„Workspace - smart space" (PASIBAIGĘS)

A01 ARCHITEKTAI / VIZUALIZACIJŲ KŪRĖJAI „3DG“

Balsai:
32

Modernaus biuro idėja paremta šiuolaikinio gyvenimo dinamika. Nuolat kintantys išoriniai veiksniai lemia antropogeninių procesų evoliuciją, versdami ieškoti išeičių naujiems iššūkiams. Suprasdami, kad pastovus darbo aplinkos scenarijus neatitinka globalių aktualijų, o tai ypač aiškiai galime matyti pasaulinės pandemijos akivaizdoje, sukūrėme erdvę darbui, laisvalaikiui ir komunikacijai, kuri galėtų prisitaikyti tiek prie individualių žmogaus, tiek prie platesnių – aplinkos – poreikių. Anksčiau vyravę projektavimo standartai, tokie kaip funkcionalumas, estetika, praktiškumas, tvarumas ir kt., pasipildė naują formą įgavusiu saugumo kriterijumi. Nors saugi darbo aplinka yra įrėminta ne viena teisine reguliacija ir gali būti, kad naujos Pasaulio sveikatos organizacijos teikiamos rekomendacijos šiuos įstatus pakeis, projektuotojai šį iššūkį turi priimti jau dabar. Planuodami bendradarbytės erdvę naujus saugumo standartus pritaikėme nusistovėjusiam sėkmingos darbo erdvės etalonui. Kuriamos individualios darbo vietos – „kapsulės“, kurių kiekį ir poziciją galima nesunkiai pakeisti. Kitose biuro patalpose taikomi panašūs planavimo principai, atitinkantys įvairius darbo dienos siužetus, kurie visi prasideda nuo rankų plovimo tik patekus į patalpas. Visai erdvei formuoti naudojami lengvai valomi antibakterinių savybių turintys paviršiai ir medžiagos. Žmonių susibūrimo vietose numatomas ultravioletinių spindulių apšvietimas, veikiantis darbo valandoms pasibaigus. Pastarasis koordinuojamas su patalpų vėdinimu, teikiančiu filtruotą orą į patalpas. Sistemos darbas adaptuojamas prie įvairių įmanomų scenarijų. Kurdami šią erdvę, kiekvienai funkcinei detalei kėlėme aukštus estetikos standartus, siekdami ne tik saugios darbo aplinkos, tačiau ir naujo analogiškų patalpų projektavimo standarto dizaino lygmeniu. Tam pasitelkėme šiuos produktus.

JUNG. JUNG „Le Corbusier“ spalvų „LS 990“ serijos kištukiniai lizdai su A ir C tipo USB jungtimis montuojami trumpalaikio naudojimo darbo vietose virš stalviršio, kad lankytojams būtų patogu naudoti. Įdiegta valdymo sistema JUNG KNX visus pastate integruotus išmaniuosius sprendimus – nuo į saulės šviesą reaguojančių žaliuzių ir automatizuoto apšvietimo valdymo iki išmaniosios posėdžių kambarių rezervavimo sistemos – leidžia sujungti į vieną visumą ir valdyti centralizuotai. Sistema darbuotojams užtikrina aplinkos kokybę ir pasitenkinimą, o pastato valdytojui – efektyvų išteklių panaudojimą.

DANGŲ STUDIJA. Ypač atspari ir iš tvarių medžiagų sukurta „Tarkett Iq surface“ serijos vinilinė homogeninė grindų danga virtuvės ir susitikimų zonose („Rouge accent“) bei darbo vietose („Contrast Airy“). Akustikai pagerinti parinkta „Balsan“ kiliminė danga: „Nexus“ kolekcija virtualių susitikimų kambaryje bei „Ultrasoft Concept“ kolekcija stalo teniso kambaryje (kodas 340).

MAPEI. „Ultratop“ dekoratyvinio betono grindų danga bendrosiose zonose.

ARTFIKSA. Didelio formato plytelės sanitariniuose mazguose – „Mykonos | Atrio Grey“; „Mykonos | Metalic Oxido“.

GAJA DECOR GROUP. Stabilizuotų augalų kompozicijos vonios kambariuose ir susitikimų erdvėse.

NARBUTAS. „Arper“ darbo kėdės „Catifa Up“, „Arper“ – konferencijų kėdės „Saya“, „Arper“ krėslai „Colina“ ir „Catifa 80“, „Pedrali“ stalai „Lunar“, „Bachmann“ ergonominis lankstus monitoriaus laikiklis „ZG1 Monitor Arm“.

THINK LIGHT. Bendrajam apšvietimui panaudotos bėgelių sistemos, kuriose sumontuoti ne tik šviestuvai, bet ir įvairūs davikliai bei jutikliai (gaisriniai, apsaugos, judesio, CO2 ir t. t.). Šviesos stiprumas, naudojant KNX sistemą, valdomas automatiškai, atsižvelgiant į natūralaus apšvietimo intensyvumą, o dirbtinė šviesa savaime įsijungia ir ima ryškėti nykstant natūraliai šviesai. Išskirtinio dizaino „Flos“ šviestuvai „Belt“ hole tampa pagrindiniu akcentu, pasitinkančiu ir palydinčiu pastato lankytojus.

KAMĖ. Dušo durys, padėklai, praustuvai „Tondo“, potinkinis praustuvo maišytuvas, aksesuarai.

GEBERIT – „Geberit Sigma“ potinkinis bakelis, vandens nuleidimo mygtukai.

 

A01 ARCHITEKTAI / VIZUALIZACIJŲ KŪRĖJAI „3DG“

A01 ARCHITEKTAI / VIZUALIZACIJŲ KŪRĖJAI "3DG"