„Workspace - smart space" (PASIBAIGĘS)

Įkurės

Balsai:
49

KONCEPCIJA

Šiuo metu vis daugiau žmonių dirba savarankiškai. Ir nors toks darbo principas neretai atrodo lyg svajonė, dažnai patogią darbo vietą sukurti namuose tampa dideliu galvos skausmu. Problema tampa ne vien patogios darbo vietos įsirengimas, ne kasdien reikalingų pasitarimų erdvių ar kopijavimo įrangos trūkumas, bet ir negebėjimas susikaupti erdvėje, kur įprasta buitis, o ne darbas… Tad nenuostabu, kad vis labiau populiarėja bendradarbystės erdvės – tokiose vietose žmogus gali atitrūkti nuo namų rūpesčių ir patogiai koncentruotis į darbą. Deja, ir šios erdvės ne visada įkvepia dirbti – ne paslaptis, kad dėl tokioje erdvėje dirbančių žmonių gausos natūraliai atsiranda chaotiškumo, kuris erdvės naudotojui neprimena išsilaisvinimo iš buities. Tad manau, kad patraukli bendradarbystės erdvė turėtų būti itin harmoninga (turint omenyje ir bent minimalaus chaoso egzistavimą).

Ši bendradarbystės erdvė – moderni šiltnamio interpretacija, šiltnamio, kuriame buriasi, bendrauja ir auga įvairiausi laisvai samdomi specialistai. Patalpos skirtos tiek stalų, tiek atskirų darbo erdvių nuomai. Visų kuriamų erdvių sąsaja tampa horizontali linija, padalijanti erdves į pritemdytą bei šviesos kupiną fonus. Tamsioji interjero dalis turi užkoduotą neišvengiamą chaotiškumą – objektų ir tonų gausa užpildo šią erdvę, šie tonai ne tik interjero detalės, bet ir žmogus bei jo atsinešami objektai. Baltas fonas – pastarojo priešingybė – tvarka, kurios trūksta dažnoje darbo aplinkoje, tad šiam sprendiniui skiriama didesnė erdvių dalis. Patalpose kuriama paveiki šviesos ir chaotiškumo harmonija. Maksimaliam komfortui sukurti naudojami šiuolaikiški, ergonomiški sprendiniai.

PRODUKTŲ PASIRINKIMAS

GAJA DÉCOR GROUP. Šiame interjere pagrindiniu balto fono akcentu tampa krentančių augalų kompozicijos. Tai natūralūs augalai, stabilizuoti pasitelkiant šiuolaikines technologijas, tad jų nereikia prižiūrėti, laistyti, persodinti, jie apsieina be tiesioginių saulės spindulių ar specifinio augalų apšvietimo. Šios augalų instaliacijos unikalios, nes yra rankų darbo, jos suteikia erdvėms natūralumo ir atgaivos.

THINK LIGHT. Darbo erdvėse itin svarbu išlaikyti tolygią, nevarginančią šviesą – bendram apšvietimui sukurti naudojami „Tal led“ profiliai „Boriti“ bei puikiai prie lubų su nuolydžių prisitaikantys paviršiniai, reguliuojamos krypties šviestuvai „Tal Pandora“. Virtuvės zonoje, norint išlaikyti minimalistiškumą, panaudoti pritinkuojami lubiniai šviestuvai „Tal Mini intana“. Patalpose su aukštomis lubomis išlaikyti darbo zoną idealiai apšviestą gan sunku, tam pasitelkti integruoti „Erco“ stalų šviestuvai „Lucy“, užtikrinantys tinkamą šviesos srautą kiekvienoje darbo vietoje. Privačiuose darbo kabinetuose norint išlaikyti erdvių lankstumą – galimybes persistumdyti baldus – parinkti „Molto luce“ toršerai „Lens f“, ne tik puikiai apšviečiantys darbo erdvę, bet ir dar didesniu šviesos srautu paryškinantys lubų erdvę. Visame interjere taip pat taikomi paslėpto šviesos diodų apšvietimo sprendimai, išryškinantys tokias interjero detales kaip stabilizuoti augalai. Visiems apšvietimo scenarijams veikti dar sklandžiau padeda automatinė šviesos valdymo sistema, leidžianti taupyti elektros energiją nenaudojamose darbo vietose.

JUNG. Išmanioji KNX automatizavimo sistema leidžia sujungti patalpų apšvietimo, multimedijos, šildymo, vėsinimo, vedinimo bei kitas funkcijas ir jas valdyti centralizuotai. Toks valdymas užtikrina komfortą ir taupumą (ne darbo metu visos šios sistemos persijungia į ekonominį režimą). Į KNX sistemą integruota patalpų prieigos kontrolė užtikrina itin patogų ir saugų patalpų užimtumo valdymą.

MAPEI. Teracas – naujai atrasta sena technologija, kuri vis dažniau taikoma moderniam ir unikaliam interjerui. Ši besiūlė danga itin atspari ir ilgalaikė. Šiame interjere panaudota „Ultratop“ teraco danga su monochrominiais akmenėliais ir šilto tono bazės atspalviu, kuris suteikia šiai kiekviename centimetre unikaliai dangai papildomo žaismingumo.

DANGŲ STUDIJA. Svarbiu šio interjero akcentu tampa grindų dangos. „Balsan“ serijos „Urbanist“ grindų danga privačiuose kabinetuose bei konferencijų erdvėse montuojama kiek nestandartiškai – ne tik ant grindų, bet ir ant sienų sukuria ne tik jaukų foną, bet ir gerina patalpų akustiką.

NARBUTAS. Bendradarbystės erdvėje labai svarbi akustika, būtent dėl to bendroje darbo erdvėje pasirinktos „+Halle“ sofos ir foteliai „Nest“ bei „Buzzi“ izoliuotos darbo vietos „Take shelter“, taip pat įvairiose erdvėse panaudoti „Buzzi“ dekoratyvūs akustiniai apskritimai „Silent signals“. Taip pat labai svarbūs ir patogūs – pagal poreikį lengvai perkeliami baldai, tad poilsio zonose naudojami lengvai perkeliami „Inclass“ staliukai „Lan“, o visose darbo ir poilsio zonose parinkti įvairiaspalviai „Arper“ stalai ir kėdės bei „Emu“ baro kėdės „Riviera“. Dar svarbus patogumas po ranka, tad konferencijų kambariuose pritaikyti – „Arper“ stalai „Cross“ su integruota elektronikos krovimo bei valdymo dalimi. Darbų aptarimus vykdyti daug patraukliau nuteikia „Lintex“ stacionarios ir mobilios rašymo lentos „Air“ ir „One“ bei joms skirti aksesuarai.

ARTFIKSA. Ispaniškos, aukščiausios rūšies „Pavigrés“ serijos „Unicolor“ blizgios sienų plytelės sukuria tamsų, gilų foną atspindžiais padidinantį erdvę ir leidžiantį išryškėti sanitarinių mazgų santechnikai ir keramikai.

KAMĖ. Privačiame vonios kambaryje naudojama itin funkcionali „D-line“ serijos vonios spintelė su „Manisa“ praustuvu ir maišytuvu bei minimalistinė dušo kabina skaidriu stiklu ir juodo metalo detalėmis susiliejanti su interjeru.

GEBERIT. Patalpose, kuriomis naudojasi daug žmonių, labai svarbi švara ir higiena. Bendruose sanitariniuose mazguose panaudoti jutikliniu būtu valdomi maišytuvai „Piave“ bei jutikliniai „Sigma 10“ serijos vandens nuleidimo mygtukai, suteikiantys itin higienišką valdymą be kontakto. Visuose sanitariniuose mazguose panaudoti „Acanto“ serijos pakabinami berėmiai WC – ne tik supaprastina puodo valymą, bet ir suteikia vandens taupymo galimybę. Bendruose sanitariniuose mazguose taip pat panaudoti „Geberit“ „Variform“ po stalviršiu montuojami praustuvai, užtikrinantys dar lengvesnį valymą. Privačiame vonios kambaryje panaudotas minimalistiškas „Cleanline“ dušo nuotekų latakas su itin praktiška nešvarumų gaudykle. O viską sujungia tai, ko nė nesimato: „Duofix“ potinkinės sistemos leidžia patikimai sumontuoti pakabinamus WC ir kitas sanitarinių mazgų detales.

Įkurės

Kotryna Čerkauskaitė | Interjero dizainerė | Interjero dizaino studija Įkurės | https://ikures.lt/ | info@ikures.lt | +37063834607