RŪTA VAŠKELYTĖ

Balsai:
0

Šio vonios kambario projekto pagrindinė iškelta užduotis – funkcionalumą suderinti su jaukumu.

Norėjosi pabėgti nuo jau standartais tampančių aiškių funkcinių zonų susiskirstymo, bet kartu išlaikyti idėją, kad kiekviena vonios kambario erdvė privalo turėti savo atskirą funkciją. Tad, užuot naudojusi konstrukcines pertvaras, erdves dalinu funkcionaliais elementais. Tarkime, relaksacinę vonios poilsio erdvę nuo dušo zonos nesumažindama erdvės pojūčio skiria dekoratyvinė stiklo vitrina. Ji atlieka vandens sulaikymo funkciją dušo dalyje, o vonios zonai suteikia jaukumo. WC zoną nuo bendros vonios kambario erdvės slepia integruotos lentynos prie praustuvų.

Siekiau sukurti patalpą, kurioje dienos pradžia įkvėptų naujiems iššūkiams, o jos pabaigoje žmonės atsipalaiduotų ir pasijustų komfortiškai. Naudojami santechnikos elementai tikslingai parinkti aptakių formų, vengiant aštrių briaunų – taip ne tik lengva judėti patalpoje aplink objektus, bet ir žvilgsnis tolygiai slysta paviršiais. Šiai užduočiai įgyvendinti pasirinkau „Villeroy & Boch“ gaminius: iš kolekcijos „Subway“ bidė ir klozetą, iš kolekcijos „My Nature“ laisvai pastatomą vonią. Prie bendros projekto idėjos ir stiliaus priderinau gamintojo „Villeroy & Boch“ serijos „LeFleur“ sieninius praustuvų bei dušo maišytuvus. Pagalbinius elementus rinkausi lakoniškus, neišsiskiriančius iš bendro konteksto, tai – „Tece“ dušo latakas su integruota plytele vietoje grotelių bei vandens nuleidimo plokštelė „TECEsquare“. Baldai lengvi, minimalistiniai, daugiafunkciai. Patalpoje išdėstyti tuščiaviduriai kubeliai gali būti naudojami kaip lentynėlės ar spintelės daiktams pasidėti, taip pat kaip laiptelis prie praustuvų mažiesiems gyventojams.

Patalpos išskirtinumą sukurti padėjo ir pasirinktos apdailos medžiagos. „Vaineta ir partneriai“ tiekėjų siūlomame asortimente vonios viziją puikiai atitiko gamintojo „Saloni Ceramica“ produkcija. Pasirinkau netradicinio formato ir drąsesnio spalvinio sprendimo kolekcijos gaminius. Sienų dangoms ir dekorui naudojau serijos „UP“ elementus, o grindys dengtos serijos „Arquitect“ grindų plytelėmis.

Vonios kambaryje vyrauja darna, tačiau nevengiama skirtingų tekstūrų bei kontrastingų spalvinių derinių. Nuo reljefinio sendinto metalo iki grubesnės apdailos medžio paviršių. Nuo lengvo šifono iki austinių sunkių užuolaidų ar kilimo. Tai erdvi ir jauki patalpa, kurioje patogiai gali jaustis bet kokio amžiaus žmogus.

http://www.estilo.lt/

RŪTA VAŠKELYTĖ