Miglė Skiezgilaitė

Balsai:
128

„Namas X“ – dviejų aukštų, 120 m2 namo konversija ir kitoks žvilgsnis į projekto koncepciją. Tai buvusio amatininko ateljė rekonstrukcija į gyvenamosios paskirties patalpas. Pastatas prikeliamas naujam gyvenimui. Pagrindinė mintis: šiuolaikinis būstas – seno atgimimas. Projekte pabrėžiami senojo pastato išraiškingi architektūriniai akcentai, sukuriamas seno ir naujo kontrastas. Svetainės erdvė pasitinka balta spalva, aukštų lubų didybe, istoriją pasakojančiomis grublėtomis sienomis bei erdvę užpildančiais šiuolaikiniais tūriais. Išraiškinga autentiška arka kviečia užeiti į virtuvę, kurios centre yra ryškus mėlynas akcentas – veidrodinis darbastalis su plautuve. Erdvės suteikia veidrodinė spinta, kurioje paslėptas virtuvės kombainas (kaitlentė, gartraukis, lentynos, stalčiai ir pan.), ir įėjimas į studiją ar svečių kambarį su atskiru sanitariniu mazgu. Senąjį grindinį imituoja akmeninė virtuvės danga, nelygios, vietomis mūrą atidengiančios plytos. Pro virtuvės ir valgomojo vitrinas skverbiasi šviesos spinduliai, o už stiklo matoma lauko terasa, į kurią patenkama per stumdomąsias duris. Sunku nepastebėti brutalizmo prieskoniu dvelkiančių laiptų, kurie veda į antrąjį aukštą. Viršuje geriau matoma atidengta dvišlaičio stogo konstrukcija, suteikianti pastatui papildomų išraiškingų akcentų. Miegamojo erdvė kompaktiška, patogi ir komfortiška, vonios kambarys apsiriboja minimalizmu, paprastumu.

JUNG. Namui pasirinkta universali, daugiafunkcė, išmanioji KNX valdymo sistema, valdoma skydeliu „Smart Control 5“. Jungikliai ir kištukiniai lizdai LS 990 modelio.

INTERJERO LINIJA. Antrojo aukšto holui ir miegamajam parinktos „Amtico Signature“ grindų kolekcija „Lime Grey Wood“.

VALVĖSTA. Lauko terasą dengia sendintą medį primenanti „Smoked Oak“ spalvos danga iš gamintojo „Millboard“.

CLASSIC LINE DECOR. Projekte naudotas puošybinis elementas „Ceiling Medallions 7004“, lubų juosta CR 3033.

GROHE. Iš „Grohe Essence“ linijos pasirinktas virtuvės maišytuvas su ištraukiamu dušeliu, vonios praustuvo maišytuvas. Dušo komplektas iš serijos „Grohe Atrio“, modelis „Rainshower SmartActive“.

GEBERIT. Vonios kambariui parinkta keramika ir baldai: pakabinamas unitazas „Geberit AquaClean“, spintelė „Geberit iCon“, pakabinama spinta su lentynomis „Geberit iCon“. Taip pat pasirinkta lentynėlė „Geberit iCon“ (90 cm) ir chromo atspalvio WC nuleidimo mygtukas „Sigma21“.

ISKU. Virtuvės ir valgomojo zonai pritaikytas juodas valgomasis stalas „Aino“ su kėdėmis, svetainės erdvę puošia minimalistinė, paprastumu ir kokybe dvelkianti „Bellus Infinity“ Nr. 3 kombinacijos sofa, miegamojo kambariui siūloma šiuolaikiškumą ir komfortą užtikrinanti elektra valdoma lova „Unelma“.

THINK LIGHT. Bendrajam apšvietimui pasirinkti šviestuvai „Vibo R White“ iš gamintojo „Molto Luce“. Virtuvės stalviršį puošia modernus „Roll & Hill“ kolekcijos šviestuvas „Halo Oval Pendant“. Miegamajame šiuolaikišką estetiką užtikrina šviestuvai „The Loft Round PD“ ir „The Loft Square PD“. Vonios kambaryje kabo šviestuvai „Roll & Hill Mini Endless“. Svetainėje esantis šviestuvas parinktas iš „Roll & Hill“ kolekcijos „Halo Rectangle Pendant“.

Miglė Skiezgilaitė

Architektė Miglė Skiezgilaitė | sk.migle@outlook.com