Karolis Vaikšnys

Balsai:
11

 

VIZIJA

Tolima ateitis. Kiekvienas žmogus ieško ramybės nuo kasdienybės suirutės – ramaus kampelio, kuriame jis galėtų pabūti su savimi. Toks yra ir šis projektas. Visiškai atskirtas nuo automobilių šurmulio, giliame miške esantis betoninis minimalistinis pastatas – tai tarsi aliuzija į kiekvieno mūsų bunkerį, kurį norime susikurti šiame neramumų pilname pasaulyje. Planiniai sprendiniai paprasti, suteikiantys galimybę pasitelkti vaizduotę ir kiekvienam iš mūsų išsikelti klausimą – kiek mums visko reikia?

Namo erdvės suskaidytos į pagrindines – būtiniausias norint gyventi – didelė svetainė kartu su virtuve, iš kurios tiesiai patenkama į darbo zoną. Darbo zona turi didelę vitriną, už kurios – želdinimo sprendiniai ir už jų – betonas. Toks sprendimas pasirinktas tam, kad žmogus, dirbantis iš namų, liktų netrukdomas kasdienybės šurmulio ir galėtų susitelkti į savo užduotis – žinant vis mažėjančias žmonių susifokusavimo galimybes tai labai aktualu. Name yra trys miegamieji. Vienas iš jų – pagrindinis, su pereinama drabužine ir atskiru sanitariniu mazgu. Tai tarsi neatsiejama šiuolaikiško būsto dalis. Name esanti įgilinta terasa – tai dar viena ramybės oazė, kuri tarsi ir sukuria uždarą erdvę, bet kartu ir susijungia su išorine gamta. Name nerasite televizijos. Pagal mano ateities prognozes – tai nebereikalingas elektronikos prietaisas. Visas naujienas rasime internete, o jei jau norėsis didesnio ekrano filmui ar kokiai kitai medijai, tam yra projektorius su išsiskleidžiančiu ekranu.

Ateities „NamasX“ turi būti pajėgus apsirūpinti visa reikalinga energija – tam visas stogas skirtas saulės baterijoms.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Projekte naudojami „LS Zero“ serijos jungikliai ir kištukiniai lizdai, įleidžiami į sieną. Praktiškai nepastebimi. JUNG siūlomi išmanieji įrenginiai namui valdyti įrengiami prie įėjimo zonos.

SAPA. Norint pasiekti kuo mažiau matomus langų rėmus ir taip sukurti jungtį tarp išorės ir vidaus buvo pasirinkti SAPA 2160S produktai – siauri langų ir stiklinių durų rėmai leido sukurti beveik nenutrūkstamus stiklinius fasadus, kurie suteikia lengvumo sunkiam betonui.

MEDŽIO APDAILA. Grindų dangai buvo pasirinkta trisluoksnės parketlentės „Boen Plank Live Pure Ąžuolas Elephant Grey 181 MM“. Šios medinės grindys puikiai dera prie bendro interjero ir padeda surasti harmoniškumą bei estetiškumą kartu su kitomis pasirinktomis apdailos medžiagomis.

LAUFEN. Pagrindinio miegamojo vonios kambariui buvo pasirinkta dizainerės Patricios Urquiolos „Laufen“ sukurta praustuvų kolekcija pavadinimu „SONAR“.

VILNIAUS EJOTRA. Terasos grindys turi būti ilgaamžės. „Twinson Terrace“ grindų gamybai naudojama unikali technologija – medžio dulkių ir plastiko (PVC) granulių mišinys, kuris panaikina blogąsias ir išlaiko gerąsias medžio savybes. Tai suteikia galimybę grindis eksploatuoti nebijant pasekmių ir galimybės susidėvėti.

GROHE. „GROHE Blue Home“ siūloma technologija iš praustuvės maišytuvo gauti mineralizuotą vandenį – tai vienas iš inovatyviausių įrenginių (žr. virtuvės vizualą). Kokybiškas vanduo gyvybiškai svarbus kiekvienam iš mūsų organizmų ir su mineralais gaunami vitaminai padeda gerinti sveikatą.

DARKSIDEWOOD. Tai akcentinė medžiaga, kuri šiame name pritaikyta miegamojo kambaryje. Raminanti „DARKSIDEWOOD GREY“ būdu apdorotas maumedis išvaizda padeda susitelkti ir atsipalaiduoti savo neiššaukiančia išvaizda.

VITTALLI. Visame name pasirinkta naudoti VITTALLI siūlomas įtempiamas matines lubas, kurios suteikė galimybę paslėpti apšvietimą ir kitus pastatui būtinus įrenginius – ventiliacijos angas ir pan.

BALDAI NAMAMS. Pasirinktas minkštas kampas „Nabucco“ dvelkia prabanga ir paprastumu. Spalva puikiai kontrastuoja su dekoratyvine siena ir taip suteikiama žaismingumo ir aktyvumo pagrindinei namo erdvei.

Karolis Vaikšnys

3D artistas Karolis Vaikšnys karolis.vaiksnys@gmail.com + 370 679 78 869