Rimantė Skardžiuvienė

Balsai:
28

 

VIZIJA. Ateities namų vizija ne akims ir įspūdžiui. Tai namai žmogui, kuris ateina į pasaulį gyventi potyriais, nedrumsdamas gamtos harmonijos. Ne imti, o pajausti ir mėgautis. Ne išsiskirti, o darniai įsilieti.

Erdvė. Šviesa. Gamta. Viskas, ką turime saugoti ir su pagarba mėgautis.

Projekte siekiau perteikti pojūčius, tikrąsias vertybes be puikybės ir perdėto materialumo. Namai – tai vieta, kur randame savo ramybės ir energijos šaltinį. Namas kalnuose – poilsis gamtoje, ryšio atkūrimas ir dvasinis bei fizinis sveikatos šaltinis. Tai kuriančių žmonių namai, kurie lėtai mėgaujasi gyvenimu.

Namai kuriami iš vidaus į išorę. Iš žmogaus poreikių į darną su aplinka. Bendra šviesi erdvė – tai bendrumą kuriantis jausmas, atskiros zonos naudojasi kitos zonos erdvės privalumais. Įsileidžiama daug šviesos ir saulės – gamtos energijos. Miegamieji – tyliausia vieta, todėl jie atskiriami kitame korpuse, suskaidant tūrį ir kartu sukuriant atskirą ramybės salą. Namuose – SPA malonumų zona, nes gyventi turi būti malonu ir kūnui, ir dvasiai, tad poilsis yra natūralus mūsų poreikis.

Tad ateities namai – grįžimas prie svarbiausių dalykų. Erdvė, šviesa, ramybė, poilsis.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

SAPA. Projekte panaudoti „Sapa“ langai „Artline XL Sliding Door“, didelių matmenų varstomi terasos langai projektui suteikia laisvę judėti, matyti ir jausti aplinką. Interjere taip pat panaudota DOOR SYSTEM, „SAPA 2086SX Plus / Extreme“, vienu judesiu ir pagal daviklius leidžianti be pastangų judėti namuose. Langai – SAPA 1086/SX/PX, taip pat stoglangiai, įleidžiantys daug dienos šviesos „ROOF SYSTEM“, SAPA 5050. Tai kuria ryšį su namą supančia gamta.

DARKSIDEWOOD. Degintos medienos fasado apdaila – pilkos vertikalios eglių lentos. Tikslas – nenutolti nuo gamtos, atkartoti jos ritmą ir nesuteršti jos žmogaus statiniais, tarsi pranykti aplinkoje. Natūralus medis puikiai dera su akmens apdaila, natūraliomis kalnų aplinkos medžiagomis.

VILNIAUS EJOTRA. Terasoje praktiškos ir atsparios temperatūros pokyčiams ir dėvėjimuisi terasos lentos „Twinson“, kad mėgautis poilsiu netrukdytų rūpesčiai.

VITTALLI. Projekte panaudotos įtempiamos lubos, platus panaudojimo spektras leidžia atverti erdves, kurti vientisumą interjere.

UAB MEDŽIO APDAILA. Interjere naudojamostrisluoksnės parketlentės, „Boen plank“, „Live Pure“, balintas ąžuolas. Natūralios medžiagos padeda išlikti ryšyje su gamta.

COSENTINO.Stalviršiaiir baldų apdaila iš „Silestone®“ kolekcijos, panaudota „Ethereal Noctis“, židinio apdaila – „Dekton®“ „ Laurent“. Vonios kambariai – vientisumo ir ramybės oazė. „Silestone®“ „Ethereal Noctis“ sienų ir grindų apdaila neapkrauna patalpos detalėmis ir suteikia erdvės pojūčiams.

LAUFEN. Pagrindinę lengvumo ir paprastumo idėją puikiai atliepė „Laufen“ „Palomba“ kolekcijos  vonia ir kriauklės.

GROHE. Produktai parinkti iš „Atrio“ kolekcijos, dera savo formos grynumu. „Atrio“ maišytuvai, lengvas dušo valdymas su „SmartControl“ sistema. Pirtyje mėgaujamasi lengvo vasaros dušo potyriais su „Rainshower Cosmopolitan 310“ sistema.

BALDAI NAMAMS. Interjerą puikiai papildo baldai iš „Baldai namams“. Sofa „Sharpie“ – jaukumas ir paprastumas. Valgomojo erdvėje – „Sovet Italia“, „Palace Shaped“ stalas ir „Youma“ kėdės.

JUNG. Ir galiausiai viską, kas veikia namuose, vienu lengvu judesiu padeda valdyti JUNG KNX sistema, kuri suteikia patogumą, saugumą ir ekonomiškumą. Centralizuotai valdomi procesai leidžia maksimaliai efektyviai naudotis namais. Projekte panaudoti judesio jutikliai ir davikliai, centralizuotas muzikos ir elektros valdymas, telefonspynės vidaus stotelė. Taip taupomi resursai ir laikas, kuris gali būti skirtas tiesiog poilsiui namie.

Rimantė Skardžiuvienė

Studija „Išmanių namų architektas“ Architektė Rimantė Skardžiuvienė, rimante.skar@gmail.com + 370 6142 86 25