RENATA VASILIAUSKIENĖ

Balsai:
0

Idėjos ir stiliaus aprašas. Vonios kambarys (18 m2) projektuojamas naujame nuosavame name. Jis įrengtas Zen stiliumi (iš japonų kalbos išvertus „Zen“ reiškia „meditacija“). Kaip interjero stilius jis atspindi pusiausvyrą, harmoniją ir relaksaciją, turi terapinę galią. Idėja sukurti universalų vonios kambarį „Nautilo kiautas“, kuriame galima jaustis tarsi SPA, padiktavo šiuolaikinis didmiesčio šeimos gyvenimas. Pavargę žmonės dažnai sako, kad nori tarsi sulįsti į savo kiautą ir tiesiog pailsėti, atsiriboti nuo aplinkos dirgiklių. Šiam būstui kaip pagrindinė idėja buvo pasirinktas nautilo kiautas, todėl, kad jis estetiškai gražus, o metaforiškai laikomas idealiais namais, idealiu kiautu. Tai – tvirtumo, jaukumo, prabangos (kiauto vidus padengtas perlamutru) bei harmonijos simbolis.

Duše suprojektuotas suoliukas, skirtas kasdienes dušo procedūras paversti dar patogesnėmis ir labiau atpalaiduojančiomis. Vyrų patogumui įrengtas pisuaras. Po kriauklėmis esanti spintelė atlieka dvejopą funkciją: pirma, ji skirta įvairiems reikalingiems daiktams pasidėti; antra, apatinė dalis yra su ratukais, ji išsitraukia ir tampa patogiu suoliuku vaikams pasilipti ir lengvai pasiekti kriaukles. Vonios kambaryje taip pat įrengta infraraudonųjų spindulių pirtis, dėl to vonia tampa ne tik SPA, bet ir viso namo sveikatingumo centru. Poilsio zona suprojektuota centrinėje dalyje. Tai atitinka Feng šui taisykles – centrinė kambario (namo) dalis yra harmonijos vieta. Pasirinktas krėslas sukuria saugumo, tarsi buvimo kiaute įspūdį. Šioje zonoje patiestas kilimas. Pagal Zen interjero taisykles lytėjimo pojūčiai yra labai stiprūs, taigi svarbu, kad zonoje, kur dažnai stovima basomis, pėdoms būtų suteiktas maksimalus šilumos ir komforto pojūtis. Taip pat ant šalia esančio staliuko sustatyti kvapikliai. Jie, atsižvelgiant į naudojamą kvapą, gali tiek suteikti energijos, tiek atpalaiduoti. Kadangi Zen stilius neįsivaizduojamas be augalų, šiame interjere buvo suprojektuota vertikali žalia gebenių siena.

Apdailos medžiagos. Interjero akcentu pasirinktas onikso akmuo. Jis, kitaip nei kiti akmenys, praleidžia šviesą, todėl sukuria buvimo kiaute iliuziją ir idealiai tinka pasirinktai „Nautilo kiauto“ idėjos interpretacijai. Sienoms ir grindims naudojamos plytelės iš salono „Vaineta“ (gamintojas „Saloni“, kolekcija „Rapol“, spalva „Beige“). Plytelės pasirinktos dėl išskirtinių matmenų (40 x 1 200 cm) ir spalvos, atkartojančios paties nautilo kiauto spalvinę gamą. Jos yra kaip fonas, kuriame išryškėja oniksas ir dera kitos pasirinktos spalvos.

Įranga. Dušo padėklas: „Villeroy & Boch“ iš kolekcijos „Architectura“. Matmenys – 1 200 x 900 cm. Svarbu paminėti, kad jis yra beveik vienodo aukščio su grindimis, o tai praktiška, saugu, gražu ir jį lengva valyti. Tualetas: „Villeroy & Boch“ iš kolekcijos „Subway 2.0“. Pisuaras: „Villeroy & Boch“ iš kolekcijos „Subway“. Potinkinis rėmas: „Tece“, spalva – juodas stiklas su chromo mygtukais, „TECElux“ su WC ir oro filtravimo sistema „ceramic-Air“, elektroniniu „sen-Touch“ vandens nuleidimo mechanizmu ir unitazo aukščio reguliavimo funkcija „m-Lift“. WC bakelio tablečių rėmelis: naujoviškas „Tece“gaminys, užtikrinantis gaivų tualeto kvapą ir mažinantis keraminių klozetų pasidengimo apnašomis riziką. Vonia: „Villeroy & Boch“ iš kolekcijos „Squaro Edge 12“, spalva „Graphite Noir“. Kuriant šį interjerą, buvo ieškoma vonios su perlamutro atspalvio vidumi, nes norėjosi atspindėti nautilo kriauklės vidų. Tačiau nepavykus rasti tokio modelio, buvo pasirinkta ši laisvai pastatoma vonia, turinti grafito spalvos fasadinę pusę. Pirtis: „Villeroy & Boch“, spalva balta. Šiame vonios kambaryje pasirinkta infraraudonųjų spindulių pirtis, tinkanti tiek vaikams, tiek senyvo amžiaus žmonėms. Be to, gamintojas siūlo pasirinkti pirties fasadą iš įvairių spalvų, pavyzdžiui, balto blizgaus paviršiaus.

RENATA VASILIAUSKIENĖ