Moderni švietimo įstaiga: technologijų ir dizaino visuma

Lukas Milinavičius, Valerija Malik ir Viktorija Skirutytė

Balsai:
15

Gamtos mokslų mokykla

Kuriamas išmanios gamtos mokslų mokyklos konceptas skirtas mokiniams nuo 9 iki 12 klasės, kurie domisi gamtos mokslais ir norėtų daugiau apie tai sužinoti ir galbūt ateityje dirbti šioje sritiyje. Šiame pastate buvo įrengti du aukštai. Pirmame aukšte buvo paskirstytos trys zonos, tai valgomojo zona su bufetu, taip pat poilsio zona ir aktų sale. Antrame mokyklos aukšte zonos paskirtos mokymusi, t. y. kabinetai, nes mokykla yra siejama su gamtos mokslais, taip pat buvo paskirta atskira zona laboratorijai sukurti.

Projektui naudojama produkcija:

JUNG „LED wall luminaire (warm dim) Plug & Light“. Pritemdomas šviesos priedas patalpoms apšviesti. Tvirtinama prijungus prie „Plug & Light“ sistemos šviesos lizdo. Asimetriška optika be akinimo. Šviesa be mirgėjimo visu pritemdymo diapazonu.

TARKETT grindų dangos. Pirmame aukšte hole naudojamos „Eclipse Premium – Eclipse WHITE GREEN 0677“. „Eclipse Premium“ homogeninės vinilinės grindų dangos, sujungiančios kokybę, funkcinius poreikius ir mažas priežiūros išlaidas judriose vietose – švietimo ir sveikatos priežiūros patalpose. Pirmame aukšte aktų salėje, apsauginio kambaryje ir valgykloje taip pat naudojama „Eclipse Premium – Eclipse ORANGE 0784“ homogeninė grindų danga. Antrame aukšte klasėse siūloma naudoti „Eclipse Premium – Eclipse WHITE BLUE 0669“ homogeninę grindų dangą. O tualetuose naudota „Tapiflex Excellence 80 ir ACCZENT EXCELLENCE 80 – Cubic BRIGHT ICE BLUE“ vinilinių grindų danga.

SCALAMID „Unicolors“ kolekcijos „N 916 (RAL 6017)“ ir „N 917 (RAL 5005)“ dekoratyviniai fasado dažai, užtikrinantys modernų vaizdą. Taip pat jie bus dekoruoti pritaikant plytelių stilių.

ISKU baldai mokymosi erdvėse: jungiamasis mokyklinis stalas „Summa GA“ (žalias) idealiai tinka tiek individualiam mokymuisi, tiek darbui grupėje. Galimi skirtingi stalviršio briaunos variantai. Rėmo spalva – balta. Mokyklinis stalas „Prima 1130“ (mėlynas) su tiesiu stalviršiu turi aukščio reguliavimo mechanizmą ir gerai apgalvotas bei mokymosi procesui idealiai tinkančias detales. Mokyklinė spinta su stalčiais „Tendo Oppi“ pasižymi įvairiais daiktų laikymo sprendimais, idealiai tinkančiais mokymosi ir biuro aplinkai.

Spintelė gali būti panaudojama ir kaip erdvę skaidanti sienelė. Lentynos gali būti įrengtos vertikaliai (pavyzdžiui, knygoms laikyti) arba horizontaliai. Spintelės nugarinės dalies apmušimas yra papildomas pasirinkimas, suteikiantis baldui ryškumo ir padidinantis komfortą. Taip pat pirmame aukšte poilsio zonoje naudojami „Kivikko“ pufai.

„Kivikko“ baldų serija idealiai tinka viešosioms erdvėms. Šie baldai, gaminami įvairių formų ir dydžių, gali būti jungiami į mažesnes ar didesnes kompozicijas ir taip sukuriamos patrauklios ir originalios sėdimosios vietos bet kokio dydžio erdvėse. „Kivikko“ baldų linija pasižymi ekologiškumu. Šie baldai kuriami iš gamybos proceso metu likusių atraižų, putplasčio bei kitų medžiagų.

GROHE potinkiniai WC bakeliai EURO CERAMIC WALL HUNG WC, BASIC, bekontakčiai nuleidimo mygtukai NOVA COSMOPOLITAN FLUSH PLATE, bekontakčiai maišytuvai praustuvams CONCETTO SINGLE-LEVER BASIN MIXER 1/2″ S-SIZE.

CORIAN „Beech Nuwood“ stalviršiai puikiai tinka, nes lengvai valomi. Taip pat tualeto kriauklės „Care 5510“.

BRASTA GLASS klasių durys „Varčia su viršlangiu nišoms“. Slankiosios berėmės konstrukcijos stiklai montuojami su atviromis ratukų sistemomis. Šios konstrukcijos tinka itin mažose erdvėse.

BMK klasėse naudojami projekciniai ekranai AVTEK VIDEO PRO 240BT.

Atspindžio koeficientas: 1.0

Vaizdo proporcijos: 4:3

Taip pat naudojamas lengvai pritaikomas lazerinis projektorius EPSON EB-L200SX puikiai perteikia aukštos kokybės turinį, suteikiamos ekrano dydžio keitimo ir belaidžio arba laidinio prijungimo galimybės. Biologijos 3D mokomieji objektai. 3D spausdintuvas MAKERBOT „Replicator Z18“. Su juo galima pasigaminti ypač didelius ir ypač aukštus pramoninių idėjų modelius ir prototipus. Mobilus, elektrinis stovas skirtas 55-86″ interaktyviems ekranams.

BIOWNLIGHT įmontuoti SKYLIGHTER SL-B6-2765-1-S reguliuojami šviestuvai gali būti reguliuojami, gali keistis jo intensyvumas ir šviesos temperatūra.

PURSO „LK78X – exceptional energy efficiency“ LK78X aliuminio konstrukcijos (langai) stacionarūs į vidų ar išorę atsidarantys langai. Per visą sistemos gyvavimo ciklą joms reikia minimalios priežiūros, o pasibaigus eksploatavimo laikui yra visiškai perdirbama. Stiklo / užpildo

plokštės storis – 23..60 mm

Rėmo gylis – 78 mm

Rėmo plotis – 30..150 mm.

TOP COLOR PREMIUM 20 sienų dažai S1040-Y20R. Ypač atsparūs intensyviam plovimui (1 stiprumo klasė) lateksiniai dažai vidaus darbams. Itin gerai dengia paviršių. Paskirtis: labai dažnai plaunamų gyvenamųjų ir visuomeninių patalpų sienoms ir luboms. Dengiamumas: 11–14 m2/L dažant vieną kartą. Pusiau blizgūs, vidaus darbams. Atsparumas plovimui: 1 klasė EN 13300; iki 20 000 ciklų (ypač atsparūs intensyviam plovimui).

Lukas Milinavičius, Valerija Malik ir Viktorija Skirutytė

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija: Lukas Milinavičius, Valerija Malik, ir Viktorija Skirutytė