MODERNI VIEŠBUČIO ERDVĖ 2018 (PASIBAIGĘS)

Rimantas Špokas ir Norbertas Pagalys

Balsai:
0

IDĖJA: šiuolaikiška atvira ir daugiafunkcė viešbučio erdvė ant Neries upės kranto.

Viešbučio koncepcijai pasirinkta apleista ir neišnaudota vieta Vilniaus centre prie Neries kranto – Seimo garažų pastatas tarp R. Juozapavičiaus ir Žvejų gatvių. Naujo pastato planas – du stačiakampiai geometriniai tūriai, įkomponuoti ant atnaujintos esamos struktūros, sujungtos su prie upės projektuojama prieplauka.

„River Hotel Vilnius“ – tai vieta ne tik sostinės svečiams apgyvendinti, bet ir erdvė aktyviam laisvalaikiui, poilsiui, kultūrai, pramogoms. Tikslas – sujungti įvairius funkcinius ir estetinius veiksnius į vieną harmoningą visumą, šiuolaikinės modernios architektūros glėbyje priglausti dalelę gamtos ir etninės kultūros fragmentų.

Pirmo aukšto erdvė skirta tiek viešbučio gyventojams, tiek lankytojams, užsukusiems tik trumpam. Įėjimo zonoje pirmame plane suprojektuota registratūra, šiek tiek toliau – baras su laukiamuoju ir poilsio zona, kur galima ramiai pasėdėti, užsisakyti kavos ar tiesiog panaršyti internete. Geru oru galima gėrėtis upės ir miesto vaizdu iš didelės terasos, kurioje įrengtas mažas parkas su suolais ir skėčiais. Čia tinkama erdvė nedideliems kultūriniams renginiams ir vakarams. Požeminė perėja veda iš viešbučio į upės pakrantę, kurioje suprojektuota nedidelė prieplauka.

INTERJERO LINIJA. Pasirinkta atspari vinilinių grindų danga „Amtico Form Opal“, gaminama pagal nestandartinį projektą „Bespoke“, siekiant išgauti linijomis sudalintų grindų tekstūrą.

BALTIJOS LIFTAI. Viešbutyje numatytos trys uždaro tipo kabinos „MP CARevolution Style“, išorės apdailai pasirinkta juodos spalvos matinio metalo apdaila.

AKSINTERIER. Siekiant išgauti erdvės ir refleksijos įspūdį, erdvėje prie liftų pasirinktos blizgaus paviršiaus juodos spalvos įtempiamosios lubos.

GAJA DECOR GROUP. Dėl malonios tekstūros ir gražaus reljefo sieniniams akcentams pasirinktos skandinaviškų samanų sienos ir dekoro elementai.

NIT. Interjere naudojami į grindis įleidžiami konvektoriai „Kampmann“.

SAMSUNG. Siekiant išlaikyti minimalistinę interjero koncepciją, naudojami paslėpti kanaliniai oro kondicionieriai ir plyšiniai oro difuzoriai „Duct“.

JUNG. Viešbučio inžinerinės sistemos valdomos naudojant sistemą „Jung KNX“ su centriniu valdymu, kortelių sistema. Jungtukai, elektros lizdai ir valdikliai – nepriekaištingai švaraus dizaino „LS Zero“ serija.

LAUFEN. Elegantiškos serijos „Kartell by Laufen“ apvalūs praustuvai ir kabinamieji WC puodai puikiai įkomponuojami vonios kambaryje.

GROHE. Pasirinkta potinkinė „Grohe“ vandens nuleidimo sistema, švaraus ir tvarkingo dizaino elektroniniai maišytuvai „Essence E“.

RB SOLUTIONS. Viešbučio interjere daug nestandartinių gaminių, kuriuos gaminant reikia dėmesio ir kruopštumo – registratūros, baro baldai, sienų dekoro elementai su mediniais ažūriniais etnografiniais motyvais, lietuviškų sodų pavidalo kabinamieji šviestuvai ir kiti elementai.

DOMUS LUMINA. Atviroje lauko terasoje pasirinkti tinkamo dizaino kokybiški lauko skėčiai „Aquila“.

MEX. Viešbučio erdvėms įgarsinti pasirinktas architektūriškai švariausias ir inovatyviausias sprendimas „Invisible Art Speakers“.

Rimantas Špokas ir Norbertas Pagalys

Rimantas Špokas, architektas, Norbertas Pagalys interjero dizaineris, dizaino studija „Rimartus“ (www.rimartus.lt), info@rimartus.lt