TOOTA

Balsai:
73

Kūrėme namą ateities žmogui, kuris pavargo nuo vartotojiškumo ir pertekliaus, kuris persisotino miesto triukšmu ir tempu. Žmogui, kuris išsiilgo lėto buvimo, kuris moka taikiai gyventi su gamta ir ją vertinti. Žmogui, kuris puoselėja tradicijas ir tikrąsias vertybes, kuris vertina komfortą ir kokybę, nepasiduodamas kiekybės įtakai. Žmogui minimalistui, kuriam užtenka tiek, kiek yra, kad po jo liktų tiems, kurie dar bus. Žmogui, kuris, tikime, yra ateities lietuvis.

Šiam žmogui kūrėme harmoningą namą, kuris prisitaiko prie gamtos, o ne stengiasi ją pakeisti ir sudarkyti. Tai tvarus, tradicines architektūros formas ir medžiagas atspindintis pastatas. Šiame name nėra sienų – tik atskiros zonos vienoje erdvėje, kurias skiria vidinis kiemas. Čia gyvenimas ne verda, o ramiai sau teka, įsiklausydamas į aplinką, netrikdomas daugybės daiktų ir pašalinių dirgiklių. Namas, kaip gyvas organizmas, prisitaiko prie savo šeimininko poreikių: rūpinasi grynu oru, šiluma, vėsa ar saugumu, kai to reikia. Namas pats reguliuoja apšvietimą, reaguodamas į išorę ir šeimininko norus. Name galima stebėti jo aplinką iš visų pusių, bet kažkam iš išorės priartėjus, vaizdas blokuojamas stiklo matinimu. Namas leidžia klausytis muzikos viduje, bet norint galima girdėti ir lauką – paukščius, medžių šlamėjimą ar lietų. Tai įasmenintas namas.

JUNG. Name naudojama sistema „Jung KNX“, kuri suteikia komfortą, saugumą ir ekonomiškumą. Visos namo sistemos (šildymas, vėsinimas, vėdinimas, apšvietimas, signalizacija, audiosistema, užuolaidų valdymas bei stiklų tonavimas, drėgmės reguliavimas ir kt.) sujungiamos į bendrą tinklą su išmaniąja KNX sistema ir valdomos centralizuotai.

Visi valdymo skydeliai ir jungikliai – ateities jungikliai, kaip ir pats namas. Tai visiškai erdvėje pranykstantys, prie interjero medžiagų prisitaikantys ir estetinio triukšmo nesukuriantys prietaisai. Tikime, kad ateityje turėsime jungiklius, kurie prisitaikys savo spalva prie interjere naudojamų medžiagų ir taps minimaliai pastebimi.

GROHE. Vonios erdvėje naudojama maišytuvų serija „Atrio“, išsiskirianti nepriekaištingu dizainu ir inovacija. Dušo „kapsulėje“ naudojama lietaus dušo galvutė „310 SmartActive“. Dušo sienoje sumontuota potinkinė sistema „Smart Control“. Virtuvėje naudojamas išmanusis maišytuvas „Grohe Red“, galintis tiekti verdantį vandenį ir leidžiantis pamiršti virdulį.

GEBERIT. Vienintelėje uždaroje namo erdvėje – WC patalpoje – naudojamas išmanusis unitazas „AquaClean Sela“, kuris savo funkcijomis pakeičia bidė, sutaupo vietos ir nepalyginamai pagerina komfortą. Unitazas tvirtinamas prie 8 cm pločio potinkinio bakelio „Geberit Sigma“. WC patalpoje naudojamas mygtukas „DuoFresh“ su oro filtravimo sistema ir budinčio apšvietimo funkcija. Vonios erdvėje naudojamas apskritas keraminis „Variform“ praustuvas.

THINK LIGHT. Dirbtiniam apšvietimui (techninei šviesai) naudojami gamintojo „Molto Luce“ šviestuvai „Ride Lens R“, integruoti smaigalyje ties aukščiausia stogo vieta. Šie šviestuvai mažai pastebimi, bet dėl savo galingumo ir dvigubos optikos puikiai nušviečia lubas. Dėl dvigubos lęšių optikos lubinė šviesa tampa vientisa ir tolygiai pereinanti. Akcentinei šviesai naudojami mediniai „Counterweight Pendant“ šviestuvai iš „Roll & Hill“.

ISKU. Svetainės zonoje pastatyta modulinė kampinė sofa „Endless“. Miegamajame panaudota komfortiška, elektra valdoma lovos bazė „Unelma“ su individualiai pritaikytu galvūgaliu.

INTERJERO LINIJA. Interjere naudojamos vinilinės grindys „Amtico Form“ (spalva „Barrel Oak Dovetail“). Šios grindys turi išskirtinį paviršių, išlietą pagal medžio rievių raštą.Langams uždengti naudojamas priešgaisrinius reikalavimus atitinkantis akustinis audinys „Formoza“.

VALVĖSTA. Vidinėje ir išorinėje namo terasoje naudojamos „Golden Oak“ spalvos terasinės lentos iš„Millboard“ gamintojo, kurioms būdingas patvarumas, komfortas ir ilgalaikiškumas. Ritmiškas lentų sumontavimo principas leidžia atskirti vidaus ir išorės grindų dangų perėjimą.

CLASSIC LINE DECOR. Katilinės tūrio sienos dengiamos poliuretaniniais piliastrais PCR-6028, kurie suteikia sienoms reljefo struktūrą.

TOOTA

Projekto autorės: Justė Žibūdienė, Jurgita Puronienė, Rimantė Butėnaitė | Toota Lietuva | www.toota.lt |+37061883305 | juste@toota.lt