Archihauzas

Balsai:
75

IDĖJA. Gyvenamasis namas yra surenkamas iš standartizuotų blokų. Galimos įvairios plano konfigūracijos iš 6, 10, 14 ir t. t. dalių. Visi segmentai jungiami į bendrą pastatą. Iš jų galima sudaryti uždarą išdėstymą arba išilginį – neuždarą. Šiuo atveju pasirinktas uždaro šešiakampio formos pastatas. Visos patalpos gali būti projektuojamos skirtingo išdėstymo, pritaikant gyventojų poreikiams, atsižvelgiant į pasaulio šalis ir vietinį užstatymą. Pastato konstrukcijos pritaikytos įvairioms pasaulio vietoms su skirtingomis aplinkos sąlygomis. Namas statomas ant monolitinių kolonų, todėl įrengiant pamatus kolonoms mažiausiai suardomi esami žemės sluoksniai. Pakeltas nuo žemės pastatas leidžia išnaudoti žemės plotą, kuris kitu atveju būtų užstatytas. Mažiau suardomas natūralus oro srautas ir gyvūnų judėjimo keliai.
Vidiniame namo kieme aplink laiptus įrengiamas sodas ir daržas su laistymo sistema. Siekiant sumažinti CO2 pėdsaką, dalį augalinio maisto galima užauginti vidinio kiemo darže.

SANTECHNIKA. Vonios kambario santechnikai naudojami „Grohe“ produktai. Minimalistinės ir kartu charakteringos serijos „Atrio“ vandens maišytuvai tampa vonios kambario akcentais. Dušo potinkinė sistema su „Smart Control“ ir dušo galvutėmis „Smart Aktive“, kurios leidžia mėgautis ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir komfortu. Vonios kambaryje naudojamas WC rėmas „Rapid SLX“. Virtuvėje pasitelkiamas „Atrio“ maišytuvas su patogumą užtikrinančiomis papildomomis funkcijomis „Red“ (verdantis vanduo) ir „Blue“ (filtruotas, gazuotas vanduo).

PROTINGO NAMO SISTEMA. Pastato apšvietimo, šildymo, vėdinimo, kondicionavimo, saugos ir daugialypės terpės įranga sujungta į vieną KNX protingo namo sistemą, siekiant taupyti pastato energiją. Suderinus sistemos scenarijus, jie valdomi „Jung“ jungikliais, kurie įrengti prie kiekvieno įėjimo į patalpą. Pasirinkti serijos „LS 990 Le Corbusier“ jungikliai ir kištukiniai lizdai, spalva „32140 More Naturelle 31“.

GRINDŲ DANGA. Pastato grindims parinkta patikima ir ilgalaikė „Amtico“ vinilinė gindų danga. Siekiant sudaryti vientisumo pojūtį, visose patalpose dedama kolekcijos „Amtico Spacia“ danga, primenanti betono tekstūrą.

DEKORAS. Norint pabrėžti grindų ir sienų kontrastą, naudojamos 12 cm aukščio „Classic Line Decor“ grindjuostės (SK4012). Virtuvės ir svetainės siena dekoruojama montuojant šalia vienas kito piliastrus (PRC 6028). Reljefiškos vertikalios linijos suteikia sienai gylio ir išskirtinumo.

TERASA. Terasos grindims pasirinkta patvari danga iš „Millboard“ produkcijos. Išraiškinga paviršiaus tekstūra su nesikartojančiu raštu sukuria tikro medžio įspūdį. Pasirinkta šviesi grindų dangos spalva „Limed Oak MDE 176L“.

Archihauzas

Archihauzas - architektūros ir interjero dizaino studija | Pavel Balbatunov ir Lina Balbatunova | info@archihauzas.lt | +370 60005676