MODERNI VIEŠBUČIO ERDVĖ 2018 (PASIBAIGĘS)

Tomas Gendrikas

Balsai:
0

Vyraujant dinamiškam gyvenimo tempui ir sparčiai besiplečiant miestui, buvusios pramonės teritorijos išstumiamos į miesto periferiją. Tačiau apleisti gamyklų ar sandėlių pastatai niekur nedingsta. Jie konvertuojami į gyvenamuosius, visuomeninius ar kitaip visuomenei naudingus pastatus.

Šio projekto idėjos ašimi tampa būtent toks apleistas buvusios gamyklos pastatas. Senas ir šaltas gelžbetonio karkasas bei aptrupėjusios plytų mūro sienos puikiai kontrastuoja su šiltais ir minkštais natūralaus medžio paviršiais. Žavesio ir intrigos interjerui suteikia restauruotas senas sijinis keltuvas, ant kurio menamai „pakabintas“ ažūrinis registratūros kubas. Bendroji svečių priėmimo erdvė projektuojama simetriška, apsupta laiptų ir praėjimo balkonų. Jiems naudojamos kontrastuojančios medžiagos. Juodo lakštinio metalo turėklai erdvei suteikia griežtumo ir tvarkos, o natūralus ąžuolas – jaukumo ir šilumos.

GAJA DECOR GROUP. Vertikaliai apželdinta abipusė registratūros siena suteikia erdvei minkštumo ir šviežumo.

RB SOLUTIONS. Registratūros baldas gaminamas iš ąžuolo masyvo ir juodos spalvos metalo U profilių, pasitelkiant „RB Solutions“ baldų dizaino ir gamybos patirtį.

AKSINTERIER. Registratūrą ir augalų sieną gaubiantis tūris gaminamas naudojant įtempiamųjų lubų medžiagas ir technologijas. Tai suteikia tūriui išskirtinę išvaizdą ir galimybę keisti spalvą naudojant paslėptą RGB LED apšvietimą.

INTERJERO LINIJA. Akustinės plokštės „Texdecor“, pakabintos virš laukimo vietų, naudojamos triukšmui bei patalpos aidui prislopinti. Taip pat spalviškai gerai dera prie žalios registratūros sienos.

Šviestuvai „Louis Poulsen Charisma King“ išlaiko interjero industrinio stiliaus liniją.

DOMUS LUMINA. Didelės pastato langus dengiančios automatinės saulės širmos leidžia kontroliuoti į vidų patenkančios šviesos kiekį ir sumažinti kondicionavimo poreikius.

SAMSUNG. Q9F minimalistinio dizaino televizorius puikiai dera interjere ir gali miesto svečius užburti dar nematytais miesto vaizdais.

MEX. Dviejų juostų, viso diapazono, aukštos garso kokybės stulpinio linijinio masyvo (column line-array) konstrukcijos bei garso sklidimo charakteristikų akustinė sistema „Community ENT 206“, pakabinta po balkonu, erdvę pripildys itin kokybiškai atkurtos muzikos.

BALTIJOS LIFTAI. Už registratūros projektuojami du liftai. Anoduoto plieno lifto durys puikiai derės interjere.

JUNG. Interjere taikomi LS 990 „Dark“ lakuoto aliuminio jungikliai tinka prie gausiai naudojamo juodos spalvos metalo.

LAUFEN. Bendrajame sanitariniame mazge naudojami modernaus dizaino „Laufen VAL“ linijos praustuvai, įleisti į juodo metalo lakštus.

GROHE. Sanitariniuose mazguose naudojami lakoniški minimalistinio dizaino kolekcijos „Essence“ į sieną montuojami vandens maišytuvai.

NIT. Grindiniai konvektoriai „Katherm HK“ – įrenginiai, dirbantys priverstinės konvekcijos principu, su tyliais ir energiją tausojančiais „EC“ tipo ventiliatoriais leis ne tik sušildyti, bet ir atvėsinti patalpas.

Tomas Gendrikas

Architektas tomas.gendrikas@gmail.com