POV (Lukrecija Ramanauskaitė, Martynas Stakvilevičius)

Balsai:
256

VIZIJA

Didėjantis miestų tankis – neišvengiama ateities prognozė. Nors pabėgimas į gamtą neretai akcentuojamas kaip siekiamybė, daugeliu atvejų to įgyvendinti nepavyksta. Mūsų projekto vizija yra prisitaikyti prie esamos miesto aplinkos, neatsisakant individualumo ir kūrybiškumo savybių, kurios lengviau būtų realizuojamos už miesto ribų, taip pat svarbus ir istorinio paveldo išsaugojimas.

Mes pasirinkome sklypą Kaune, Kurpių gatvėje, kaip mūsų įsivaizduojamos ateities problematikos pavyzdį. Didėjant žmonių tankiui, trūksta būstų, o paveldas yra niokojamas. Tad pasirinktame sklype esamus griuvėsius integruojame į projektą kontrasto principu.

Pagrindinis pastato akcentas yra parametrinis stiklinis stogas, tarnaujantis kaip šviesduobė visiems pastato aukštams, tiekdamas būtiną saulės šviesą tankiai urbanizuotoje aplinkoje. Pastatas savo funkcija pritaikytas ateities šeimai, kurios gyvenimo būdas neatskiriamas nuo miesto.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

VILNIAUS EJOTRA. Lauko terasos dangai buvo pasirinktos TWINSON kompozitinės terasos grindys (270 akmeninio ąžuolo spalvos). Jos pagamintos iš medžio dulkių ir plastiko (PVC) granulių mišinio, dėl kurio pašalinamos neigiamos medienos savybės. Išlaikoma natūralios medienos išvaizda ir tekstūra, atsparumas aplinkos poveikiui, galimybė kurti raštus panaudojant skirtingus griovelių paviršius bei ilgaamžiškumas – šios savybės lemia estetiškai patrauklų, praktišką ir priežiūros nereikalaujantį pasirinkimą.

GROHE. Vonios kambariui pasirinkome produktus iš modernios, kubistinio stiliaus „Eurocube“ kolekcijos. Produktų linija išsiskiria griežtų, aštrių formų dizainu, kuris puikiai tinka kontrastui išryškinti tarp tradicijos ir inovacijos mūsų projekte. Pasirinkti produktai iš kolekcijos: praustuvo maišytuvas (M dydžio), dušo / vonios maišytuvas. Prie virtuvės plautuvo maišytuvo pajungta GROHE BLUE sistema, kuria tiekiamas atvėsintas filtruotas vanduo su pasirinkimo galimybe: negazuotas, švelniai arba stipriai gazuotas.

LAUFEN. KolekcijosKartell by Laufen“ vonia, praustuvas ir unitazas įsilieja į modernaus, griežtų formų vonios kambario dvasią. Praustuvas pagamintas iš inovatyvios „SaphirKeramik“ medžiagos, kurios lenkimo stiprumas prilygsta plienui. Pastatomas unitazas be bakelio suteikia daugiau erdvės ir estetinio švarumo, o sterilumą ir lengvą priežiūrą garantuoja „Rimless“ tipo dizainas be vandens paskirstymo apvado. Unitazo dangtis – su integruota lėto nusileidimo sistema naudotojų komfortui. Vonia pagaminta iš kompozicinės medžiagos „Sentec“, kuri yra švelni ir maloni prisiliesti. Medžiaga taip pat pasižymi neslidumo savybėmis, tad užtikrina saugias sąlygas vonios kambaryje.

UAB „MEDŽIO APDAILA“. Miegamojo erdvės daliai panaudotos ąžuolinės trisluoksnės parketlentės „Boen Longstrip Andante“. Natūrali medienos spalvų variacija pagyvina kambario kontrasto idėją. Įmonės siūlomų parketlenčių asortimentas – tik iš sertifikuotų miškų ūkių, todėl grindų pasirinkimas pagrįstas ir tvarumo aspektu.

JUNG. Jungikliams pasirinkta klasikinė LS 990 produktų linija, kurios universalus dizainas dera prie visų interjero stilių (juodos ir baltos spalvos). Kištukiniai lizdai iš tos pačios LS 990 kolekcijos parinktos atsižvelgiant į šiuolaikinio žmogaus poreikius – reikalingiausiose vietose įrengti SCHUKO kištukiniai lizdai su integruotomis USB Type A+C jungtimis – taip sumažinamas reikiamų el. lizdų skaičius ir užtikrinamas vartotojų patogumas. Mūsų projektui didelę įtaką daro šviesa, nes nemaža pastato perimetro dalis yra stiklas, todėl išmaniojo valdymo ekrano SMART CONTROL 5 centrinė sistema leidžia mygtuko paspaudimu pasislėpti arba atsiverti aplinkai arba šviesai, keisti vidaus apšvietimo ryškumą ir spalvas, reguliuoti šildymą ir kt.

COSENTINO. Vonios kambario stalviršiui parinkta „Silestone®“ „ Ethereal“ linijos „Noctis“ spalva. Paviršių gamybai pritaikyta „HybriQ“ technologija – aukščiausios kokybės mineralų, kvarco ir perdirbto stiklo mišinio formulė, o pats gamybos procesas vyksta naudojant tik atsinaujinančios energijos šaltinius bei perdirbtą vandenį. Didelis atsparumas dėmėms, pažeidimams, cheminėms medžiagoms, stiprumas ir lengva priežiūra – svarbiausios produkto savybės vonios kambario erdvei, o švelnus marmuro raštų imitacijos dizainas suteikia prabangos jausmą.

SAPA. Pasirinktas inovatyvus SAPA 1086 langų rėmų sprendimas – langų roletas, integruotas ir paslėptas rėme. Patys langų rėmai izoliuoti 42 mm stiklo pluoštu sustiprintomis poliamido juostomis, todėl gali atlaikyti aukščiausias oro ir lietaus sandarumo klases, taip pat turi labai mažą U vertę, todėl padidina namo energinį efektyvumą.

VITTALI. Svetainei ir virtuvei jaukų, minimalistinį apšvietimo sprendimą padėjo sukurti įtempiamosios lubos ir jose integruotos šviesos linijos be jokių matomų įrangos kraštų. Lubos atsparios drėgmei, smūgiams, nekaupia dulkių ir lengvai valomos, tad įsilieja į sterilų, šviesų interjerą ir praktine, ir estetine prasme.

UAB „DUSĖTAI“. Parinktas valgomojo stalas „Petal“ – vėduoklinio tipo organinė stalo forma mėgdžioja svetainės stiklinio šviesos tunelio akcentą, o aštrūs elementai pabrėžia ir tikslesnes geometrines linijas interjere. Svetainės foteliai iš „Odeon“ linijos pasirinkti dėl unikalių apskritų formų dizaino ir pagyvinančių tekstūrų.

DARKSIDEWOOD. Moderniosios fasado pusės apdailai naudojamas DARKSIDEWOOD CARBON ąžuolo medienos lentos. Ąžuolas – stipri ir atspari aplinkos poveikiui mediena. CARBON apdeginimo technologija dar labiau sustiprina šias medžio savybes, todėl tai puikus pasirinkimas norintiesiems ilgaamžiškumo. Tačiau ši medienos apdaila patraukli ne tik praktiškomis ypatybėmis, bet ir ryškiu deginto medžio raštu, suteikiančiu tekstūros ir reljefo fasadui.

POV (Lukrecija Ramanauskaitė, Martynas Stakvilevičius)

Kauno technologijos universiteto antrakursiai architektūros studentai: Lukrecija Ramanauskaitė, el. paštas xysylvix@gmail.com tel. + 370 618 53 035 Martynas Stakvilevičius, el. paštas stakvileviciusmartynas@gmail.com tel. + 37 0673 71 770