Rita Kundrotaitė

Interjero dizainerė ritakund@yahoo.com

Konkurso užduotis koncentruoja dėmesį į tai, kokia mūsų darbo aplinka yra šiandien ir kaip ji gali keistis. Pasirinkta analizuoti šį klausimą per socialinę prizmę, nes bet kokiu atveju darbo aplinka kuriama žmogui ir jo poreikiams išpildyti. Dar viena svarbi linija, bandant prognozuoti, kokia kryptimi judame, – tai ekologiniai iššūkiai, kurie vyksta globaliu masteliu.

Analizuojant išsikeltus klausimus, išryškėjo šie interjero sprendimai ir idėjos:

žmonėms vis svarbesnis tampa poreikis priklausyti bendruomenei, kuri turi savo ritualus ir siekius, gyventi sveikai ir turiningai. Kaip paralelė į tai siūloma idėja virtuvės zonoje įrengti hidroponinį daržą. Hidroponika – tai augalų auginimas vandenyje, papildytame deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Ši veikla ne tik suteiktų šviežių daržovių, žalumynų ir uogų, bet ir sukurtų galimybę susitelkti į bendrą veiklą;

kaip minėta anksčiau, globali ekologinė situacija verčia mus galvoti apie saikingą vartojimą, medžiagų pakartotinį naudojimą, galimybes perdirbti tai, kas atrodo nebenaudojama ir traktuojama kaip atliekos. Šiame interjere siūloma naudoti mobilią pertvarų sistemą, kurios elementai pagaminti iš natūralių medžiagų ir atliekų. T. y., sumaišius cementą, panaudotą biurų popierių ir tuščius plastikinius butelius, sukuriamos lengvos sienelės, kurios primena betonines pertvaras, tačiau yra lengvos, taigi galima jas lengvai judinti, perkelti. Šios mobilios pertvaros biuro interjere atlieka keletą funkcijų:

veikia kaip pertvaros, kurias, atsiradus poreikiui, galima nuleisti / pakelti ir sukurti uždarą / atvirą erdvę,

veikia kaip ekranai, t. y. ant pakeltų pertvarų gali būti projektuojamas vaizdas;

veikia kaip užrašų sienos – padengus papildoma specialia danga, jas galima naudoti užrašams, schemoms ir kt.,

veikia kaip akustinis elementas – tam reikia papildomai padengti iš vidaus akustine medžiaga;

daug laiko praleidžiant uždarose aplinkose, žmogui dažnai trūksta prisilietimo prie natūralių elementų. Stabilizuoti augalai – viena iš alternatyvų turėti gyvus augalus ten, kur jie įprastai negalėtų augti. Tik įėjus į projektuojamą interjerą, žmogų pasitinka ilgas stalas su augalų kompozicija vietoje stalviršio. Šis stalas yra registratūros zonoje, jo stalviršis yra skirtas augalams, o darbinis paviršius kuriamas iš baldo šonuose ištraukiamų plokštumų.

Biuro erdvė paliekama visiškai atvira, neskaidoma pertvaromis ir sienomis – tai gali būti užuomina atsisakyti juntamo hierarchinio suskirstymo, propaguoti skaidrumą ir bendradarbiavimą. Mobilios, daugiafunkcės pertvaros leidžia toje pačioje darbo vietoje susikurti ir susitikimų kambarį, ir atvirą / uždarą darbo ar bendravimo erdvę. Taigi ateities biuras galėtų būti – socialiai ir ekologiškai atsakinga erdvė, kurioje žmogus jaučiasi bendruomenės dalimi.

 

PRODUKTŲ PASIRINKIMAS

Domus Lumina. Projektuojamą erdvę papildo įstiklintas sienos perimetras, tačiau tai sukuria per didelio saulės srauto problemą, kurią pasirinkta spręsti naudojant stumdomas „Domus Lumina“ širmas. Širmoms judėti leidžia atskiri bėgeliai, jos gali būti valdomos rankiniu arba elektroniniu būdu.

ELMO LIGHT. Biure naudojama magnetinė apšvietimo sistema „Magnum“. Ji patogi tuo, kad yra labai lanksti ir pritaikoma kintantiems poreikiams. Šioje sistemoje naudojami magnetiniai šviesos diodų (LED) šviestuvai įsitvirtina į magnetinius bėgelius, gali visiškai lengvai judėti, keisti šviestuvų vietas, šviesos pasiskirstymą. Didelis pasirinkimas leidžia sukurti bendrą ir akcentinį patalpos apšvietimą. Šios galimybės svarbios, kuriant dinamišką erdvę.

GAJA DECOR GROUP. Projektuojamame interjere naudojama stabilizuotų augalų kompozicija stalviršiui, taip pat galima montuoti ant mobilių pertvarų ir taip joms suteikti akustinių savybių. Anot gamintojų, samanos sugeria iki 50 proc. garso ir gali būti naudojamos kaip akustiniai elementai. Šis produktas taip pat puikus tuo, kad yra 100 proc. natūralus, jam nereikia jokios priežiūros, be to, padeda sukurti natūralios gamtos pojūčius uždaroje erdvėje.

GROHE. Virtuvėje pasirinktas maišytuvas „Grohe Blue & Sparkling“, pro kurį praleidžiamas filtruotas ir atvėsintas gazuotas vanduo, taip suteikiant galimybę darbuotojams pasirinkti mėgstamiausios rūšies vandenį ir gerti jo kiek galima daugiau.

Interjero linija. Interjere dėl akustinių savybių pasirinkta kiliminė grindų danga „Amtico Carpet Check01“.

Interjero sala. Sanitarinėse patalpose pasirinkta naudoti švarių linijų gamintojo „Noken“ serijos „Arquitect“ klozetus ir serijos „Lounge“ laisvai pastatomus praustuvus.

ECOPHON. Siekiant kuo didesnio komforto, sienos dengiamos akustinėmis plokštėmis. Naudojamos „Saint-Gobain“ plokštės „Akusto One“, kurių paviršius gali būti dažomas („Akutex FT“).

JUNG VILNIUS. Projektuojamame biure pasirinkta naudoti KNX valdymo sistemą, nes tai labai lanksti sistema, kuri leidžia centralizuotai valdyti visus integruotus išmaniuosius sprendimus – nuo į saulės šviesą reaguojančių žaliuzių ir judesiais valdomo apšvietimo iki kabinetų rezervavimo.

NARBUTAS. Biure pasirinkta naudoti serijos „Motion“ darbo stalus. Šios serijos stalai suteikia galimybę lengvai pakeisti darbo poziciją iš sėdimos į stovimą. Tai svarbu, nes reguliarus kūno pozicijos keitimas skatina gerą savijautą bei koncentraciją. Taip pat pasirinkta naudoti serijos „Cumulus“ minkštasuolius, kurie sukuria individualią, akustiškai labiau izoliuotą erdvę.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų