengva prižiūrėti ir ilgaamžiškos.

GROHE. Puikiai subalansuotos išorės proporcijos ir techniškai pažangi vidinė konstrukcija lemia „SPA Allure“ kolekcijos grožį ir neprilygstamus rezultatus. Cilindro formos siluetai ant kvadratinio pagrindo kuria minimalistinę estetiką, puikiai derančią prie industrinio interjero. Naudojami ir šios kolekcijos aksesuarai: lentynėlės, kabliukai.

Nepamirštama ir virtuvės zona, kurioje naudojamas „GROHE Blue Home“ čiaupas tiekia filtruotą ir nefiltruotą vandenį. Naudojama „GROHE Ondus“ programa mobiliajame telefone praneš apie filtro, CO2 pakitimus, taip pat automatiškai galėsite valdyti nustatymus. Su „GROHE Red“ jūs turite standartinį virtuvės maišytuvą, tiekiantį verdantį vandenį, o tai pagreitina maisto ruošimą ir sutrumpina laiką, praleidžiamą virtuvėje. Prie viso komplekto naudojama chromuota K700U iš apačios klijuojama plautuvė.

DARKSIDEWOOD. Degintos medienos fasadai DARKSIDEWOOD CARBON derinami su betonu. Tai deginta, nešukuota mediena, paruošta naudojant autentišką „yaki sugi“ technologiją. CARBON metodu apdorota mediena – pati atspariausia atmosferos ir laiko tėkmės poveikiams. Šia mediena dengiamos dviejų dalių korpusų plokštumos: sienos ir stogas, imituojant dėžę. Pasirinktas DARKSIDEWOOD CARBON ąžuolas 145 mm – itin mėgstamas kokybės ir ilgaamžiškumo simbolis. Ši mediena yra atspari drėgmei, puvimo procesams bei grybeliui. CARBON apdeginimo technologija sustiprina natūralias ąžuolo savybes ir jį apsaugo užtikrindama, kad šios medienos paviršiai ilgai tarnaus ir puoš jūsų namus ilgus metus.

VITTALLI. Įtempiamos lubos įrengtos tik miegamuosiuose. Jų paskirtis – sušvelninti betono sienų gausą ir suteikti jaukumo. Lubose naudojama bėginė apšvietimo sistema SLOTT. Renkantis vidaus apšvietimą vadovautasi principu – kuo mažiau detalių. Bėginė apšvietimo sistema SLOTT pasirinkta neatsitiktinai, ja siekiama perteikti saulės spindulių idėją kiekvienoje erdvėje. Patvari konstrukcija, universalumas, atsparumas mechaniniams poveikiams ir energetinis taupumas. Bėginės sistemos efektyviai ir tolygiai apšviečia erdvę ir sunaudoja mažiau energijos. Galimybė sukurti įvairaus ilgio konstrukcijas ir jų formas. Šviestuvai sudaro bendros šviesos judėjimo pojūtį erdvėje, tarsi prasiskverbiantys iš sienos kaip saulės spinduliai.

BALDAI NAMAMS. Daug dėmesio buvo skirtas minkštų baldų parinkimui. Interjere siekiama kuo mažiau detalių, bet išskirtinio dizaino ir kokybės. Baldai – tai pagrindinis akcentas laikinuose namuose.

Svetainės erdvėms pasirinkta moderni sofa ir fotelis „Prianera Tosca“. Veliūrinis audinys ir elegantiškos baldo formos puikiai dera tarpusavyje.

Mažajame bute naudojamas fotelis „Mok“a turi ne tik funkciją, bet ir savo formomis atlieka skulptūros paskirtį, kur industriniame interjere stovi tarsi meno kūrinys. Fotelio dizainu, apšvietimu ir veidrodžio atspindžiais siekiama sukurti mažą galerijos atmosferą.

Miegamojo erdvėje pasirinkta griežtų, stambių formų miegamojo lova. Svečių kambario zonoje elegantiškas darbo stalas „Slim Office“ derinamas su minimalistinio italų dizaino knygų lentynomis „Press“.

Jūratė Miliauskaitė

„Design JM studija“ Jūratė Miliauskaitė Laurinaitienė jurate@designjm.eu + 370 620 10 516