Vaida Šulskutė

Balsai:
14

 

VIZIJA 

„Namas X“ – slėptuvė

Nestabilus šiandienis pasaulis ir vis neapleidžianti karo grėsmė verčia ieškoti naujų būdų saugiam gyvenimui įprasminti. Bunkeriai, slėptuvės ir panašūs prieglobsčiai dažnai yra suprantami kaip laikino gyvenimo vieta, kur patenkinami tik pagrindiniai utilitarūs žmonių poreikiai. Tačiau, kas būtų, jeigu saugus būstas taptų neišvengiamybe, o ne laikina pastoge? Kaip turėtų atrodyti nuolat gyventi pritaikyta, itin saugi ir patogi buveinė – namas, kuriame virtų kasdienis šeimos gyvenimas ir būtų patenkinami visi esminiai žmogaus poreikiai.

„Namas X“ – slėptuvė yra padalyta į 4 saugumo lygius – aukštus. Pirmame aukšte yra tambūras, įėjimas, vedantis į poilsio terasą ir atvirą lauko garažą. Žemesniame aukšte suprojektuota virtuvė su valgomuoju bei sanitarinis mazgas. -2 namo aukšte randame svetainę laisvalaikio veikloms ir sanitarinį mazgą. Paskutiniame požeminiame -3 aukšte randame miegamąjį – jis yra žemiausioje, labiausiai apsaugotoje namo dalyje. Interjere naudojamos tekstūros, primenančios gamtą ir jos elementus (tokius kaip uolienos, žvaigždynai, žemė, dangus), kuriama aliuzija į antžeminį žmogaus gyvenimą.

 

PARTNERIŲ PRODUKTAI:

JUNG. Naudojami „LS Zero“ kolekcijos jungtukai ir kištukiniai lizdai, pasižymintys paprastu, minimalistiniu dizainu, derantys įvairiuose interjeruose.

SAPA. Naudojama inovatyvi, gaisrui atsparių SAPA 2086 įstiklintų durų ir SAPA 1086 į išorę atidaromo lango sistema, pagaminta iš perdirbto aliuminio, kuri yra tvarus ir saugus pasirinkimas.

COSENTINO. WC erdvėje derinamas „Silestone®“ „Cala Blue“ (gaminamas iš kvarco, mineralų ir perdibtų medžiagų) paviršius praustuvo spintelei ir įėjimo sienos apdailai, pasižymintis atsparumu dėmėms, rūgštims, lengvai prižiūrimas, ir „Dekton®“  „Keon“ išskirtinių tekstūrų paviršius sienų apdailai. Svetainėje, televizoriaus baldui parinktas „Dekton®“ „Liquid Sky“, o miegamajame – „Dekton®“ „Fossil“ (laiptai, lubos ir sienos prie įėjimo į kambarį), suteikiantys erdvei judėjimo, gamtos įspūdį. Virtuvės erdvėje derinami „Silestone®“ „Et Noir“ (darbastaliui ir sienelei), „Cala Blue“ (sienai, bei grindų paviršiui ties virtuvės baldais) ir „Dekton®“ „Danae“ (virtuvės baldams) paviršiai.

MEDŽIO APDAILA. Miegamojo erdvei naudojamos „Amorim Wise“ kamštinės medžiagos grindys, kurios pasižymi puikiomis akustinėmis ir šiluminėmis savybėmis, yra estetiškos ir kuria jaukią atmosferą.

Svetainės, virtuvės bei WC grindys yra iš „Wikanders Sand“ kolekcijos medinių parketlenčių. Ilgaamžės parketlentės yra šakotos medienos tekstūros, paprastai prižiūrimos ir suteikia natūralumo įspūdį.

LAUFEN. Sanitarinei erdvei parinktas „Kartlell“ kolekcijos „Laufen“ praustuvas, „Frame“ kolekcijos veidrodis su spintele bei unitazas „Cleanet Riva“ su integruota higieninio apiplovimo funkcija.

VILNIAUS EJOTRA. Projekte panaudotos „Twinson“ pilko atspalvio kompozitinės terasų dangos, o sanitariniuose mazguose ir natūralaus apšvietimo sistema „Solatube“, leidžianti sukurti natūralaus apšvietimo įspūdį erdvėms be langų.

GROHE. Virtuvėje išrinktas plautuvės maišytuvas „Blue Home“, kurio sistema filtruoja vandenį ir suteikia galimybę iš maišytuvo leisti negazuotą, švelniai arba stipriai gazuotą vandenį. Tai modernus ir ženkliai palengvinantis buitį sprendimas.

DARKSIDEWOOD. Fasado koncepcijai parinktas išskirtinės išvaizdos, bet unikalių apsauginių savybių turintis juodo ąžuolo fasadas. Šios medienos produktai parinkti dėl ypač gero atsparumo drėgmei bei puvimo procesams ir grybeliui.

VITTALLI. Svetainei bei virtuvės erdvėms naudojama kontūrinių lubų sistema „Eurokraab“ su integruotu linijiniu apšvietimu. Tvirtos, ilgaamžės įtempiamos lubos sudaro nepritvirtintų, sklendžiančių lubų įspūdį.

BALDAI NAMAMS. Svetainei parinktas paprastų formų, patogus minkštų baldų komplektas „Tosca“, derinamas kartu su „Prianera Otello“ kavos staliukais, minkštu šviesių atspalvių „Ritagli“ kilimu, marmuro tekstūros „Traled“ šviestuvais bei abstrakčiu „Liang & Eimil“ gamintojo paveikslu. Miegamajame parinkta lova „Dreamer“, lengvų formų marmuro tekstūros žurnaliniai staliukai „Piani“, abstraktus kilimas „Kami Kami“, šviestuvas „Dumas“ ir stalinė lempa „Corina“.

Virtuvės erdvėje dominuoja patogūs „Maverick“ krėslai-kėdės ir lakoniško dizaino apskritas valgomojo stalas „Totem“. Erdvę papildo abstraktus paveikslas „Abstract Skies

Vaida Šulskutė

Architektė / Interjero dizainerė Vaida Šulskutė, vaidasulskute@gmail.com + 370 604 79 874